Jak mogę uzyskać dostęp do mojej Time Capsule zdalnie?


14

Czy ktoś może mnie pouczyć, w jaki sposób mogę uzyskać dostęp do Time Capsule z dowolnej innej sieci poza moją (przez Internet?)

Nie mam statycznego adresu IP, więc czy potrzebuję przekierowania DNS? Czy wymagałoby to sprawdzenia adresu IP mojej sieci domowej podczas nieobecności? Czy powinienem uzyskać statyczny adres IP?

Wielkie dzięki!!


1
Zacznijmy; co próbujesz zrobić?
Harv,

Odpowiedzi:


8

Jeśli masz Time Capsule lub stację bazową AirPort Extreme ze wspólnym dyskiem twardym USB

Jeśli masz Time Capsule (która jest w zasadzie stacją bazową AirPort Extreme z wbudowanym dyskiem twardym 500 GB lub 1 TB) lub stacją bazową AirPort Extreme (AEBS) z podłączonym dyskiem twardym USB, możesz udostępnić Twórz dyski twarde Time Capsule / AEBS i udostępniaj je przez Internet. Aby to zrobić:

 1. Uruchom narzędzie Airport Utility.

 2. Wybierz Time Capsule lub AEBS. Zanotuj adres IP pokazany po prawej stronie - będzie potrzebny później.

 3. Kliknij opcję Konfiguracja ręczna.

 4. Sprawdź ustawienie „Udostępnianie połączenia” na karcie Internet. Poniższy samouczek jest ważny, jeśli „Udostępnianie połączenia” ma na celu „Udostępnij publiczny adres IP”, normalną konfigurację sieci domowej. Musisz mieć statyczny adres IP lub skorzystać z bezpłatnej usługi dynamicznego DNS. Jeśli masz inny typ „Udostępniania połączenia”, prawdopodobnie nie potrzebujesz samouczka, aby skonfigurować zdalny dostęp do dysku; dostosuj ten w razie potrzeby.

 5. Kliknij Dyski (u góry okna dialogowego), a następnie kliknij Udostępnianie plików.

 6. Zaznacz (zaznacz) pole wyboru „Włącz udostępnianie plików” i pole wyboru „Udostępnij dyski przez port Ethernet WAN”. Zdecydowanie zaleca się również ustawienie opcji Bezpieczne dyski współdzielone na „Z hasłem stacji bazowej”, a Dostęp gościa na „Niedozwolony”; niezastosowanie tych zmian może umożliwić nieautoryzowanym użytkownikom dostęp do dysku twardego Time Capsule / AEBS.

 7. Kliknij Lotnisko (w górnej części okna dialogowego), a następnie kliknij Stacja bazowa.

 8. Wprowadź hasło stacji bazowej i sprawdź je w polu Verify Password.
 9. Kliknij Zaawansowane (w górnej części okna dialogowego), a następnie kliknij Mapowanie portów.
 10. Kliknij znak plus (+), aby dodać nowe mapowanie portów.

 11. W polach Publiczne porty UDP i Publiczne porty TCP wpisz 4-cyfrowy numer portu (np. 5678), który wybierzesz. W polu Prywatny adres IP wpisz wewnętrzny adres IP urządzenia Time Capsule lub AEBS, który zapisałeś w kroku 2 (na przykład 192.168.0.1). W polach Prywatne porty UDP i Prywatne porty TCP wpisz 548. Kliknij Kontynuuj.

 12. W polu Opis wpisz opisową nazwę, np. „Udostępnianie plików Time Capsule” lub „Udostępnianie plików AEBS”. Następnie kliknij Gotowe.

 13. Po wprowadzeniu wszystkich zmian kliknij Aktualizuj.

Urządzenie Time Capsule / AEBS uruchomi się ponownie. Gdy to zrobisz, możesz teraz połączyć się z dyskiem twardym Time Capsule / AEBS przez Internet. Aby to zrobić, gdy MBA jest poza domem:

 1. W Finderze kliknij Idź> Połącz z serwerem.
 2. Wpisz poprawną nazwę domeny lub zewnętrzny adres IP sieci, dwukropek i numer portu określony w kroku 11. Na przykład „www.myhomedomain.com:5678” lub „123.123.12.123:5678”.

 3. Kliknij Połącz.

 4. Zostaniesz poproszony o podanie nazwy użytkownika i hasła. Nazwa użytkownika może być dowolna; hasło powinno być hasłem do Time Capsule / AEBS, które określiłeś powyżej.

 5. Kliknij Połącz.

Voilà! Jesteś teraz połączony z dyskiem twardym Time Capsule / AEBS z MBA. Możesz uzyskiwać dostęp do plików, kopiować pliki tam iz powrotem między MBA a dyskiem twardym, usuwać pliki, cokolwiek chcesz, o ile MBA pozostaje podłączony do sieci. Następnym razem, gdy połączysz się, powinno ono pójść jeszcze szybciej (szczególnie jeśli zapiszesz hasło w pęku kluczy i dodasz swój domowy adres IP / nazwę domeny do listy Ulubionych serwerów w oknie dialogowym Połącz).

Zwróć uwagę, że Time Capsule / AEBS pojawi się w sekcji Udostępnionej paska bocznego Findera jako serwer, z nazwą stacji bazowej Time Capsule / AEBS jako nazwą serwera.

