Jak znaleźć adres IP mojego drugiego komputera Mac?


29

Mam dwa komputery Mac w tej samej sieci, oba podłączone do routera internetowego. Mam skonfigurowane udostępnianie ekranu na jednym z nich, więc mogę się z nim połączyć za pomocą Command-K w Finderze z vnc://adresem URL, i to działa świetnie.

Mój router przypisuje adresy IP za pomocą DHCP, co ogólnie jest dobrą rzeczą, ale oznacza to, że jeśli komputer zostanie ponownie uruchomiony lub dzierżawa DHCP zostanie odnowiona, nie wiem, z którym adresem IP się połączyć (bez przechodzenia do drugiego komputera dowiedzieć się).

Na pewno mój Mac zna już adres IP mojego drugiego Maca: w Finderze widzę nazwę i ikonę / typ mojego drugiego Maca na pasku bocznym! Niestety, Get Info nie wyświetla adresu IP ani niczego przydatnego.

Jak mogę znaleźć adres IP mojego drugiego komputera Mac, być może używając Zeroconf / Bonjour? Nie mam nic przeciwko rozwiązaniu z wiersza poleceń, jeśli jest proste.

EDYCJA: Korzystam z Lion i myślę, że udostępnianie ekranu OS X nadaje za to ogłoszenie usługi Bonjour, ale okno dialogowe połączenia z serwerem Lion nie korzysta z tego. Jeśli jest to coś, co robi Mountain Lion, wiedząc, że to też byłoby pomocne!


Pinguj swoją nazwę sieci, a zwróci swój adres IP. (Np. ping other-computer’s-name)
Alex,

Alex: Tak, ale problem polega na tym, jak uzyskać nazwę hosta, jeśli tylko znam jego nazwę emisji Zeroconf (która nie jest taka sama).
Ken

Odpowiedzi:


39

Twoje komputery powinny być dostępne jako nazwa-komputera.lokalna , np. Kens -Computer.local lub coś podobnego, więc w zależności od tego, co próbujesz zrobić, możesz użyć tej nazwy zamiast adresu IP.

Możesz więc po prostu wpisać vnc: //Kens-Computer.local w oknie „Połącz z”. Nazwę sieci komputera można zobaczyć, jeśli przejdziesz do panelu preferencji udostępniania w Preferencjach systemowych . Znajduje się na górze strony, z komunikatem „ Komputery w sieci lokalnej mogą uzyskać dostęp do komputera pod adresem: Kens-Computer.local

Upewnij się, że dołączasz sufiks „.local”, aby uzyskać adres IP Bonjour, w przeciwnym razie wyszukiwanie DNS może automatycznie dołączyć inny sufiks nazwy hosta (w zależności od konfiguracji sieci / DHCP) lub po prostu nie znaleźć odpowiedniego hosta.

Jeśli naprawdę chcesz uzyskać adres IP, oto kilka opcji:

Bonjour / dns-sd

Możesz używać Bonjour bezpośrednio za pomocą poleceń, takich jak narzędzie DNS Service Discovery (dns-sd). Spróbuj wykonać następujące czynności w aplikacji Terminal:

% dns-sd -q computer-name
DATE: ---Tue 09 Oct 2012---
18:13:39.209 ...STARTING...
Timestamp   A/R Flags if Name               T  C Rdata
18:13:39.210 Add   2 4 Computer-Name.local.       1  1 10.1.1.141

dns-sdNarzędzie może zrobić całkiem sporo, na przykład, jeśli chcesz wyświetlić wszystkie lokalne usługi VNC (przynajmniej te reklamowane poprzez Bonjour). Usługi VNC są reklamowane jako „_rfb” w mDNS / Bonjour:

% dns-sd -B _rfb local

Świst

Lub możesz po prostu pingować, co pokaże adres IP na wyjściu (i po prostu używa Bonjour / mDNS do znalezienia adresu IP).

