Jak mogę odrzucić połączenie na iPhonie, gdy ekran jest zablokowany?


18

Mam iPhone'a 4S. Naprawdę nie wiem, na jakiej podstawie wyświetla przyciski Odbierz / Odrzuć, gdy ktoś do mnie dzwoni. Czasami pokazuje oba przyciski, a czasem tylko opcję „Przesuń, aby odebrać”.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Scenariusze są następujące

  • IPhone jest zablokowany / odblokowany
  • IPhone jest w trybie normalnym / cichym

Uwaga: nie korzystam z poczty głosowej. Potrzebuję tylko przycisku „Odrzuć” w dowolnym trybie / dowolnej sytuacji, ponieważ tryb mobilny nie powinien decydować o ukryciu przycisku odrzucania. Właściciel telefonu komórkowego powinien zdecydować!


1
Czy korzystasz z iOS 5 lub 6?
Loïc Wolff

Mam iOS5
Zdezorientowany

ten sam problem na iOS 7.1
swiftBoy

Odpowiedzi:


18

Naciśnij dwukrotnie przycisk zasilania na górze telefonu. Za pierwszym razem połączenie zostaje wyciszone. Drugi raz połączenie zostanie odrzucone / przekierowane na pocztę głosową (jeśli skonfigurowano).


1
Dzięki. Czy jestem jedynym, który uważa to za całkowicie nieoczywiste? :) Dlaczego na ekranie nie ma przycisków?
Andrew Ferrier,

2
Nawiasem mówiąc, możesz nacisnąć dowolny przycisk sprzętowy na iPhonie, aby wyciszyć połączenie, nie musi to być przycisk zasilania.
bassplayer7

13

Gdy telefon jest zablokowany (ekran jest wyłączony)

Na iOS 6 pokazuje slajd do odebrania i mały telefon, który po przesunięciu w górę pokazuje więcej opcji, takich jak akceptacja / odrzucenie i więcej opcji.

W iOS 5 pokazuje tylko slajd do odpowiedzi. Jak powiedział Mark, stuknij raz przycisk zasilania, aby wyciszyć połączenie, dwa razy, aby je odrzucić.

Gdy telefon jest używany (ekran włączony, odblokowany)

We wszystkich wersjach od początku pokaże przyciski Akceptuj / Odrzuć.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.