Jak mogę ukryć ** niektóre ** urodziny w Kalendarzu iOS?


13

Wprowadziłem datę urodzin dla kilku moich kontaktów, a te daty urodzin pojawiają się w Kalendarzu. Wiem, że mogę włączyć lub wyłączyć wszystkie urodziny, wybierając lub odznaczając „Urodziny” z Pokaż kalendarze w górnym rogu aplikacji Kalendarz. Ale chcę tylko zobaczyć niektóre urodziny mojego kontaktu w Kalendarzu; na przykład kontakty osobiste, ale nie byli współpracownicy.

Jak mogę zapobiec wyświetlaniu niektórych urodzin?


Zgadzam się, że powinna istnieć opcja wyboru, czy w moim kalendarzu ma być wyświetlana data urodzin lub inna data.

Odpowiedzi:


6

Możesz edytować informacje o dacie urodzenia z kontaktów, których nie chcesz widzieć w kalendarzu urodzin.

Innym sposobem na osiągnięcie tego byłoby ręczne dodanie urodzin, które chcesz zobaczyć, do nowego lub istniejącego kalendarza, a następnie wyłączenie subskrypcji urodzin.


3
Przeniesienie urodzin do notatek dla tej osoby jest tym, co zrobiłem do tej pory. Chciałbym, aby istniał sposób na włączenie lub wyłączenie urodzin przez grupę kontaktów.
KatieK

3

Jako kompromis możesz wyłączyć powiadomienia na urodziny tej osoby. W kalendarzu kliknij dwukrotnie datę urodzin, a następnie zmień alert na brak. Zostaniesz zapytany, czy chcesz zmienić to wydarzenie lub wszystkie przyszłe wydarzenia. Wybierz wszystkie przyszłe wydarzenia, a nie będziesz już otrzymywać powiadomień na te urodziny. Pozostanie jednak w twoim kalendarzu urodzinowym, ale nie będziesz już dręczony przypomnieniami (tego właśnie szukałem, zanim wymyśliłem, że mogę wyłączyć przypomnienie)


-1

Zmodyfikowałem skrypt w następujący sposób:

(*

This script iterates over your contacts. For each contact, it will delete the contact that has the birthdays
*)


tell application "Contacts"
  set peopleToChange to people whose (birth date) is not missing value
  repeat with thePerson in peopleToChange
    delete ((birth date) of thePerson)
  end repeat
  save
end tell
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.