Jak włączyć szybszy roaming Wi-Fi na stacjach bazowych Mac OS X i lotniskach


27

Jak mogę zmienić sposób, w jaki Macbooki wędrują po sieci WiFi? Chciałbym przyspieszyć roaming komputerów Mac (i może innych urządzeń).

Czy w stacjach bazowych na lotnisku lub w systemie Mac OS jest ustawienie przyspieszające przełączanie AP?

Obecnie sieć zbudowana jest wokół 1 głównego przełącznika łączącego 1 router i 4 stacje bazowe na lotniskach przy użyciu tego samego identyfikatora SSID:

 • 3 dwuzakresowe stacje bazowe na lotniskach
 • 1 stacja bazowa Airport 2.4GHz

W paśmie 5 GHz nie nakłada się, ponieważ każda stacja bazowa używa własnego kanału.

W paśmie 2,4 GHz dwie stacje bazowe, które znajdują się po przeciwnych stronach i na różnych piętrach budynku, w niewielkim stopniu pokrywają się.


Jaki dokładnie problem występuje? Czy przełączanie sieci jest dla Ciebie wolne? W jakich warunkach zamieniasz sieci?
Gerry,

@Gerry: Przenosząc się z jednego pokoju do drugiego, tracę połączenie na tyle długo, aby zatrzymać airplay, udostępnienia plików przestają odpowiadać, a Time Machine czasami udaje się kontynuować, ale czasem nie. Będzie to poważny problem dla użytkowników korzystających z sieci WiFi.
Coyote

Czy przemieszczasz się między punktami dostępu o różnych nazwach, czy też różne punkty dostępu mają te same nazwy?
nthonygreen,

@anthonyg Zaktualizowałem pytanie o więcej szczegółów. Tak, używają tego samego identyfikatora SSID, każdy jest ustawiony na różne kanały, w paśmie 2,4 GHz nie ma lub nakłada się nieznacznie.
Coyote,

Dzięki za pingowanie - 10.10 wędruje teraz automatycznie i zaktualizowałem swoją złą odpowiedź.
bmike

Odpowiedzi:


42

Możesz zmienić preferencje systemowe JoinModei JoinModeFallbackbyć następujące:

  JoinMode (String)
    Automatic
    Preferred
    Ranked
    Recent
    Strongest
  JoinModeFallback (String)
    Prompt
    JoinOpen
    KeepLooking
    DoNothing

Zrób to za pomocą polecenia lotniska:

/System/Library/PrivateFrameworks/Apple80211.framework/Versions/A/Resources/airport

Uruchom polecenie, aby wyświetlić opcje, u góry zobaczysz sekcję dotyczącą ustawiania preferencji.

Na przykład:

sudo /System/Library/PrivateFrameworks/Apple80211.framework/Versions/A/Resources/airport prefs joinMode=Strongest

2
Właśnie użyłem joinMode=Strongesti to naprawiło wszelkie problemy z wolnym przełącznikiem Wi-Fi! Wielkie dzięki.
Nicolas Garnier

To powinna być zatwierdzona odpowiedź btw :)
Nicolas Garnier

1
@Nivco - Czy uruchomiłeś polecenie z Termianl, aby ustawić joinMode = Najsilniejszy? Nie jestem pewien, czy zrobiłem to dobrze i nie wiem, jak to sprawdzić. Jakakolwiek pomoc byłaby szalona!

1
Tak, właśnie uruchomiłem polecenie na terminalu. Możesz sprawdzić wartości, które się zmieniły, używając /System/Library/PrivateFrameworks/Apple80211.framework/Versions/A/Resources/airport prefsgo. Powinien wydrukować wiersz z napisemJoinMode=Strongest
Nicolas Garnier,

Czy dotyczy to wyłącznie produktów Apple Airport lub routerów Wi-Fi? Czy to działa w Yosemite? (Uważam, że nie ma to wpływu na routery Netgear / TP Link w Yosemite)
Stephen Lead

6

Apple wprowadziło roaming w całym swoim ekosystemie dzięki iOS 8 i OS X 10.10. Nie musisz nic robić, ponieważ jest domyślnie włączony. Możesz więc po prostu zaktualizować system operacyjny na stacjach bazowych na lotnisku, a także zainstalować Yosemite, aby skorzystać ze zmian.

Przed Yosemite nie widziałem instrukcji, jak to włączyć, więc uważam, że jest to część sterowników zaktualizowanych do wersji 10.10.

