Czy możemy załadować wideo na iPada bez iTunes?


12

Mamy wspólnego iPada w pracy, który jest używany na targach itp.

Trudno jest kopiować zawartość tylko na jeden komputer, tzn. Na jeden wspólny komputer z iTunes na nim. Obecnie mamy system Windows XP na PC.

Czy istnieje dobry sposób na podłączenie iPada do dowolnego komputera i ładowanie na niego zawartości, nie przerywając synchronizacji iTunes?

Wypróbowałem Dropbox, ale pozwoli nam to tylko przesyłać strumieniowo wideo w aplikacji Dropbox, zamiast pobierać i zapisywać je w aplikacji Filmy. Naprawdę musimy zapisać zawartość wideo na iPadzie, aby odtwarzać offline.


2
Czy zamiast synchronizacji wypróbowałeś opcję Zarządzaj ręcznie? Następnie możesz załadować do niego zawartość z wielu komputerów bez przeprowadzania pełnej synchronizacji. support.apple.com/kb/ht1535
Ryan Sharp

@ Ryan, dokładnie to, czego szukałem. W rzeczywistości jest to poprawna odpowiedź, która rozwiązuje problem opisany w pytaniu
sergtk,

Odpowiedzi:


9

Możesz korzystać z funkcji „Udostępnianie plików” różnych aplikacji PRZEZ iTunes, ale bez konieczności SYNC z iTunes.

Zainstaluj bezpłatną aplikację CineXPlayer. Umożliwi to odtwarzanie znacznie szerszego zakresu filmów.

Następnie podłącz iPada do dowolnego komputera z zainstalowanym iTunes. iTunes rozpozna urządzenie i umożliwi przeglądanie go BEZ synchronizacji. Jeśli przejdziesz do zakładki „Aplikacje” na stronach urządzenia w iTunes, zobaczysz CineXPlayer na liście poniżej, w „Udostępnianiu plików”. Wybierz CineXPlayer i przeciągnij filmy do panelu „Dokumenty”.

Ta da!


To brzmi jak właściwy rodzaj rzeczy. Spróbuję to później.
tomfanning 20.01.11

4
  • Użyj bezpłatnego programu międzyplatformowego, takiego jak Handbrake, aby przekonwertować wideo na format obsługiwany przez iPada
  • Weź kartę SD, której użyłeś z aparatem cyfrowym, i umieść swoje filmy w folderze DCIM
  • Użyj zestawu do podłączenia aparatu, aby załadować film. Wszyscy wiedzą, że iPad to film nakręcony aparatem cyfrowym
  • Pamiętaj, że film załaduje się do „Zdjęć”, a nie do „Wideo” - oznacza to, że istnieją pewne ograniczenia (brak rozpoznawania rozdziałów, brak funkcji wznawiania), ale będzie działał bardzo dobrze i jest znacznie łatwiejszym rozwiązaniem niż cokolwiek, co używa połączenie z komputerem lub chmurą

3

„Zamiast synchronizacji wypróbowałeś opcję Zarządzaj ręcznie? Następnie możesz załadować do niej zawartość z wielu komputerów bez przeprowadzania pełnej synchronizacji. Support.apple.com/kb/ht1535 - Ryan Sharp 25 stycznia o 16:55”

W przeciwieństwie do tego, że jest to najwyżej oceniana odpowiedź, jest to nieprawda. Aby faktycznie wybrać opcję Zarządzaj ręcznie, musisz najpierw zsynchronizować urządzenie z tym komputerem docelowym. Właśnie go wypróbowałem i mówi mi, że usunie całą zawartość na iPadzie, a następnie będę mógł ręcznie zarządzać. Jest to wymóg DRM.


Odpowiedź Ryana nie jest najwyżej ocenianą odpowiedzią, jak mówisz, jest to komentarz do pierwotnego pytania. Wystarczy bocznie załadować za pomocą aplikacji obsługujących udostępnianie plików przez iTunes.
tomfanning

2

PadSync jest dostępny na komputerze Mac: http://www.ecamm.com/mac/padsync/


Dzięki, wszyscy jesteśmy komputerami (Windows XP).
tomfanning 20.01.11

@tomfanning Dodałem ten szczegół do twojego pytania i odpowiednio go oznaczyłem. Zawsze możesz edytować swoje pytanie, jeśli okaże się, że potrzebuje ono więcej szczegółów, jeśli niektóre odpowiedzi Cię zaskoczą lub są mniej przydatne.
bmike

@tomfanning. Nie sądzę, żeby miał na myśli TYLKO dla ciebie, ponieważ tysiące ludzi czyta to forum. Jestem użytkownikiem komputera Mac i

1

Możesz także użyć Buzz Player lub Buzz Player HD. Umożliwia kopiowanie multimediów z komputera lub innego urządzenia w sieci za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego, bez potrzeby używania kabla USB. Działa świetnie i można pobrać aplikację z Apple Store.


1

Regularnie robię to z GoodReaderem . Pomimo tego, że sam się rozlicza jako czytnik plików PDF, ma stosunkowo szerokie wsparcie dla odtwarzania różnych rodzajów filmów (a także jest wszechstronnym dobrym menedżerem / przeglądarką plików). Pliki można włączać i wyłączać na dwa sposoby, z których żaden nie wymaga iTunes:

  1. Korzystając z GoodReaderUSB , który umożliwia kopiowanie plików na komputerze podłączonym przez USB i poza nim. Jest to prawdopodobnie najbliższe temu, o co prosiłeś.
  2. Korzystając z wbudowanej obsługi, aby udostępnić system plików GoodReadera za pośrednictwem WebDAV i konsoli internetowej, możesz zalogować się z dowolnego komputera w tej samej sieci.

Jest to zdecydowanie poniżej listy odpowiedzi, ale uważam, że jest to zdecydowanie najlepsza opcja. GoodReader to w zasadzie klient S / FTP / WebDAV, menedżer plików itp. To najbliższa rzecz, jaką można uzyskać, mając „iOS”. Będę pracować z każdym komputerem, który obsługuje te protokoły. GoodReader jest niezbędnym narzędziem IMO.
TJ Luoma,

0

Jeśli chcesz całkowicie uniknąć iTunes , istnieją aplikacje innych firm, które robią to samo, jedna z nich nazywa się iTransfer

To nie jest za darmo, ale działa.

alternatywny tekst


Dzięki - nie chcę zrywać relacji synchronizacji iTunes z tym konkretnym laptopem.
tomfanning 20.01.11

nic nie zepsujesz, to po prostu sposób na przesyłanie plików bez niego.
balexandre

0

Możesz uniknąć tych wszystkich bzdur w iTunes / synchronizacji, pozwalając iPadowi na bezpośrednie pobieranie plików przez sieć. Znam dwie aplikacje, które pozwolą ci połączyć się z normalnym udostępnianiem plików (SMB / CIFS) na twoim Macu / PC i odtwarzać bezpośrednio przez sieć lub zapisać na iPadzie do odtwarzania offline. Jedyną wadą jest to, że musisz odtwarzać pliki przy użyciu ich aplikacji zamiast wbudowanej aplikacji „Wideo”.

  • OPlayer HD (4,99 USD) - Działa z formatami kompatybilnymi z iOS oraz obsługuje formaty avi / mkv / wmv bez konwersji, przesyła pliki za pomocą SMB, FTP, HTTP lub przez DropBox.
  • FileBrowser (4,99 USD) - ta sama cena, ale działa tylko ze standardową zawartością zgodną z iOS (h264 MP4, MP3, AAC, JPEG itp.) I łączy się tylko przez SMB.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.