Jak usunąć automatyczne oceny z utworów w iTunes?


19

Chcę usunąć automatyczne oceny z moich piosenek:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Nie znikają jednak po right-click-> Ocena -> Brak

Odpowiedzi:


17

Jest tak, ponieważ piosenki dziedziczą „ocenę szacunkową” z oceny albumu. Jeśli chcesz usunąć te gwiazdki, musisz usunąć ocenę albumu.

Kliknij po lewej stronie gwiazd albumu, do którego należy utwór:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

już ich nie ma:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Najwyraźniej jest to jedyny sposób zmiany oceny albumu (menu po kliknięciu prawym przyciskiem myszy nie pokazuje żadnych opcji zmiany oceny).


to nie działa (lub już nie działa) w iTunes 12.5.4 na Windows :(
Patrick Moore

1
Kiedy to robię (Mac iTunes 12.7.0.166), ocena natychmiast się regeneruje na podstawie bieżącej średniej wszystkich utworów w albumie. Wydaje się, że nie ma sposobu, aby faktycznie usunąć ocenę albumu. Jest to szczególnie frustrujące w przypadku albumu „Unknown Album” „Unknown Artist”, który w mojej bibliotece zawiera wiele utworów, z których niektóre zostały ocenione, ale większość nie. Nie ma tutaj albumu, więc nie powinien mieć żadnej oceny.
Jonathan van Clute

3

Mam inteligentną listę odtwarzania, która wyświetla utwory z „Brak oceny”, aby słuchać, oceniać je i umieszczać na odpowiednich listach odtwarzania, które mam. Mój problem polegał na tym, że funkcja automatycznej oceny albumu nadałaby wszystkim pozostałym utworom na tym albumie (utwór, który właśnie oceniłem był częścią) ocenę wyszarzoną. Następnie, gdy inteligentna lista odtwarzania zaktualizuje się, usunie wyszarzone utwory z mojej listy odtwarzania, a ja będę mieć bez oceny utwory pływające wokół.

Aby temu przeciwdziałać, włączyłem oceny iTunes za pół gwiazdki. http://www.instructables.com/id/How-To-Enable-Half-Stars-In-Itunes/

Użyłem 1 gwiazdki, aby oznaczyć utwór do usunięcia. (Wayyyy do dużo muzyki w moich iTunes) Ale zmieniłem ten system, aby użyć 1/2 gwiazdki w celu oznaczenia usunięcia.

Wynika to z tego, że najlepszym sposobem uniknięcia usuwania utworów z mojej inteligentnej listy odtwarzania „Niesklasyfikowane” było to zrobić.

Przejdź do muzyki, widoku listy odtwarzania. Sortuj utwory według oceny. Przejdź do pierwszej piosenki, która nie ma oceny. Kliknij (powinien być podświetlony na niebiesko). Teraz przewiń w dół do ostatniej piosenki. Przytrzymaj klawisz SHIFT i kliknij ostatni utwór. Teraz wszystkie utwory bez oceny są podświetlone. Kliknij prawym przyciskiem myszy, ocena, 1 gwiazdka.

Następnie zaktualizowałem inteligentną listę odtwarzania, aby wyświetlać utwory z 1 gwiazdką. Teraz ocena jednego utworu w albumie nie zmieni ocen innych utworów w tym samym albumie, a moja inteligentna lista odtwarzania będzie działać zgodnie z przeznaczeniem.

Obecnie oceniam i sortuję moje 14220 utworów w 22%. Ta „poprawka” pozwoli mi zaoszczędzić dużo czasu na zapisywaniu wszystkich albumów automatycznie ocenianych przez iTunes, a następnie na przeglądanie albumów i rozwiązywanie albumów jeden po drugim.

Jeśli chcesz nieco łatwiejszego sposobu oceniania albumów. Kliknij prawym przyciskiem myszy pasek, na którym znajduje się „ocena” „wykonawców”, „czasu”, i dodaj „Ocena albumu” do paska. Teraz sortuj za pomocą tego przycisku i po prostu szukaj zaciemnionych gwiazdek. kliknij 1 utwór w tym albumie, aby go podświetlić. Następnie kliknij i przytrzymaj Ocena albumu dla tego utworu i przeciągnij w lewo, aby nadać mu pozycję „Brak oceny”.

TL: DR W końcu znalazłem sposób, aby powstrzymać iTunes przed wkurzaniem mnie i marnowaniem godzin.


1

ROZGRYZŁEM TO!

Gdy dodasz widok kolumny o nazwie „Ocena albumu”, dodaje pozycję oceny albumu w menu po kliknięciu prawym przyciskiem myszy, również o nazwie Ocena albumu bezpośrednio poniżej oceny piosenki. Wróć do widoku albumu, kliknij prawym przyciskiem myszy okładkę albumu i wybierz BRAK w ocenie albumu, a to wyczyści ....


Nie rób tego! Jeśli spróbujesz tego, spowoduje to również usunięcie oceny każdego pojedynczego utworu w albumie, a pozycja menu Cofnij nie pozwoli ci odzyskać tych ocen.
Rory O'Kane,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.