Czy można zapamiętać sieć Wi-Fi w iOS 6 bez automatycznego łączenia się z nią?


9

Od czasu do czasu muszę używać iPhone'a 4 do zadań związanych z pracą, które wymagają dużej przepustowości. Kiedy to zrobię, połączę się z siecią bezprzewodową w pracy, zrób to, co muszę, a następnie rozłącz, aby każda osobista aktywność przekroczyła 3g. Obecnie wybieram opcję wyłączenia Wi-Fi podczas pracy, włączania go tylko wtedy, gdy muszę wykonywać zadania robocze lub dołączenia do sieci za każdym razem, gdy muszę wykonywać zadania, a następnie zapomnienia o sieci. Wyłączanie Wi-Fi jest denerwujące, ponieważ muszę pamiętać, aby je wyłączyć przed pójściem do pracy, a następnie włączyć je ponownie po wyjściu z pracy. Ciągłe dołączanie do sieci jest również denerwujące, ponieważ muszę podać swoją nazwę użytkownika, hasło i informacje o serwerze proxy. Czy istnieje sposób, aby mój iPhone zapamiętał moją sieć służbową, dzięki czemu mogę ręcznie do niej dołączyć bez podawania wszystkich moich informacji, ale nie połączyć się z siecią roboczą, chyba że zmuszę to? Nie znalazłem niczego oczywistego ani w telefonie, ani w asystencie konfiguracji iPhone'a, więc jestem prawie pewien, że odpowiedź brzmi „nie”, ale pytanie nie może zaszkodzić.


Przynajmniej nie bez jailbreaka, nie możesz.
Gerry,

Nadal nie mogę tego zrobić od iOS 8, kiepski.
wisbucky,

Odpowiedzi:


6

Znane sieci zostaną dołączone automatycznie.  Jeśli żadne znane sieci nie są dostępne, zostaniesz zapytany przed dołączeniem do sieci.

Jak widać na tym zrzucie ekranu, iOS automatycznie dołączy do dowolnej dostępnej znanej sieci na podstawie siły sygnału. W tej chwili nie można robić tego, o co pytasz w systemie iOS.


-1

Tak...

  1. Dodaj sieć do telefonu.
  2. Następnie dotknij „i” obok sieci i wyłącz „Auto-Join”.
  3. Wyłącz Wi-Fi, a następnie włącz go ponownie.

Zauważysz, że jesteś teraz w sieci komórkowej. Jeśli jednak dotkniesz właśnie zaktualizowanej sieci Wi-Fi (w ustawieniach), zalogujesz się do niej.

Następnie możesz powtórzyć ... aby powrócić do sieci komórkowej i wyłączyć działającą sieć Wi-Fi (nie zapominając o tym) ... po prostu wyłącz Wi-Fi i włącz ją ponownie, a wtedy zauważysz, że ponownie korzystasz z komórki sieć, a nie sieć służbowa ... a sieć Wi-Fi nie jest zapomniana i można z niej ponownie korzystać, dotykając jej (w ustawieniach).


Co to jest wersja iOS? Nie widzę tego w iOS 7.12.
Jared
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.