Jak mogę pominąć Kosz podczas usuwania pliku?


66

Często podłączam do komputera różne zewnętrzne dyski twarde USB i dyski flash i chciałbym ułatwić usuwanie plików i odzyskiwanie z nich miejsca na dysku.

Jeśli po prostu usunę plik, będzie on przechowywany w ukrytym folderze kosza na dysku zewnętrznym, dopóki nie opróżnię Kosza. Zmusza mnie to również do jednoczesnego opróżnienia lokalnego kosza, gdy dysk zewnętrzny jest nadal podłączony, aby odzyskać miejsce na dysku, co jest niepożądane.

W tej chwili jedynym innym „rozwiązaniem”, jakie znalazłem, jest przeniesienie pliku na wewnętrzny dysk twardy, a następnie wyrzucenie go do kosza. Nie jest to optymalne, ponieważ tracę czas na przenoszenie plików z jednego dysku na drugi (regularnie mam do czynienia z 20 GB + maszyn wirtualnych).

Jak mogę trwale usunąć plik z dysku zewnętrznego, omijając kosz?


1
Bardzo trudno jest trwale usunąć coś z dysku flash USB. Dalsza lektura: security.stackexchange.com/questions/5662/…
Andris

3
@Andris Dzięki, interesujący link. Myślę, że źle sformułowałem swoje pytanie. Nie jestem zainteresowany bezpiecznym usunięciem. Chcę po prostu usunąć plik i odzyskać miejsce.
Redandwhite

Nie możesz więc opróżniać śmieci lokalnie, gdy plik jest zewnętrzny, ale możesz, gdy jest on przechowywany wewnętrznie? Dlaczego, u licha, trzymasz cokolwiek w śmieciach, skoro jesteś o krok od ich usunięcia? Nie otrzymuję uzasadnienia. Dlaczego nie edytować tego i po prostu powiedzieć, że chcesz zrobić X?
bmike

6
@bike, ponieważ nie mam nic przeciwko lokalnym śmieciom. Mam coś przeciwko śmieciom na bardziej ograniczonym dysku flash. Zasadniczo usunięcie pliku nie zwalnia miejsca na dysku. Wiem, że to samo dotyczy dysków lokalnych, ale dla mnie jest to bardziej do zaakceptowania. Dotyczy to konkretnego przypadku użycia.
Redandwhite

To niesamowite, że Apple nie widzi, jaki to problem. Jak, u licha, zwykły użytkownik powinien zrozumieć, co się dzieje? Z ich punktu widzenia dysk USB jest pusty, ale bezużyteczny!
cja

Odpowiedzi:


17

⌘ Command⌥ Option⌫ Deletetrwale usunie pliki, z oknem dialogowym potwierdzenia ostrzegającym, że tej czynności nie można cofnąć. ⌘Command⌫ Deletepo prostu przenosi pliki do Kosza, bez potwierdzenia.

Wskazówka: ilekroć chcesz, aby aplikacja Mac wykonywała tę samą akcję, ale trochę inaczej, spróbuj to zrobić, ⌥ Optionnaciskając przycisk.


1
Dzięki! To jest teraz zaakceptowana odpowiedź. Z korzyścią dla innych pomocne może być odnotowanie w odpowiedzi, że klawisz Alt nazywa się Option na klawiaturze w układzie amerykańskim.
Redandwhite

54

Możesz utworzyć usługę lub aplikację Automator, aby ułatwić wykonanie rmkomendy powłoki, która trwale usunie pliki lub foldery i pominie kosz.

Na przykład zacznij od utworzenia nowej usługi w Automator.app .

 • Wybierz files or foldersjako dane wejściowe, prawdopodobnie chcesz również ograniczyć dostępność tej usługi do aplikacji Finder.

Dane wejściowe usługi Automatora

 • Opcjonalnie, ale zdecydowanie zalecane, najpierw dodaj Ask for Confirmationkrok do przepływu pracy.

