Dlaczego klawisz Enter / Return zmienia nazwę pliku / folderu, zamiast go otwierać? [Zamknięte]


41

Czy istnieje jakaś znana logika stojąca za wyborem Apple'a polegającym na zmianie nazwy klawisza Enter na plik / folder zamiast otwierania go tak, jak ma to miejsce w systemach Windows i Linux?

Dla tych z was, którzy przyjeżdżają tutaj po zastępczą kombinację klawiszy ⌘-Oi ⌘-down arrowoba działają. I w pełni to rozumiem ⌘-down, ponieważ ⌘-up„drzewo” idzie w górę w drzewie katalogów. Ale czy nie mogli zrobić innej kombinacji klawiszy kluczem zmiany nazwy i pozwolić, aby enter był „standardową” czynnością otwartą?

Rozumiem, że jest to pytanie z punktu widzenia i można argumentować, że Windows i Linux są dziwne, ale „enter” lub „return” jest, przynajmniej moim zdaniem i doświadczeniem z innymi, uniwersalnym kluczem „w porządku”. Gdy pojawi się okno dialogowe, możesz kliknąć klawisz Enter, aby wykonać domyślną akcję. Po zakończeniu wpisywania hasła naciśnij klawisz Enter, aby przesłać formularz i zalogować się. W terminalu wpisz polecenie i naciśnij klawisz Enter. Więc dlaczego przegląda plik, zaznacz go i naciśnij Enter ..., aby zmienić nazwę ?


3
Ponieważ programista zakodował to w ten sposób?
Robert S Ciaccio

5
To tak naprawdę sprowadza się do „Jesteś przyzwyczajony do systemu Windows”. prawda?
Ryan Wersal

3
@compulsionstar - FYI, minęło kilka lat, odkąd Apple po raz ostatni dostarczyło mysz z jednym przyciskiem.
Dori,

7
@Philip Ma również 8 miesięcy. Ale rany, dzięki za zamknięcie. Możliwe, że odpowiedź mogła zawierać fakty, więc szczerze nie zgadzam się z tym, że nie da się odpowiedzieć. Odpowiedź może być spekulacyjny, ale poprosiłem o przyczyny , że Apple Podjęliśmy tę decyzję, mając nadzieję odkryć jakiś sens za nim.
Ricket

4
Achh ... frustrujące jest zawsze to, że tego rodzaju pytania są komentowane w stylu „to jest sposób Apple, radzenie sobie z tym”, a czasem są zamknięte. IMO Ricket wykonał dokładną robotę, starając się wyjaśnić, dlaczego uważał, że to pytanie nie jest spekulacyjne i że wziął pod uwagę jego potencjalne uprzedzenia związane z innym systemem operacyjnym przed opublikowaniem.
Rabarberski

Odpowiedzi:


17

„enter” lub „return” jest, przynajmniej w mojej opinii i doświadczeniu z innymi, uniwersalnym kluczem „w porządku”. Gdy pojawi się okno dialogowe, możesz kliknąć klawisz Enter, aby wykonać domyślną akcję.

W Finderze domyślną akcją jest zarządzanie plikami. Finder nie jest programem uruchamiającym. Masz kilka plików, których nazwę chcesz zmienić, przenieść, czy cokolwiek innego. Jaki procent plików faktycznie otwierasz regularnie w Finderze? Dlaczego domyślne działanie w Finderze powinno być „Otwarte”?

Możesz nauczyć się korzystać ze standardu nawigacji OS X zamiast ENTER / RETURN. Standard nawigacji to:

  1. + - przechodzi do folderu nadrzędnego
  2. + - przechodzi do folderu potomnego.

Z czasem znalazłem te kluczowe operacje lepiej niż nawigacja w systemie Windows, w których musisz przełączać się między ENTER a Alt + Up.


43
W rzeczywistości zmieniam nazwy plików znacznie rzadziej niż je otwieram i zmieniam nazwy katalogów znacznie mniej niż nawigację do katalogu. Czy nawigacja po katalogach nie jest częścią zarządzania plikami? Ponieważ projekty Apple koncentrują się na intuicji użytkownika, większość ludzi „intuicyjnie” oczekuje, że klawisz powrotu otworzy plik. Dlatego akcja mnie zaskoczyła. Myślę, że prawdziwą odpowiedzią jest to, że „zawsze tak było”. I nie warto tego zmieniać.
y3sh 21.01.11

4
@JoshHibschman Myślę, że jedynymi osobami, które „intuicyjnie” oczekują, że klawisz powrotu otworzy plik, są użytkownicy systemu Windows. Zapytaj większość ludzi, a odpowiedzą: „Kliknij dwukrotnie, aby otworzyć plik”. Zdaję sobie sprawę, że ludzie mają różne wzorce użytkowania, ale rzadko otwieram pliki w Finderze. Jeśli używam tego często, to jest w Docku. W przeciwnym razie używam narzędzia uruchamiającego, takiego jak Launchbar lub Alfred.
ghoppe

