Jak przejść do innego okna pełnego ekranu tej samej aplikacji


3

Mam dwa okna Safari, oba przełączam na pełny ekran. Kiedy przełączę się na inną aplikację (powiedzmy Finder) przez cmd- tab, a następnie następnym razem, gdy przełączę się ponownie na Safari cmd- tab, będę w ostatnim oknie pełnego ekranu, w którym byłem.

Jak mogę przenieść się stąd do mojego innego pełnoekranowego okna Safari? Czy jest na to jakiś sposób?

Wiem, że mogę przejść do prawej / lewej strony przez ctrl- arrow, ale nie mam pojęcia, gdzie jest inne okno Safari (musiałbym zgadywać).

EDYCJA: Tak naprawdę miałem na myśli skrót klawiaturowy zamiast Kontroli misji.

Odpowiedzi:


1

Wystarczy przejść do głównego okna Kontroli misji, aby rozwiązać ten problem, daje ładne podsumowanie, takie jak widok wszystkich otwartych (pełnoekranowych) okien. Innym sposobem przełączania się między oknami pełnoekranowymi jest wybranie pozycji menu „Okno” lub ikony Safari w doku i wybranie odpowiedniego okna z tego miejsca.

Edytować

Jeśli chcesz to zrobić, użyj skrótu klawiaturowego, możesz użyć aplikacji, która wiąże skrót klawiaturowy ze skryptem Apple, na przykład FastScripts . Następnym krokiem jest umieszczenie skryptu w folderze / Library / Scripts i dodanie skrótu do skryptu w preferencjach FastScripts.

Nie jestem zbyt dobry w skryptach Apple, ale jest to rodzaj działającego skryptu, który stworzyłem:

tell application "Safari"
activate
end tell

tell application "System Events"
  tell process "Safari"
    tell menu bar 1
      tell menu bar item "Venster"
        tell menu "Venster"
          click menu item 14
        end tell
      end tell
    end tell
  end tell
end tell

Duży problem związany z tym skryptem jest następujący: linia click menu item 14sprawi, że pierwsze okno, które zobaczysz po kliknięciu na element menu „Okno” stanie się aktywne, a zmiana na, click menu item 15spowoduje, że drugie okno będzie aktywne. Oczywiście nie jest to uwzględnione w moim kodzie i nie mam dzisiaj czasu, aby nad tym popracować, więc możesz albo zapytać kogoś innego, jak to zrobić, albo poczekać do jutra.


To właśnie robiłem. Naprawdę chciałem skrót klawiszowy. Przepraszam, że nie jestem wystarczająco jasny.
Enrico Susatyo,

Czy jesteś w porządku z zainstalowaniem małego narzędzia innej firmy do uruchamiania skryptu Apple po naciśnięciu skrótu klawiaturowego?
rien333

Mogę spróbować.
Enrico Susatyo

1

Używam TotalSpaces do tego. Zapewnia nieograniczoną liczbę wirtualnych pulpitów (każdy może być na wielu monitorach) oraz łatwą klawiaturę i wizualną nawigację między nimi. Zasadniczo robi to z gracją, czego nie robi Mission Control (od dawna wyłączam Mission Mission dzięki TotalSpaces).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.