Jakie są świetne gry OS X? [Zamknięte]


11

Pomimo tego, że jest to „subiektywne” pytanie, jest przydatne dla początkujących użytkowników platformy Apple i służy jako pomoc dla brakującej społeczności graczy.

Jakie są twoje ulubione gry OS X?

Zasady:

  1. Ogranicz do jednej aplikacji na odpowiedź.
  2. Dodaj krótki opis aplikacji
  3. Dodaj link do strony internetowej w nazwie aplikacji, jeśli to możliwe (bez bezpośrednich pobrań).
  4. Podczas cytowania gry użyj ## [nazwa gry] (link).

Proszę tylko o gry Mac OS X, gry na iOS będą miały inne pytanie.


3
Odpowiedzi byłyby w mniejszym stopniu „konkursem piękności” i byłyby bardziej przydatne, gdyby w odpowiedzi dodano zasadę 5. Proszę wyjaśnić, dlaczego ta gra jest świetna w jednym lub kilku zdaniach. (wartość powtórki, dobra na krótką zabawę, ale nigdy się nie zestarzeje, wymagające łamigłówki)
bmike

Przydałoby się również dodać zrzut ekranu z samej gry, a nie z intro czy zwiastuna.
sorin,

Odpowiedzi:


26

World of Goo

Fizyczna gra logiczna, w której musisz budować struktury z kulkami Goo, aby wykonywać różne zadania. Ma bardzo fajną i dziwną, choć trochę mroczną atmosferę.


28

Portal

Portal ™ to nowa gra dla pojedynczego gracza od Valve. Portal, osadzony w tajemniczych laboratoriach Aperture Science, został nazwany jedną z najbardziej innowacyjnych nowych gier na horyzoncie i zapewni graczom godziny wyjątkowej rozgrywki.


3
+1 dla portalu. Ponieważ jest dostępny na Steamie, myślę, że możesz ponownie użyć swojej licencji jako przełącznika.
Chet

@Nippysaurus: Proszę nie przyjmować żadnej odpowiedzi w takiej ankiecie. Po prostu pozwól głosom decydować, co trafi na szczyt.
Jonik

Portal 2 to fantastyczny następca! Wysoce polecany.
Thorbjørn Ravn Andersen

14

Cywilizacja IV

Ze strony Wikipedii :

Civilization IV to gra turowa, w której gracz buduje imperium z bardzo ograniczonych początkowych zasobów. Wszystkie standardowe gry pełnometrażowe rozpoczynają się w 4000 rpne od osadnika, który buduje jedno miasto. Stamtąd gracz rozbudowuje imperium, walcząc z rywalizującymi ze sobą narodami, wykorzystując geografię, rozwijając infrastrukturę i wspierając postęp naukowy i kulturalny. Domyślnie gracze mogą wygrać grę, osiągając jeden z pięciu celów: podbicie wszystkich innych cywilizacji, kontrolowanie nadrzędności ziemskiej populacji i populacji, jako pierwszy, który wylądował na statku podkładowym w systemie gwiezdnym Alpha Centauri, podnosząc oceny kultury trzy różne miasta do poziomów „legendarnych” lub przez uznanie ich za „światowego lidera”, wygrywając wybory popularności w ONZ. Jeśli gra

To jedna z najbardziej przemyślanych i uzależniających gier, w jakie kiedykolwiek grałem. Nie mogę się doczekać wersji V.


Najbardziej wciągająca gra NIGDY!
Studer

13

Team Fortress 2

Team Fortress® 2 (TF2) to kontynuacja gry, która stawia na mapie klasowe, wieloosobowe walki zespołowe. Najbardziej wyczekiwana w tym roku gra akcji online, TF2, oferuje nowe rodzaje gier, charakterystyczny styl artystyczny oparty na technologii animacji nowej generacji Valve, trwałe statystyki graczy i wiele innych.

W przeciwieństwie do innych gier „opartych na klasach”, które oferują różnorodne klasy walki, Team Fortress 2 oferuje szeroki wachlarz klas, które zapewniają szeroki zakres umiejętności taktycznych i osobowości, a także zapewniają różnorodne umiejętności graczy.

Wciel się w rzucającego płomienie Pyro, pokój oczyszczający Grubego lub Szpiega, mistrza przebrań. Inne klasy to: Zwiadowca, Snajper, Medyk, Inżynier, Demoman lub Żołnierz.

TF2 oferuje najbardziej zaawansowaną grafikę ze wszystkich dotychczasowych gier opartych na Source oraz najbardziej ekscytującą akcję klasową, jaką kiedykolwiek stworzono.


