Jak odblokować plik .plist, aby móc go zmienić?


12

Chcę edytować Info.plist dla TextEdit. ( Dlatego. ) Używam systemu operacyjnego 10.7 i mam zainstalowany Xcode. Ale za każdym razem, gdy próbuję edytować plik, jest on zablokowany i nie mogę zapisać zmian.

Jeśli spróbuję go zapisać za pomocą Xcode, Xcode zapyta, czy chcę go odblokować. Mówię „Odblokuj”, ale potem pojawia się błąd The file "Info.plist" could not be unlocked."; mówi, że to dlatego, że ja do not own it.

Jeśli otwieram Info.plist za pomocą vi w Terminalu ( vi Info.plist ), Nie mogę zapisać zmian nawet używając :w!. Błąd jest E212: Can't open file for writing.

Jak mogę dokonać zmian w pliku Info.plist w TextEdit?

Odpowiedzi:


10

Zanim to zrobisz, upewnij się, że w systemie nie ma uruchomionych instancji TextEdit.

Korzystanie z Findera

Wybierz plik plist w Finderze i wykonaj plik & gt; Zdobyć informacje. Na dole okna informacji o pliku zobaczysz sekcję o nazwie Udostępnianie i Uprawnienia . Chcesz się upewnić, że jesteś na tej liście i masz ją Read & Write poziom dostępu do pliku.

Finder Info Dialog

Zanim jednak będziesz mógł dodać się do uprawnień dostępu do pliku, musisz go odblokować. Kliknij małą ikonę kłódki (1) w prawym dolnym rogu i wprowadź swoje hasło. Jeśli nie jesteś administratorem komputera, nie będziesz mógł przejść dalej.

Po odblokowaniu pliku możesz zmienić swoje uprawnienia na Read & Write. Jeśli nie jesteś widoczny na liście osób, które mogą uzyskać dostęp do pliku, kliknij + przycisk pod listą i znajdź się w Users & Groups wyskakująca lista.

Zmiany zostaną zastosowane do pliku natychmiast po ich utworzeniu w oknie Informacje o pliku.

Powinieneś teraz móc otwierać, edytować i zapisywać te zmiany w pliku.

Korzystanie z linii poleceń

Otwórz okno terminala.

Przejdź do miejsca, w którym znajduje się plik plist:

cd ~/Library/Preferences/

Zmień prawa własności i uprawnienia do pliku, aby móc je przeczytać i napisać:

sudo chown $USER aomDSP.plist
sudo chmod u+w aomDSP.plist

Prawdopodobnie nie potrzebujesz sudo podczas drugiego połączenia, ale to nie może zaszkodzić. Aby to zrobić, musisz mieć dostęp administratora do komputera.


1
Instrukcje „Finder” działały dla mnie - dzięki!
KatieK

TextEdit i inne aplikacje korzystające z automatycznego zapisywania również potrzebują uprawnień do zapisu do katalogu, w którym znajduje się plik.
Lri

2
Instrukcje wyszukiwania nie działały dla mnie - kiedy poszedłem dodać użytkownika lub edytować uprawnienia dla wszystkich, powiedział: „Operacja nie może zostać ukończona, ponieważ nie masz niezbędnych uprawnień”. Moje konto to admin. Linia poleceń również powiedziała, że ​​operacja jest niedozwolona.
jzadra

@zzadra, która jest wyszarzona, sugeruje, że konto, z którego próbujesz to zrobić, robi nie mają uprawnienia administratora.
Ian C.

Ale ja rano Administrator. Patrzę na to w ustawieniach i mówi „Admin”. I nie ma innych kont. Jakieś sugestie?
temporary_user_name

2

Jeśli chcesz edytować plik (jak opisano powyżej), nie musisz go odblokowywać. Jeśli nie masz nic przeciwko pracy z wierszem poleceń, możesz edytować plik za pomocą narzędzi wiersza poleceń dostarczonych przez Apple. Przygotuj polecenia za pomocą sudo aby uzyskać wymagane prawa do modyfikacji pliku (musisz wprowadzić hasło administratora).

Mianowicie te programy są defaults i PlistBuddy (Uruchom jako sudo /usr/libexec/PlistBuddy ). Podczas defaults jest bardziej bezpośrednim sposobem modyfikacji pliku, PlistBuddy ma tryb interaktywny, który umożliwia podgląd zmian przed zapisaniem.

Dokumentacja dla defaults

Dokumentacja dla PlistBuddy

W razie potrzeby możesz również użyć plutil konwertować między różnymi formatami.

Pamiętaj, że możesz uzyskać pomoc dotyczącą wszystkich tych poleceń w linii poleceń, wpisując man <command> (na przykład. man defaults ).


W moim przypadku plik, który chciałem edytować, został otwarty przez mojego edytora (xcode), więc był to jedyny sposób, aby to zadziałało. Dziękuję Ci.
Sean Vikoren

1

Nie działało to dla mnie, pozwalając na edycję, odblokowując plik. Musiałem go zduplikować, edytować, a następnie usunąć oryginalny plik. Teraz mam własną domyślną czcionkę.


-2

System nie pozwala na usunięcie lub zastąpienie programu plik.


To niekoniecznie prawda. Proszę dostarczyć dokumentację na poparcie swojego oświadczenia.
fsb
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.