Czy Apple Store zastąpi klucze Macbooka Pro lub inne części w przypadku poważnego zużycia?


3

Mam swój pierwszy MacBook od około miesiąca i już zaczynam zauważać pewne zużycie klawiszy (szczególnie spacji). Klucze zaczynają świecić i w tym tempie mogą ulec całkowitej erozji za sześć miesięcy. Próbowałem je wyczyścić suchą ściereczką (jeszcze nie próbowałem mokrą szmatką), ale wydaje się, że jest to rzeczywiście fizyczne zużycie, a nie tylko plama tłuszczu.

Wydaje mi się, że przeczytałem na innym forum, że jeśli zabierzesz MacBooka do Apple Store i poprosisz o wymianę, usuną twoje klucze i zastąpią je nowymi. Czy to prawda? Czy pobierają za to opłatę?

Nie chcę brzmieć marnie. Zadaję to pytanie, ponieważ mój MacBook kosztuje mnie dość dużo, a jego aspekt zewnętrzny jest ważną częścią tego doświadczenia: widok części klawiatury zaczynających się zużywać jest nieco frustrujący.


Czy na pewno klucze się zużyły? Moje klawisze stają się błyszczące po użyciu, ale po wyczyszczeniu klawiatury (mokrej ściereczki) powracają do poprzedniego wyglądu. Myślę, że połysk może być olejem z twoich rąk, a nie nosić.
Richard,

Odpowiedzi:


3

Zamiast zapytać nas, możesz zapytać swój lokalny sklep, ponieważ to oni wykonają połączenie.

Domyślam się, że jeśli masz problem z funkcjonowaniem polegający na tym, że uwielbiałeś Maca na śmierć i używałeś go tak bardzo, że klucze były noszone, zastąpiłyby go one w ramach AppleCare lub standardowej gwarancji. Nie spodziewałbym się, że serwis gwarancyjny obejmuje normalne zużycie i to prawdopodobnie od nich będzie zależeć, czy Twój konkretny przypadek będzie taki czy inny.

Również - wchodź, jeśli jesteś sfrustrowany zakupem. Idź teraz i nie później, ponieważ im wcześniej pokażesz im, że mają na sobie, tym szybciej będą mogli to udokumentować i istnieje większe prawdopodobieństwo, że będą chcieli wymienić coś, co zużywa się przedwcześnie. Pomyśl jak opony, jeśli twoje zużyją się w odległości poniżej 5000 mil (lub km), jest to z pewnością coś, co powinna obejmować gwarancja. Kilkuletnie zużycie nie jest wadą w produkcji i po prostu się zużyło.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.