Oprogramowanie zostało zaprojektowane tak, aby utrzymać jak najdłuższe połączenie przy życiu tak długo, jak to możliwe, zamiast skakać i zawsze szukać lepszego połączenia. Teraz, gdy AirPlay i AirDrop oraz ciągłość wykorzystują anteny MIMO, które są wysyłane w ekosystemie sprzętowym Apple, otrzymujemy teraz lepszy roaming, ponieważ sprzęt jest bardziej zdolny.


4

Napotkałem podobny problem (powolny roaming - lub brak roamingu) nawet z OSX 10.10.x - Mam 2 AP, jeden Technicolor i jeden Cisco-Linksys podłączony do tego samego przełącznika i nadający ten sam SSDI na różnych kanałach radiowych. Po pewnym dochodzeniu znalazłem rozwiązanie. Musisz mieć pewność, że masz dokładnie takie same ustawienia uwierzytelniania w interfejsie bezprzewodowym punktów dostępowych. W moim przypadku jeden AP to WPA / WPA2, a drugi to tylko WPA2. Kiedy włączyłem WPA / WPA2 również na drugim, mój Macbook Pro zaczął poprawnie wędrować.


2

Mam ten sam problem, ale nie mam odpowiedzi. Mogę jednak mieć ścieżkę do dalszej eksploracji. Narzędzie lotniska w ML nadal ma starszą opcję wykonania skanowania sieci Wi-Fi.

airport -s      # full scan
airport -s<SSID>   # scan only for SSID

Narzędzie jest poniżej

/System/Library/PrivateFrameworks/Apple80211.framework/Resources/airport

i podejrzewam, że uruchomienie skanu powoduje również przełączenie, jeśli inna stacja bazowa jest lepsza, ponieważ wyniki są sortowane według siły sygnału. Powiedziawszy to, można napisać narzędzie, które pinguje domyślny gw i uruchamia skanowanie w przypadku utraty pakietów. Jeśli będę miał trochę czasu, dam temu szansę.


Jeśli uzyskasz jakieś dobre wyniki, informuj mnie na bieżąco.
Coyote

1

Wypróbuj tę samą konfigurację kanału - skonfiguruj wszystkie punkty dostępu do tego samego kanału. W ten sposób urządzenie może odbierać moc sygnału innych punktów dostępowych bez konieczności skanowania wszystkich kanałów. Ograniczysz jednak maksimum w zależności od liczby klientów


Brzmi to nieproduktywnie, wszystkie zalecenia (CISCO, Apple, Alcatel ...) to ustawienie wszystkich AP, aby uniknąć geograficznego nakładania się. Ale w obszarach, w których mam 2 do 4 urządzeń na AP, wypróbuję twoją sugestię i zobaczę, jak to działa.
Coyote

Wiem - dlatego zawsze konfigurowałem różne kanały, ale cały czas miałem kiepską jakość sygnału podczas biegania. Zrobiłem małą aplikację na iOS wyświetlającą adres MAC aktualnie podłączonego punktu dostępowego i zauważyłem, że klienci Wi-Fi (przynajmniej iPhone) wydają się jak najdłużej trzymać na bieżącym AP. Kiedy zmieniłem konfigurację na ten sam kanał, zauważyłem, że roaming AP jest znacznie bardziej agresywny.
Moritz,

1

Po próbie ustawienia obu AP z tymi samymi ustawieniami bezpieczeństwa i wypróbowaniu komendy JoinMode, to właściwie sugestia Moritza załatwiła sprawę.

Ustawienie wszystkich AP z tym samym kanałem początkowo wydawałoby się odwrotne od zamierzonych, ponieważ wszędzie w sieci okazuje się, że zawsze musisz ustawiać AP na najmniej zajętym kanale. Wydaje mi się jednak, że jest to najlepsza konfiguracja dla różnych AP z tym samym SSID. Mój Macbook poprawnie wybiera teraz Wi-Fi o najsilniejszym sygnale.

Sugeruję więc ustawienie wszystkich Wi-Fi na te same ustawienia: oznacza to te same ustawienia bezpieczeństwa, ten sam kanał, praktycznie wszystko. To działało dla mnie.


1

Problem ten pojawia się w małych firmach, które mają system OS X. Muszę jeszcze znaleźć inne rozwiązanie niż rozłączenie i ponowne połączenie, aby zdobyć bliższy punkt dostępowy.


W mojej konfiguracji adres IP jest przypisywany przez ten sam serwer DHCP dla wszystkich punktów dostępowych. Wszystkie urządzenia są w tej samej sieci z tym samym zakresem IP.
Kojot
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.