A teraz gra jest darmowa!
Delphy,

12

StarCraft II

Ze strony Wikipedii :

StarCraft II: Wings of Liberty to gra strategiczna w czasie rzeczywistym, oparta na science fiction, opracowana przez Blizzard Entertainment jako kontynuacja nagradzanej gry wideo StarCraft z 1998 roku. Premiera StarCraft II, wydana 27 lipca 2010 roku, składa się z trzech części: podstawowej gry z podtytułem Wings of Liberty oraz dwóch dodatków: Heart of the Swarm i Legacy of the Void. Akcja gry toczy się w 26 wieku w odległej części galaktyki Drogi Mlecznej. Gra oparta jest na trzech gatunkach: Terranach, ludzkich wygnańcach z Ziemi; Zergowie, rasa asymilatorów genetycznych insektoidów; i Protossi, gatunek o ogromnej mocy psionicznej. Wings of Liberty koncentruje się na Terranach, podczas gdy rozszerzenia Heart of the Swarm i Legacy of the Void skupią się odpowiednio na Zergach i Protossach. Akcja gry rozgrywa się cztery lata po wydarzeniach StarCraft: Brood War, i śledzi wyczyny Jima Raynora, gdy prowadzi grupę powstańczą przeciwko autokratycznemu Dominium Terrańskiemu. Gra zawiera zarówno nowe, jak i powracające postacie oraz lokalizacje z oryginalnej gry.


NIESAMOWITE! Wymaga to zrzutów ekranowych
Alexander - Przywróć Monikę

11

Warkocz

Z pewnością najbardziej oryginalna platformówka, w jaką kiedykolwiek grałem. Jego łamigłówki i ciekawe, ponieważ manipulujesz czasem, którego nigdy nie widziałem w żadnej innej grze.

Grafika jest piękna, historia jest interesująca, a rozgrywka jest fantastyczna.


Prawdopodobnie nigdy nie widziałeś Prince of Persia Sands of Time, gdzie możesz odzyskać czas.
sorin

10

Rośliny kontra zombie

Wciągająca gra typu tower defense firmy Popcap, twórca kilku świetnych gier casualowych.

W grze bierze udział właściciel domu, który używa wielu odmian roślin, aby odeprzeć armię zombie. Właściciel domu wraz z sąsiadem zwanym Szalonym Dave'em musi bronić domu właściciela domu w dzień lub w nocy, na podwórku i podwórku (w tym na basenie), a nawet na dachu.


Chociaż jest to głupia gra, w pełni zadowoleni z jej iPad i nie grać na niczym bez multi-touch;)
Sorin

10

Okres półtrwania 2

Przejmując napięcie, wyzwanie i trzeźwy ładunek oryginału oraz dodając zaskakujący nowy realizm i szybkość reakcji, Half-Life® 2 otwiera drzwi do świata, w którym obecność gracza wpływa na wszystko wokół, od środowiska fizycznego po zachowania i nawet emocje, zarówno przyjaciół, jak i wrogów.

Gracz ponownie podnosi łom naukowca Gordona Freemana, który znajduje się na zarażonej kosmitami Ziemi, która zostaje zerwana do szpiku kości, wyczerpane zasoby, maleje populacja. Freeman zostaje wciągnięty w niemożliwą do pozazdroszczenia rolę ratowania świata przed złem, który uwolnił z powrotem w Black Mesa. Wiele osób, na których mu zależy, liczy na niego.

Half-Life 2 Episode 1

Half-Life® 2: Episode One to pierwsza z serii nowych przygód stworzonych przez Valve, która rozszerza rozgrywkę dla Half-Life® 2 dla jednego gracza.

Wchodząc w ryzykowny garnitur dr Gordona Freemana, stajesz w obliczu bezpośrednich następstw swoich działań w City 17 i Cytadeli. Dołącz ponownie do Alyx Vance i jej robota, Dog, aby ponownie wspomóc ludzki opór w desperackiej walce z totalitarnym zagrożeniem ze strony Kombinatu.

Odcinek 1 ujawnia umiejętności walki Alyx i wiedzę o mieście 17, gdy gracz walczy ramię w ramię z nią w tej 4-6-godzinnej przygodzie o większej gęstości i szczegółowości niż w przypadku nie-epizodycznych wydań.

Half-Life 2 Episode 2

Half-Life® 2: Episode Two to druga z trylogii nowych gier stworzonych przez Valve, która rozszerza wielokrotnie nagradzaną i najlepiej sprzedającą się przygodę Half-Life®.

