Zaznaczanie i przeciąganie tekstu w systemie Mac OS X 10.6 nie pozwala na przeciąganie


9

Właśnie zostałem oświecony na temat tego, co wcześniej uważałem za niedociągnięcie całej platformy Mac OS X - że podobnie jak Windows, użytkownik może wybrać blok tekstu i przeciągnąć go. Jest to szczególnie przydatne w rozwoju.

Jednak powodem, dla którego myślałem, że nie jest dostępna, było to, że nigdy mi się nie udało. Żadne programy nie pozwalają na wybieranie i przeciąganie, a ja przeszedłem kilka samouczków online i forów, aby sprawdzić, czy ktoś ma ten sam problem. Żaden z moich kolegów nie jest w stanie tego zrozumieć.

Dlaczego cały mój system nie pozwala na przeciąganie tekstu? Teraz, gdy wiem, że to możliwe, doprowadza mnie do szału, że nie jestem w stanie tego zrobić.

Przejrzałem Preferencje systemowe, a panel Mysz nie ma określonej opcji przeciągania. Gładzik ma opcję przeciągania jednym palcem, ale nie pozwala on na przeciąganie, nawet w przypadku gładzika.

Korzystam z komputera Macbook Pro od około 2008 roku. Używam myszy zewnętrznej i systemu operacyjnego 10.6.

Edycja: najwyraźniej kursor powinien się zmieniać, przytrzymując przycisk myszy przez sekundę lub dwie, ale w moim systemie kursor nigdy się nie zmienia, bez względu na to, jak długo przytrzymuję przycisk myszy.

Odpowiedzi:


14

O ile wiem, nie ma preferencji, aby to włączyć, jest to tylko wbudowana funkcja bez przełącznika włączania / wyłączania.

Moja najlepsza rada to upewnienie się, że przytrzymujesz mysz przed rozpoczęciem przeciągania tekstu. Wbudowane jest pewne opóźnienie, więc jeśli spróbujesz przeciągnąć zbyt szybko, po prostu wybierzesz więcej tekstu.

Proces, który działa dla mnie to:

  1. Wybierz żądany tekst, a następnie zwolnij przycisk myszy.
  2. Kliknij lewym przyciskiem myszy i przytrzymaj zaznaczenie przez sekundę.
  3. Przeciągnij tekst w dowolne miejsce.

Kluczem jest przytrzymanie przed przeciągnięciem.

Zrobiłem szybki screencast, aby zademonstrować, jak to działa dla mnie w 10.7.5.


Myślę, że działa na stronach internetowych, ale nie w edytorach tekstowych. Używam Sublime Text 2 i Eclipse IDE i oba zostały wyraźnie ustawione, aby umożliwić przeciąganie, ale nie przeciągają się. (Właśnie to działa w TextEdit, właśnie odkryłem).
Jon Mitten,

1
Ach, jeśli masz problemy z konkretnymi programami, może to być problem. Jeśli redaktorzy nie używają standardowych kontrolek tekstowych OS X, zachowanie może być inne. Wygląda na to, że może to być znany problem w Sublime Text 2 .
robmathers,

Twój link nie działa, ale dzięki!
Jon Mitten,

Wygląda na to, że kodowanie adresu URL zostało w jakiś sposób zepsute. Powinien działać teraz.
robmathers,

1
Domyślnym ustawieniem opóźnienia jest oczekiwanie OS X (MacOS) w aplikacji Cocoa, zanim rozpocznie się przeciąganie (domyślnie: 1s). Ten błąd można zmienić: hints.macworld.com/article.php?story=20051121074003638
LaborEtArs

1

Nie działa w większości aplikacji, więc muszę skopiować i wkleić do programu Notes, a następnie przeciągnąć i upuścić po 1 sek. na pulpicie, jeśli chcę utworzyć klip tekstowy.


0

Od wersji Lion (OSX 10.7) musisz to włączyć

Preferencje dostępności -> Mysz i gładzik -> Opcje gładzika -> Włącz przeciąganie.

Używanie „przeciągnij blokadę” oznacza, że ​​możesz kontynuować dostosowywanie przeciągania, kończąc go jednym dotknięciem. Bez blokady przeciągania operacja przeciągania zakończy się, jeśli zatrzymasz przeciąganie na krótki czas.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.