Czy usunięcie iMessage na urządzeniu usuwa je na wszystkich innych synchronizowanych urządzeniach iCloud?


15

Jeśli mam iPada i iPhone'a zsynchronizowanych przez iCloud i widzę, że moje wiadomości tekstowe są odbierane / wysyłane na oba. Jeśli wyślę iMessage na iPada i natychmiast usunę cały wątek tekstowy na iPadzie, czy to z kolei usunie zagrożenie tekstowe z mojego iPhone'a? Jeśli nie, to czy wyświetla iMessage wysłany z iPada?

Prawie tak się stało, gdy byłem nad domem mojego kumpla, a jego iPhone i iPad są zsynchronizowane z iCloud. Zakładam, że to dlatego, że przez cały dzień wysyłał mi SMS-y, a wszystkie najnowsze wiadomości tekstowe były wyświetlane na jego iPadzie. Użyłem jego iPada, aby wysłać SMS-a do mojej żony z niezbędnymi informacjami o naszym koncie bankowym.

Natychmiast usunąłem wątek tekstowy z iPada (moja żona ma również iPhone'a, więc zakładam, że był to iMessage).

Moje pytanie brzmi: czy ten iMessage nadal trafia na jego telefon, jeśli go usunę? Czy też usuwa się z jego telefonu, ponieważ usunąłem go z iPada?


Ale jak usunąć wiadomości na zawsze?

Odpowiedzi:


7

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​nie można jednorazowo usunąć iMessage i poprosić o usunięcie go w innym miejscu.

Można usunąć tylko lokalną kopię wiadomości w pamięci podręcznej, aby ukryć jej wyświetlanie / przechowywanie na tym jednym urządzeniu. Jeśli wyłączysz iMessage i włączysz go ponownie, zobaczysz, że wiadomości z iCloud wrócą bez względu na to, czy je usunąłeś, czy nie.


2

Nie jestem przekonany, że samo usunięcie wiadomości z aplikacji Wiadomości na urządzeniu z iOS faktycznie całkowicie usuwa tę wiadomość z urządzenia, z którego wysłałeś / usunąłeś. Pewnego razu miałem dość długiej listy wątków ze starymi wiadomościami, więc usunąłem je wszystkie. Kilka minut później szukałem czegoś w centrum uwagi na tym samym urządzeniu i zaczęło się wyświetlać wyniki wiadomości bez faktycznych rozmów w samej aplikacji wiadomości.

Odpowiedź na twoje aktualne pytanie jest bez wątpienia NIE. Pozostanie widoczny na innym zsynchronizowanym urządzeniu, dopóki nie zostanie usunięty z tego urządzenia, i może być nadal możliwy do przeszukania przez światło punktowe nawet po tym. Chociaż nie jest tak samo, powiedzmy, koncepcja ta może być uważana za podobną do konta e-mail POP i konta e-mail IMAP. W przypadku POP działanie, które podejmiesz w związku z otrzymaniem wiadomości e-mail po pobraniu do jakiejś aplikacji, nie zostanie odzwierciedlone na serwerze. Sprawdzenie pobranej wiadomości e-mail POP w aplikacji pocztowej I-devices nie spowoduje oznaczenia tej wiadomości jako przeczytanej na serwerze.

Jeśli martwisz się o to, jeśli informacje są wystarczająco wrażliwe, wybrałbym każde urządzenie, usunę wiadomość, przejdę do preferencji reflektora urządzenia i potwierdzę, że wyszukuje wiadomości, i przeprowadzę wyszukiwanie reflektora za pomocą słowa, które może być specyficzne tylko dla tej wiadomości. Jeśli nic się nie pojawi, powiedziałbym, że jesteś względnie bezpieczny. Jeśli się pojawi, będziesz potrzebować porady od kogoś bardziej znającego się na mnie niż ja.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.