Jako dr Gordon Freeman byłeś ostatnio widziany podczas opuszczania Miasta 17 z Alyxem Vance'em, gdy Cytadela wybuchła w czasie burzy o nieznanych rozmiarach. W drugim odcinku musisz walczyć i ścigać się z siłami Kombinatu, przemierzając Biały Las, aby dostarczyć kluczowy pakiet informacji skradziony z Cytadeli enklawie kolegów naukowców ruchu oporu.

Odcinek drugi rozszerza wielokrotnie nagradzaną rozgrywkę Half-Life o unikalne bronie, pojazdy i nowo pojawiające się stworzenia.

Prawdopodobnie najlepsza saga na PC, teraz na Macu. Nie mogę uwierzyć, że nikt tego nie opublikował.


9

Osmos

Wejdź do otaczającego świata Osmos: elegancka, oparta na fizyce rozgrywka, fantastyczna grafika i minimalistyczna, elektroniczna ścieżka dźwiękowa.

Twoim celem jest rozwój poprzez pochłanianie innych ruchów. Napędzaj się, wyrzucając materię za siebie. Ale bądź mądry: wyrzucanie materii również cię kurczy. Zrelaksuj się… dobre rzeczy przychodzą do tych, którzy czekają.


8

Machinarium

Celem Machinarium jest rozwiązanie szeregu zagadek i łamigłówek. Zagadki są połączone ze sobą przez świat złożony z tradycyjnej przygodówki typu „wskaż i kliknij”. Najbardziej radykalnym odejściem świata jest to, że można klikać tylko obiekty w zasięgu postaci gracza.


7

World of Warcraft

Ze strony Wikipedii :

World of Warcraft, często określany jako WoW, to gra online typu MMORPG od Blizzard Entertainment, zależna od Activision Blizzard. Jest to czwarta wydana gra osadzona w uniwersum fantasy Warcraft, która została po raz pierwszy wprowadzona przez Warcraft: Orcs & Humans w 1994 roku. World of Warcraft rozgrywa się w świecie Warcraft Azeroth, około cztery lata po wydarzeniach na zakończenie poprzedniej gry Blizzarda Wydanie Warcraft, Warcraft III: The Frozen Throne. Firma Blizzard Entertainment ogłosiła World of Warcraft 2 września 2001 roku. Gra została wydana 23 listopada 2004 roku, w 10. rocznicę serii Warcraft.


Uwaga: Przygotuj się na zainwestowanie WIELU godzin.
Thorbjørn Ravn Andersen

6

Światło pochodni

Torchlight to gra akcji typu RPG na PC stworzona przez twórców Diablo, Fate i nigdy nie wydanego Mythos. Rozgrywka w górniczej miejscowości Torchlight pozwoli odkryć tajemnice kopalni Ember. Oferuje w pełni funkcjonalny system wyrównywania postaci, losowe lochy, hordy potworów i mnóstwo świetnych łupów.

(z FAQ )

Torchlight dla Mac OS X jest dostępny przez Steam .


+1 dla Pochodni. Jeśli podobało Ci się Diablo II, pokochasz bzdury z Torchlight.
Scott,

5

Counter Strike: Źródło

Counter-Strike: Source (oficjalnie skrócona CS: S) to gra wideo FPS opracowana przez Valve Corporation. Jest to kompletna przeróbka Counter-Strike'a z wykorzystaniem silnika gry Source. Podobnie jak w oryginale, Counter-Strike: Source stawia zespół antyterrorystów przeciwko zespołowi terrorystów w serii rund. Każdą rundę wygrywa się przez wykonanie celu (np. Zdetonowanie bomby lub uratowanie zakładników) lub wyeliminowanie wszystkich członków drużyny przeciwnej.

http://en.wikipedia.org/wiki/Counter-Strike:_Source


5

Dragon Age: Początki

„Jesteś Szarym Strażnikiem, jednym z ostatnich legendarnego zakonu strażników. Po powrocie starożytnego wroga i królestwie ogarniętym wojną domową los został wybrany przez ciebie, by zjednoczyć roztrzaskane ziemie i zabić arcydemona raz i dla wszystkich. Rozpocznij swoją przygodę od wybrania klasy jako człowiek, elf lub krasnolud. Potem wszystko zależy od ciebie. Wybory, których dokonasz, poprowadzą cię ścieżką przez dziewiątą erę: epoka smoków. ”

(Z Bioware, twórcy Baldur's Gate, Neverwinter Nights, Star Wars: Knights of the Old Republic i Mass Effect - więc wiesz, że będzie fantastycznie.)2

Bejeweled 2

Przygotuj się na grę PopCap, która wyznacza standardy w swobodnej grze! Dopasuj błyszczące klejnoty po trzy na raz, aby pękły pod wpływem kolorów i punktów. Dopasuj cztery lub więcej, aby stworzyć efektowne klejnoty mocy, które poprawią Twój wynik i nastrój dzięki genialnym kaskadom i kombinacjom.


