Serwer zwrócił błąd: nie można się skontaktować z serwerem „imap.gmail.com” na porcie 993


10

Mój Mac Mail właśnie zaczął działać. Mam konto Gmail połączone z pocztą, a także konto Hotmail. Oba mają znaki ostrzegawcze i nie mogę wysyłać ani odbierać poczty. Wczoraj obie były w porządku. Niczego nie zaktualizowałem ani nie zmieniłem.

Używam OS X 10.8.2 i Mail w wersji 6.1 (1498).

Kiedy klikam znak ostrzegawczy Gmaila, aby „przełączyć go do trybu online”, pojawia się następujący komunikat:

Nie można odebrać poczty. Może występować problem z serwerem pocztowym lub siecią. Sprawdź ustawienia konta „Gmail” lub spróbuj ponownie.

Serwer zwrócił błąd: nie można się skontaktować z serwerem „imap.gmail.com” na porcie 995.

... i następujące informacje dotyczące konta Hotmail:

Nie można odebrać poczty. Może występować problem z serwerem pocztowym lub siecią. Sprawdź ustawienia konta „Hotmail” lub spróbuj ponownie.

Serwer zwrócił błąd: nie można się skontaktować z serwerem „pop3.live.com” na porcie> 995.

Próbowałem wysłać pocztę i pokazuje, że zarówno Gmail, jak i Hotmail są offline.

Byłem na wielu forach z tym problemem i wydaje się, że cały świat ma ten sam problem bez naprawy.

Próbowałem już następujących bezskutecznie:

 • Sprawdziłem, czy wszystkie moje informacje są wpisane poprawnie.

 • Zmiana „serwera poczty przychodzącej” na IMAP.googlemail.com - pozbyła się znaku ostrzegawczego, ale nadal nie wysyła ani nie odbiera poczty. Znak ostrzegawczy zmienił się teraz na znak „zygzakowaty” obok Gmaila.

 • Zmiana numeru portu z 995 na 993.

 • Ponownie wpisuję moje hasło.

 • Usuwanie kont i ponowne dodawanie ich.

Nic nie działa. Czy ktoś ma PRAWDZIWĄ poprawkę?

* Nie mogę dodać tego komentarza z jakiegoś powodu? Ale zaczynamy:

Cześć, dziękuję za szybkie odpowiedzi. Próbowałem ponownie uruchomić router i mail.app, ale bezskutecznie. Przepraszam - błąd w mojej kopii / wklejaniu, port dla IMAP to 993. Właśnie wypróbowałem polecenie terminalu i otrzymałem następujące: imap.gmail.com: nazwa węzła lub nazwa serwera podane lub nieznane. Właśnie próbowałem dodać mój Gmail Gmail acc. na moich siostrach iPhone 5 i otrzymałem następujące: Nie możesz połączyć się z SSL, czy chcesz spróbować połączyć się bez SSL? (Tak) i otrzymałem to: serwer IMAP „imap.gmail.com” nie odpowiada. Sprawdź połączenie sieciowe i czy wprowadziłeś poprawne informacje w polu „serwer poczty przychodzącej”. Przepraszam, nie wiem co to jest VPN.

Poza tym nagle oba konta wróciły do ​​trybu online i zostały zaktualizowane o nowe wiadomości e-mail itp. „W zasadzie” niczego nie zmieniłem. Zresetowałem aplikację i router znacznie ponad 20 minut temu. Myślisz, że zmiany byłyby natychmiastowe, gdyby to była poprawka?


Czy próbowałeś zamknąć i ponownie uruchomić Mail.app?
myhd

Wspominasz zarówno o portach 993, jak i 995. Port IMAP powinien mieć wartość 993 (995 to POP3), a dlaczego 993 nie działa, może być kilka rzeczy. Spróbuj ponownie uruchomić Mail.app, komputer, modem, router. Jeśli to nie pomoże, sprawdź, czy Twój dostawca usług internetowych filtruje Gmaila i Hotmaila. Przejdź do Aplikacje -> Narzędzia -> Terminal.app wpisz „telnet imap.gmail.com 993” (bez cudzysłowów). Jeśli widzisz „Znak ucieczki to„ ^] ””, to dobrze. Jeśli nie - coś filtruje połączenie. Spróbuj połączyć się z innym usługodawcą internetowym lub wypróbuj inne urządzenie podłączone do sieci. Jeśli masz dostęp do VPN, spróbuj połączyć się przez nią.
lupincho

z jakiegoś powodu nie mogę dodać mojego pełnego komentarza?
Ash

komentarze są ograniczone do 600 symboli, ale możesz dodać do swojego pytania
lupincho,

3
Na podstawie błędu „podana nazwa węzła lub nazwa serwera lub nieznana” wydaje się, że wystąpił problem z DNS, najprawdopodobniej z serwerami DNS twojego dostawcy usług internetowych, jeśli router je używa. Jeśli to samo się powtórzy, wpisz następujące polecenie w aplikacji Terminal: „host imap.gmail.com” (bez cudzysłowów). Jeśli to nie zwraca adresów IP, oznacza to problem z DNS.
lupincho

Odpowiedzi:


2

Kanoniczną poprawką w rozwiązywaniu problemów z pocztą w systemie OS X jest uruchomienie programu Connection Doctor (jest on nieco zakopany w menu Okno bez skrótu klawiaturowego, aby go przywołać) w celu ustalenia, czy wystąpił ogólny błąd sieciowy, czy określony błąd w co najmniej jednym konta.