Krok potwierdzenia

 • Na koniec dodaj Run Shell Scriptkrok do przepływu pracy. Pamiętaj, aby przekazać dane wejściowe as arguments. Następnie możesz wprowadzić następujący skrypt:

  for f in "$@"
  do
    rm -rf "$f"
  done
  

Wprowadź skrypt powłoki

Jak wspomniano w @Thecafremo, możesz również dodać -Pparametr rmdla dodatkowego bezpieczeństwa podczas usuwania. Aby uzyskać dodatkową subtelność, możesz dodać słyszalną informację zwrotną, dodając następujące polecenie na końcu skryptu powłoki:

afplay "/System/Library/Components/CoreAudio.component/Contents/SharedSupport/SystemSounds/finder/empty trash.aif"

Zapisz usługę i powinna być gotowa do użycia w Finderze z menu Usługi na pasku menu. Usługa pojawi się również w dolnej części menu, które można uzyskać, klikając prawym przyciskiem myszy pliki w Finderze, chociaż aby ją tam wyświetlić, może być konieczne uruchomienie jej Finder > Servicesnajpierw z menu. Możesz także skonfigurować skrót klawiaturowy do usługi w panelu preferencji Klawiatura w Preferencjach systemowych.

Menu usług

Usługa w akcji

Zamiast tworzyć usługę, możesz podobnie utworzyć aplikację w Automatorze, którą możesz przypiąć w Docku, aby przeciągać do niej pliki.


1
To z pewnością najbardziej eleganckie rozwiązanie. I to za darmo :-)
Maverik

To jest naprawdę miłe. Dzięki za świetne rozwiązanie :)
Redandwhite

To nie działa dla mnie w Mavericks ... Po prostu nic nie robi, kiedy korzystam z usługi.
Bruno Stonek

1
Chciałbym dodać, że z tej usługi można nawet usunąć pliki, które już znajdują się w koszu - co w innym przypadku byłoby bardzo trudne. (Niesamowite!)
Protektor jeden

1
Niesamowite! Kilka rzeczy. Kliknięcie ikony w kroku Poproś o potwierdzenie zmieni ją na żółty wykrzyknik - przydatny, aby ostrzec, że to, co zamierzasz zrobić, jest niebezpieczne. Podczas zapisywania należy wprowadzić nazwę „Trwale usuń”, ponieważ będzie to widoczne w menu Usługi. Niestety nie jest to obsługiwane, sudogdy wymagane jest hasło. Próbowałem przy użyciu osascript -e ... with administrator privelegesale uciekając oryginał "z \"nie wydają się działać.
ADTC

19

Opcją może być polecenie Terminal rm, z -Popcją, jeśli chcesz dodać dodatkowe zabezpieczenia:

[Opcja -P spowoduje] Zastąp zwykłe pliki przed ich usunięciem. Pliki są trzykrotnie nadpisywane, najpierw wzorcem bajtowym 0xff, następnie 0x00, a następnie 0xff ponownie, zanim zostaną usunięte.

Aby to zrobić, po prostu:

 1. Otwórz Terminal.app (znaleziony w / Applications / Utilities).
 2. Wpisz rm -P i przeciągnij plik do okna terminala. Następnie uderz Enter.

1
Woah, przeciągnięcie folderu spowoduje usunięcie całego folderu, prawda?
duci9y,

1
@ duci9y Racja! Przeredaguję odpowiedź, aby ją poprawić. Odpowiadanie bez korekty nie jest najlepszą rzeczą do zrobienia.
Thecafremo,

2
Możesz również usunąć folder, jeśli skorzystasz z tej opcji -rf.
Maverik,

1
sudo rm -rf, po którym następuje kosmiczne cuda, dzięki!
PatrickT

1
Powyższe zaakceptowane rozwiązanie jest dobre, jeśli musisz to robić często, ale miałem tylko jeden plik, który musiałem nuke (z orbity) i to załatwia sprawę.
Hairboat


4

Jak o czymś takim Kosz X . Opis mówi:

Możesz go używać do natychmiastowego usuwania lub niszczenia plików i folderów bez wysyłania ich do kosza. Możesz go użyć do opróżnienia lub zniszczenia kosza tylko na wybranych dyskach. I oczywiście możesz go używać tak, jak kosz na śmieci, który zawsze miałeś na pulpicie.


3

Poniższa sztuczka działa z systemem OS X El Capitan. Mam stąd wskazówkę .

Wybierz swoje pliki w Finderze. Przejdź do Filemenu, a po naciśnięciu alt/optionklawisza zobaczysz zmianę opcji „Przenieś do kosza” na „Usuń natychmiast ...”.
0

Od wersji El Capitan 10.11.6 jest to teraz możliwe bez użycia Terminal.app: wybierz pliki, których chcesz się pozbyć, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Usuń natychmiast…”.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.