% ping computer-name.local
PING computer-name.local (10.1.1.141): 56 data bytes
64 bytes from 10.1.1.141: icmp_seq=0 ttl=64 time=0.066 ms

To dość kompletna odpowiedź i pomogła mi ją rozgryźć. Brakującym elementem układanki było to, że muszę przejść do panelu sterowania Udostępnianie na tym komputerze Mac, aby dowiedzieć się dokładnie, co według niego nazywa się - zastępuje spacje i znaki niełacińskie, więc „imię” widzę w Finder lub dns-sdnazwa użytkownika nie jest „nazwą”, której muszę używać, pingani vnc://adresem URL. Nie znalazłem jeszcze sposobu, aby to rozgryźć z sieci, co jest dziwne.
Ken

@Ken: Miałem ten sam problem. Spróbuj spojrzeć na dane wyjściowe pliku strefy i SRVrekord. Odkryłem, że użycie typu usługi _rfbdziałało dobrze, aby wyświetlić wszystkie komputery Mac z włączonym udostępnianiem ekranu w mojej sieci. Spróbuj: dns-sd -Z _rfblubdns-sd -Z _rfb local | grep SRV
TrinitronX

10

Otwórz Terminal i wpisz: arp -awyświetli listę wszystkich komputerów w sieci i (zwykle) nazwy hostów.


To polecenie wyświetla dla mnie 4 wpisy - mój modem kablowy, router, stację bazową Wi-Fi i dziwny wpis „? (192.168.15.255) na ff: ff: ff: ff: ff: ff” - ale nie mój inny komputer Mac.
Ken

Adres 255 jest maską podsieci. Spróbuj zrobić, ping -c5 192.168.15.255a następnie uruchomić arp -a.
daviesgeek

2

Możesz zalogować się do routera i poszukać tabeli DHCP . Wyświetli listę wszystkich podłączonych urządzeń wraz z ich adresami MAC i IP.

Ale aby całkowicie uniknąć tego problemu, dlaczego nie konfigurujesz rezerwacji DHCP przez router? Dzięki temu możesz przypisać określony adres MAC do określonego adresu IP. W ten sposób Twoje adresy IP DHCP pozostają stałe.

Kroki niezbędne do osiągnięcia tego będą zależeć od marki i modelu routera.


Mój router nie obsługuje dzierżaw statycznych DHCP, a nawet gdyby tak było, nie sądzę, żebym tego chciał. Uważam, że jest to funkcja, która nie wymaga żadnej specjalnej konfiguracji dla żadnego z moich urządzeń sieciowych, więc mogę zrobić „resetuj wszystko”, jeśli zwariuje (lub zastąpię ją nowym). Mam dość, aby śledzić!
Ken

1

Alternatywą jest zalogowanie się do routera w przeglądarce, aby zobaczyć urządzenia w sieci i ich adres IP. Na moim linksys, przechodzę do 192.168.1.1, klikam status, następnie sieć lokalna, a następnie tabelę klienta DHCP. Pokazuje każde urządzenie w sieci i jego adres IP.

Możesz sprawdzić adres IP routera, jeśli sprawdzisz ustawienia IP, ponieważ będą one oznaczone jako DHCP - serwer lub router .0

arp -a powinien dać ci wszystkie urządzenia w twojej sieci.

Od man arp:

arp - wyświetlanie i kontrola rozdzielczości adresu

Narzędzie arp wyświetla i modyfikuje tabele translacji adresów z Internetu na Ethernet używane przez protokół rozpoznawania adresów (arp (4)). Bez flag program wyświetla bieżący wpis ARP dla nazwy hosta. Host może być określony według nazwy lub numeru, z wykorzystaniem internetowej kropki.

-a Program wyświetla lub usuwa wszystkie bieżące wpisy ARP.


0

Udaj się System Preferences > Sharingi sprawdź Local Hostname.

Tak powinno być Mac-Mini.local. Możesz użyć tego zamiast adresu IP w celu odniesienia do komputera w sieci.

Pasek adresu Safari zajmie adres i port, takie jak: Mac-Mini.local:8080


Ale co, jeśli nie można / nie chce się otwierać Mac-mini, co wydaje mi się, że pytanie ma na celu zrobienie tego tutaj
ankii

1
@ankii Fair, ale szukałem „jak znaleźć Mac IP” itp., ponieważ myślałem, że to jedyna opcja. Myślę, że wiele osób wolałoby znaleźć ich Local-Hostname.local raz , a następnie użyć go dalej.
pkamb
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.