3
+1 odpowiedź ghoppe. Spróbuj przełączyć się na system Windows po użyciu systemu Mac OS i oczekiwać operacji zmiany nazwy po naciśnięciu klawisza Enter. Tylko okazało się, że to otwiera. Szaleństwo.
Harv

6
@Harv Byłbym szczęśliwy, gdyby to było pojedyncze naciśnięcie klawisza w systemie OS X. Windows = F2, aby zmienić nazwę pliku, naciśnij klawisz Enter, aby otworzyć plik. OS X musisz nacisnąć dwa klawisze, aby otworzyć plik lub katalog ... Wolałbym, żeby to był jeden. Oczywiście nie jest to wielka sprawa, ale irytacja.
y3sh

3
Porównywanie oczekiwań wynikających z innego systemu operacyjnego jest całkowicie niesprawiedliwe. Gdyby wszystko wymagało tylko jednego klucza do aktywacji, wrażenia z użyteczności byłyby nieszczęśliwe, jeden poślizgnięty klawisz i możesz podjąć zupełnie inną akcję niż zamierzałeś.
Jason Salaz

12

Jest to standard w systemach Windows i Linux, a nie OS X. Nie oznacza to, że „powinien” być standardem w OS X. :-)

Myślę, że to po prostu dlatego, że tak było zawsze, odkąd pamiętam ... Myślę, że nawet OS 6 miał to. Wiem, że 7/8/9 zdecydowanie tak miało. Przypuszczam więc, że chcieli, aby starzy użytkownicy czuli się komfortowo, przechodząc na X.


1
+1 Moja odpowiedź też. To, że działa w ten sposób w systemie Windows (i niektórych systemach Linux), nie oznacza, że ​​jest to standard! Ponadto masz rację, wcześniej Mac OS miał to. Dlatego dla mnie standardem, że enter zmienia nazwę czegoś na enter, jest otwieranie pliku / folderu.
jmlumpkin 21.01.11

2
Tak jasne Dlaczego miałbym otworzyć, jeśli mogę zmienić jego nazwę
Magesh Kumaar

10

Ponieważ ⌘+oto otwiera.


5
Dwa klucze są dość odległe, biorąc pod uwagę, że jest to klucz podstawowy w systemie Windows.
timofey.com

Sposób działania systemu Windows nie ma wpływu na to, jak działa lub powinien działać OS X.
bahamat

@ bahamat, ale układ klawiatury i łatwość obsługi
Magesh Kumaar,

Uważam, że polecenie + w dół działa, aby otworzyć, a polecenie + w górę, aby przejść do katalogu jest wygodne.
user1521567,

6

Od jakiegoś czasu używam Mac OS X do włączania i wyłączania i nadal nie mogę się skupić wokół funkcji „enter, aby zmienić nazwę”. W systemie Windows naciskasz F2, aby zmienić nazwę pliku, ponieważ wykonujesz funkcję, a to ma sens! Z powrotem w OS 7 (to, z czego korzystałem przez ponad 5 lat przed przejściem do systemu Windows). Silnie przypominam sobie używanie entera do otwierania rzeczy.

Wypróbuję ReturnOpen, który działa tylko na 10.3 - 10.5, na razie wydaje się, że działa dobrze.

http://www.returnopen.com/


2
RE: „.. W systemie Windows naciskasz F2, aby zmienić nazwę pliku, ponieważ wykonujesz funkcję, i to ma sens!” - W rzeczywistości jestem użytkownikiem systemu DOS / Windows od dawna, który przeszedł na Mac OSX 4 lata temu, i uważam, że naciśnięcie klawisza ENTER, aby wprowadzić / zmienić nazwę tekstu, JESZCZE WIĘCEJ. Przez większość czasu zmieniam nazwy plików, które właśnie utworzyłem z operacji konwersji wideo na pulpit, i zmieniam nazwy plików znacznie częściej niż uruchamiam aplikacje na pulpicie (które zamiast tego używam do wyróżnienia i Docka wyraźnie do uruchomienia aplikacje).
user1556373,

Możesz także zmienić przypisanie F2 do zmiany nazwy za pomocą narzędzia do zmiany klucza karabińczyka mac.
Eric Leschinski,

4

Jestem z @ghoppe. Dodatkowo zyskujesz dodatkową korzyść polegającą na unikaniu bezmyślnego lub przypadkowego otwarcia aplikacji (w celu otwarcia pliku) lub wykonywania kodu, gdy naprawdę chcesz po prostu przeglądać system plików i, no cóż, „znajdować” rzeczy.


2
Dlaczego chcesz po prostu przeglądać system plików. Jeśli przeglądam, chodzi o to, aby coś znaleźć i wykonać na nim akcję, która w większości przypadków jest otwarta.
Rabarberski

1
@Rabarberski, zobacz odpowiedź ghoppe. Finder nie jest programem uruchamiającym, jest menedżerem plików (pomimo nazwy _Find_er).
Merchako,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.