2

Enigmo

Enigmo i Enigmo 2 to odpowiednio arkadowe gry komputerowe 2D i 3D na PC, Mac OS X i iPhone OS opracowane przez Pangea Software. Oba wymagają przeniesienia niektórych substancji do odpowiednich pojemników. Muzykę w obu grach nagrał Michael Beckett.


2

Eve Online

EVE to gra online MMO (MMO), która ma miejsce około 20 000 lat po naszych czasach w galaktyce na drugim końcu wszechświata. Dołączając do EVE, wcielasz się w rolę świeżo upieczonego „Capsuleera”, stosunkowo niewielkiej grupy elitarnych pilotów statków kosmicznych, zdolnych do samodzielnego kontrolowania potężnych statków kosmicznych z ich kapsuł. Kapsułarzy są często nazywani „nieśmiertelnymi”, ponieważ wysoce zaawansowane kapsułki, do których są podłączeni od wewnątrz, są w stanie natychmiast przenieść swoją świadomość do klonu w przypadku fizycznego zniszczenia.


2

Wysokość

Altitude to wieloosobowa 2-D powietrzna gra walki. Gracze kontrolują jeden z pięciu konfigurowalnych samolotów i walczą w zespołach w krajobrazach 2D. Gdy gracz zdobywa doświadczenie w bitwie, odblokowuje nowe samoloty i modyfikacje zwane profitami. Gra została opisana przez prasę jako skrzyżowanie Teeworlds, Team Fortress 2 i RPG. Altitude to przede wszystkim gra online z niektórymi opcjami potyczki offline i obsługą botów. Istnieje kilka trybów i dostosowań płaszczyzny. Źródło: wikipedia

Wysokość jest również dostępna na Steamie. Świetnie nadaje się do zabicia 5-minutowej przerwy, a także do spędzenia kilku godzin. To bardzo uzależnia.


2

Minecraft

Minecraft to gra polegająca na układaniu klocków w celu zbudowania wszystkiego, co tylko możesz sobie wyobrazić. W nocy wychodzą potwory, zanim to się stanie, zbuduj schronienie. Być może najlepsza gra, w jaką kiedykolwiek grałem.


1

Pobierz Steam na Maca i uzyskaj dostęp do wielu dobrych gier na Maca


5
Steam nie jest jednak grą. O ile chciałbym opowiedzieć o tym czysto opartym na niesamowitości Steam, zachęcam do przesyłania rzeczywistych gier, a nie platform dystrybucyjnych: p
Nippysaurus

1

Neverball

Ponieważ ta lista będzie zdominowana przez gry bardziej zorientowane na graczy, będę głosem zwykłych gier. Neverball to świetna gra platformowa 3D.

Podstawowa rozgrywka w Neverball polega na poruszaniu piłki za pomocą siły grawitacji poprzez przechylanie świata gry, a nie bezpośrednio kontrolowaniu piłki [2] (jest to trochę podobne do gry Labirynt bez dziur w środku). Mysz (lub podobne urządzenie wskazujące), klawiatura lub joystick przechylają poziom, aby pomóc w prowadzeniu piłki do celu przez tor przeszkód z określonym limitem czasu. Ruchome platformy i inne szalone obiekty przeszkadzają, co powoduje, że poziomy stają się coraz trudniejsze.


1

X-Moto

Gra 2D Motocycle z wieloma poziomami budowania społeczności.

X-Moto to wymagająca gra platformowa 2D motocross, w której fizyka odgrywa bardzo ważną rolę w rozgrywce. Musisz kontrolować swój rower do granic możliwości, jeśli chcesz mieć szansę na ukończenie najtrudniejszych wyzwań.

Lubię grać w X-Moto podczas krótkiej przerwy. Większość poziomów jest raczej krótka. Nie jest to gra, w którą gra się godzinami - ale możesz zainwestować trochę czasu.


1

Teeworlds

to darmowa, szybka gra komputerowa typu „open source”, przeznaczona wyłącznie do gry wieloosobowej. Gra charakteryzuje się prostą grafiką i fizyką opartą na kreskówkach i opiera się w dużej mierze na klasycznej broni strzeleckiej i rozgrywce. Sterowanie jest mocno zainspirowane gatunkiem strzelanek FPS w grach komputerowych.