Każde konto pocztowe zwykle ma dwa serwery - różne porty internetowe i potencjalnie różne szczegóły nazwy użytkownika / hasła / uwierzytelnienia.

Po wyodrębnieniu określonego komunikatu o błędzie na określonym porcie do określonego adresu IP można rozpocząć rozwiązywanie problemów związanych z konfiguracją, dostępnością sieci lub serwerem.

Przycisk Pokaż szczegóły jest przydatny do rejestrowania dokładnych transakcji i komunikacji między pocztą a serwerem.

Jeśli masz problem z dokuczaniem, zauważyłem, że rozłączenie połączenia sieciowego i zamknięcie programu Mail (lub wymuszenie ponownego uruchomienia komputera, gdy sieć jest wyłączona) pozwoli Ci uruchomić Mail i wyłączyć wszystkie konta Mail z wyjątkiem jednego, a także sprawdzi, czy nie ma zablokowanej wiadomości lub dwa w skrzynce nadawczej. Prześlij je jako wersje robocze, abyś mógł następnie uruchomić doktora połączeń, ponownie włączyć sieć i systematycznie pracować nad potrzebną komunikacją między programem Mail a serwerem poczty.


2

Poszedłem do ustawień sieciowych i dodałem podstawowe dns Google do listy. Adres to 8.8.8.8 i od razu rozwiązał mój problem.

Mój domowy router pobierał coś dziwnego od mojego ISP, ale wszystko inne nadal działało. Dodanie dns Google rozwiązało to natychmiast!


0

Mam ten sam problem, sprawdziłem wszystkie ustawienia i ustawiłem ssl na 993 zgodnie z planem. jednak gdy jesteś w głównym kliencie i klikasz na kontach online w poczcie, obok konta pojawia się rozwijane menu z informacją.

Może występować problem z serwerem pocztowym lub siecią. Sprawdź ustawienia konta „support@rankmelocally.com” lub spróbuj ponownie.

Serwer zwrócił błąd: nie można się skontaktować z serwerem „server.yourwebhostingworld.com” na porcie 143.

Zauważ, że pojawia się port 143, mój port jest ustawiony na poprawną 993, więc wydaje się, że jest tu problem lub błąd.

zgadnij, będziesz musiał poczekać, aż zostanie naprawiony, do tego czasu możesz używać tylko niezabezpieczonych.


0

Miałem ten problem od czasu aktualizacji do wersji 10.8.4 i przeczytałem pewnego dnia w witrynie Apple, że bardziej prawdopodobne jest, że wiadomości robocze były przechowywane na serwerze zdalnym, a wiadomość z zapisaną wersją roboczą została już wysłana , ale pamięć podręczna serwera z wersją roboczą nie została zaktualizowana ... dotyczyło to wersji 10.5, więc doszedłem do wniosku, że do tej pory problem musiał zostać rozwiązany. Na początku nie miało to dla mnie sensu, ale naprawiłem to, wykonując następujące czynności…

 1. Otwórz Mail → Preferencje → Konta → Zachowania skrzynki pocztowej
 2. Odznacz ustawienie Wersje robocze , aby „Przechowywać wersje robocze wiadomości na serwerze”

Wersje robocze: przechowuj wersje robocze wiadomości na serwerze

Również dla własnych preferencji odznaczyłem opcję Wiadomości- śmieci , aby „Przechowywać wiadomości-śmieci na serwerze”.

Po ponownym uruchomieniu poczty mogłem połączyć się po raz pierwszy od około 3 dni i wszystkie moje nowe wiadomości e-mail zostały pobrane.

Testowanie połączenia lekarzy nic mi nie zrobiło.

Aktualizacja

Po pewnym czasie to już nie działało i wróciłem do korzystania z Thunderbirda. W dużej mierze podejrzewam (w moim przypadku) problem polegający na tym, że prowadzę własny lokalny serwer DNS, a mDNSResponder ciągle się zawiesza, wybierając między serwerami OpenDNS dla Internetu a lokalnym serwerem DNS dla plików lokalnych. Gdy kolejność preferencji dla serwerów DNS zmienia się, aplikacja Mail nie może znaleźć moich serwerów poczty, więc ulega awarii, dopóki nie zrestartuję mDNSResponder . Thunderbird nie wykazuje tego zachowania w moim przypadku.


0

Znalazłem to za pomocą wyszukiwarki Google i chciałem wrócić i podzielić się tym, co mnie naprawiło.

Najpierw zauważyłem kilka dziwactw:

 • Czy wszystkie zwykłe resety DNS i poprawki na moim routerze i laptopie ... nie mają szczęścia
 • Poczta nie tylko nie działała, ale aplikacja zabezpieczająca (Świadek) nie łączyła się
 • Sprawdziłem dzienniki i zobaczyłem, że: DNSServiceGetAddrInfo () nie powiodło się, błąd = -65563
 • Nie wiem dlaczego, ale Thunderbird działał dobrze

Czy PRAM zresetował link i bam wszystko działało.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.