Rozbieżności czasu alertu podczas synchronizacji kalendarzy między iOS 6 a OS X 10.8


12

Mac z systemem OS X 10.8.2 i iPhone z iOS 6. Wystąpił problem z synchronizacją czasów alertów o zdarzeniach utworzonych w Kalendarzu. Oba urządzenia są ustawione w taki sposób, że domyślne czasy alertów wynoszą 30 minut przed rozpoczęciem zdarzenia.

Podczas tworzenia zdarzenia na iPhonie z alarmem (powiedzmy 5 minut przed rozpoczęciem), który jest inny niż domyślny 30 minut, po zsynchronizowaniu pojawia się na komputerze z czasem alarmu równym domyślnemu (30 minut przed rozpoczęciem), a nie 5 minut jak utworzono na iPhonie.

Podczas tworzenia zdarzenia na komputerze z alarmem (powiedzmy 15 minut przed rozpoczęciem), który jest inny niż domyślny 30 minut przed rozpoczęciem; po zsynchronizowaniu pojawia się na iPhonie z dwoma alertami, jednym równym utworzonemu na komputerze (15 min), a drugim równym domyślnemu (30 min).

W obu przypadkach po zsynchronizowaniu czas alertu pozostaje taki, jaki został utworzony na urządzeniu, na którym zostało utworzone zdarzenie. Po drugiej synchronizacji nic się nie zmienia na żadnym urządzeniu, chociaż istnieje rozbieżność między czasami alertów na obu urządzeniach. W iTunes pole wyboru przed kalendarzami w „Zamień informacje na tym iPhonie” nie jest zaznaczone.

Nie jestem pewien, czy to się zaczęło po uaktualnieniu do iOS 6 lub OS X 10.8, ponieważ uaktualniłem w ciągu 1-2 tygodni i nie zauważyłem dokładnego czasu rozpoczęcia problemu, ale problem nie istniał w iOS 5.1.1 i OS X 10.7.

Wszelkie pomysły, jak to naprawić?

Edycja: Do synchronizacji używany jest iTunes przez USB lub Wi-Fi. Nic w ustawieniach się nie zmieniło od czasu uaktualnienia komputera do wersji 10.8 i iPhone'a do iOS 6 (przynajmniej przeze mnie nie zmienione, nowe wersje systemów operacyjnych mogły coś zmienić).


Dodaj szczegóły dotyczące synchronizacji wydarzeń. Synchronizujesz je za pośrednictwem iCloud? Czy synchronizujesz również iPhone'a z komputerem Mac za pomocą USB lub Wi-Fi i iTunes? Czy próbujesz zsynchronizować swoje kalendarze za pomocą iTunes? Szybko zgadniesz, że robisz oba i to powoduje konflikty. Polecam synchronizowanie kalendarzy wyłącznie przez iCloud.
Old Pro

Korzystam z iTunes, USB lub Wi-Fi, problem występuje niezależnie od tego, czy używany jest USB czy Wi-Fi. W ogóle nie używam iCloud, nie jest ustawiony na żadnym urządzeniu i nie jest dla mnie opcją. Doda tę informację do pytania.
lupincho 18.10.12

Synchronizacja iTunes ma wiele problemów ( zobacz moje ulubione ), których iCloud nie wydaje się mieć. Dlatego polecam przejście na iCloud.
Old Pro

1
Znam iCloud, ale niestety korzystanie z niego lub jakiegokolwiek rodzaju zdalnej synchronizacji (np. Kalendarz Google) nie jest opcją.
lupincho

Odpowiedzi:


1

Zakładając, że nadal możesz to odtworzyć w bieżącej wersji systemu iOS i OS X, byłby to świetny raport o błędzie, aby inżynier mógł naprawić wszystko, co powoduje synchronizację danych.

Potrzebujesz tylko darmowego konta programisty, aby przesłać raport o błędzie:

Z twojego opisu wynika, że ​​nie popełniasz błędów w konfiguracji, ale przed zgłoszeniem błędu ponownie wykonam oba kroki konfiguracji konta, aby upewnić się, że twoja sprawa jest odtwarzalna.


Zgłoszone tak dawno temu nic się nie zmieniło nawet po aktualizacji do OS X 10.9 i iOS 7
lupincho
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.