Bardzo wciągająca gra, to dwuwymiarowa implementacja Quake3


To wydaje się dziecinne, ale w rzeczywistości jest tak zabawne! Zastanawiam się, skąd mają tylko 12 MB i używają dosłownie jak ŻADNYCH zasobów systemowych. Niezwykle zabawna i bardzo stabilna / wydajna gra!
Alexander - Przywróć Monikę

0

Hordy Orków

Hordes of Orcs to gra „Tower Defense”, w której musisz budować mury i śmiercionośne wieże, aby bronić swojej wioski przed pojawiającymi się orkami, jak to nazywają starsi wioski, „Świecącym portalem naprawdę złych rzeczy, które powinniśmy zamurować” dawno temu." Niestety portal nie jest murowany, a orki są bardzo, bardzo głodne. Jeśli 20 Orków dotrze do twojej wioski, toast.


0

Wolna przestrzeń 2

Gra kontynuuje historię z Descent: FreeSpace, po raz kolejny wcielając się w rolę pilota walczącego z tajemniczymi kosmitami, Shivanami. W obronie rasy ludzkiej i jej obcych sojuszników Vasudan gracz angażuje się również w stłumienie buntu tych elementów sił Vasudan (Młot Światła) i Ludzi (Front Neo Terran), które nie chcą ze sobą współpracować.

Link prowadzi do projektu Freespace Source Code Project, ponieważ oryginalna gra była tylko dla systemu Windows. Od czasu wydania kodu źródłowego pojawiły się wersje dla komputerów Mac i Linux, a także ogromne ulepszenia grafiki i tekstur.

Społeczność żyje i ma się dobrze dzięki nowym kampaniom, a nawet pełnym konwersjom w fazie rozwoju.

Oryginalna zawartość gry jest wymagana do gry. Możesz go pobrać ze strony http://www.gog.com/en/gamecard/freespace_2 za (5,99 USD w momencie pisania). Zdecydowanie warto.


0

Battlefield 2142

Wieloosobowa gra FPS online. Dla mnie jedna z najlepszych kontynuacji serii gier Battlefield. Tryb „Titan” jest naprawdę najlepszą ideą strategiczną gry stulecia.


0

War§ow

Darmowy szybki FPS

Osadzona w futurystycznym świecie kreskówek, w którym po ulicach wędrują świnie dzierżące rakiety i cyberpunki z bronią laserową, Warsow to całkowicie darmowa szybka strzelanka FPS dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

Szybkość i ruch, na tym właśnie polega Warsow. Jak prawdziwy cyberatlonista, przeskakujesz, biegasz, unikasz i skaczesz w trakcie gry. Chwyć te ulepszenia, zanim zrobi to twój wróg, podłóż bombę, zanim ktokolwiek cię zobaczy, i ukradnij flagę wroga, zanim ktokolwiek się dowie, co się dzieje!

Jest to zaawansowana i kompletna darmowa i wieloplatformowa alternatywa Quake 3.


0

Counter Strike globalna ofensywa

Counter-Strike: Global Offensive to internetowa strzelanka FPS opracowana przez Valve Corporation i Hidden Path Entertainment, która również utrzymała Counter-Strike: Source po wydaniu. Jest to czwarta gra z serii Counter-Strike, z wyłączeniem Counter-Strike Neo i Counter-Strike Online. Zawiera klasyczne treści, takie jak stare mapy, a także zupełnie nowe mapy, postacie i tryby gry. Obsługuje matchmaking i tabele wyników.
Wieloplatformowy multiplayer został zaplanowany między Microsoft Windows, Mac OS X i PlayStation 3, ale ostatecznie został ograniczony do PC i Mac ze względu na różnice w częstotliwości aktualizacji między systemami
Global Offensive dodaje nową broń i sprzęt, których nie widziałem w poprzednich odsłonach, w szczególności koktajl Mołotowa, który tymczasowo obejmuje niewielki obszar ognia, uniemożliwiając mu przejście bez odniesienia obrażeń


0

Wypróbuj Trine lub Trine 2 :

Trine and Trine 2 to gra akcji, łamigłówki i platformówka.

Wcielasz się w jednego z Trzech Bohaterów, którzy przedzierają się przez nieznane niebezpieczeństwa w fantastycznym bajkowym świecie.

Puzzle oparte na fizyce z ogniem, wodą, grawitacją i magią; Nikczemne gobliny; Wspinaj się na najwyższe drzewa i wieże w zaczarowanym lesie!

Grafika jest naprawdę imponująca w obu tych grach. Jest demo dla Trine2 na Maca.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.