Zaczerpnięte z http://forums.dealmac.com/read.php?4,2800627

Dodatkowe informacje:

Wiem, że przekierowanie portów może być dużym kłopotem, więc pomyślałem, że dodam, że możesz również użyć wbudowanej w Apple funkcji „Back To My Mac”. W ten sposób możesz uzyskiwać dostęp do plików Time Capsule, a także uzyskiwać dostęp do domowych plików Mac i udostępniania ekranu Macowi za pośrednictwem bezpiecznego połączenia.

Wypróbuj ten artykuł: https://support.apple.com/en-gb/HT204618


Fajnie, widziałem ten przewodnik ... miał nadzieję na „wersję do przesyłania bez DNS”, ale nie sądzę.
Alex

To działa. Czy ta transakcja jest jednak zwykła / tekstowa i nie jest zaszyfrowana, prawda?

Uzyskaj statyczny adres IP, aby proces ten był przyjemny ...
Alex

1
Jeśli znasz swój adres IP, nie potrzebujesz nazwy DNS
Thorbjørn Ravn Andersen

2
możesz użyć usług takich jak dyndns.org, aby zmapować statyczną nazwę domeny na dynamiczny adres IP. myślę też, że @AlexW masz na myśli przekierowanie portów, a nie przekierowanie DNS.
cwd 24.10.11

2

Uważam, że port AEBS powinien mieć dostęp do portu 5009 w celu uzyskania dostępu przez Airport Utility. Skonfigurowałem sieć testową z routerem Linksys WRT160N pośrodku, a AEBS i mój MacBook podłączony do portów LAN WRT160N. Uruchomiłem narzędzie Airport Utility na MacBooku, a następnie wypróbowałem „Konfiguruj inne” (z menu Plik). Otrzymałem monit o podanie adresu IP i hasła AEBS. Udało mi się nawiązać połączenie po wprowadzeniu adresu IP 192.168.1.2:5009 lub po prostu 192.168.1.2, ale połączenie nie powiodło się, jeśli spróbowałem 192.168.1.2:548.

Następnie podłączyłem się do „na żywo” WRT160N przez Internet. Skonfigurowałem wpis przekierowania portów (używając „Applications & Gaming”) dla 5009, aby przekierować do AEBS za WRT160N. Potem uruchomiłem Airport Utility, wykonałem kolejne Konfigurowanie Innych i BINGO! Zadziałało. Kiedy próbowałem tego samego procesu przy użyciu portu 548, nie powiodło się.

Może port 548 służy do uzyskiwania dostępu do plików na Time Capsule lub dysku podłączonym do AEBS?


Dobra robota Steve, fajna BINGO! moment, kiedy to się połączyło bez wątpienia :)
Alex


-1

Musisz skonfigurować przekierowanie portów lub translację NAT na swoim domowym routerze internetowym, mapując port na wewnętrzny adres IP swojej kapsuły czasowej.


Czy możesz być nieco bardziej szczegółowy, szczególnie odnośnie tego, które porty mają być mapowane i jak skonfigurować TC?
nohillside

Rozumiem, że PF / NAT jest taki, że możesz dotrzeć do maszyn za routerem, a nie do samego routera. Czy możesz to trochę rozwinąć?
bmike

-1

Absolutnie nie zrobiłbym tego, ponieważ połączenie z lokalnego komputera w „innej sieci” z twoim domowym routerem / bramą (a także dlatego Time Capsule lub AEBS) jest niepewne. [uwaga: jest to prawda, nawet jeśli można bezpiecznie skonfigurować zdalnie Time Capsule lub AEBS za pomocą Narzędzia AirPort, ponieważ połączenie to jest z pewnością bezpieczne / szyfrowane]

 1. hasła są przesyłane przewodowo, prawdopodobnie są szyfrowane, ale potencjalnie nie są
 2. pliki / kopie zapasowe są przesyłane przewodowo, najprawdopodobniej nie są one szyfrowane, chociaż mogą być
 3. nawet jeśli twoje hasła i pliki są zaszyfrowane, bez zabezpieczonej / zaszyfrowanej sesji (takiej jak TLS / SSL / WireGuard) jesteś narażony na atak człowieka w środkowej fazie powtórki

Proponowane rozwiązanie jest niepewne.

Znacznie lepsze rozwiązanie: musisz dodać sprzętową sieć VPN lub programową sieć VPN (działającą na komputerze w sieci LAN). W przypadku większości zastosowań konsumenckich (nie biznesowych) będziesz potrzebować oprogramowania VPN. Idealne jest, aby ta sieć VPN znajdowała się na krawędzi sieci, aby nieuwierzytelnieni użytkownicy nie mogli dostać się poza sieć VPN do sieci.

OK, teraz sprawy się popsuły, bo teraz musisz wiedzieć o VPNach, a to nie jest proste. Prawdopodobnie dlatego ta funkcja (zdalny dostęp do plików przez WAN / Internet) nie była promowana (nawet jeśli ma minimalną niepewną obsługę). Więc moje wyjaśnienie tu się skończy. Powodzenia!


-2

Natychmiast pracował w telefonie iPhone: https://www.stratospherix.com/support/getting-started-with-timecapsule.php


Odpowiedzi na Ask Different muszą być czymś więcej niż tylko linkiem. Oczekujemy, że odpowiedzi będą samowystarczalne, ponieważ jeśli link się zepsuje, twoja odpowiedź będzie bezużyteczna. Parafrazowanie źródła i uwzględnienie wszelkich istotnych informacji w odpowiedzi zapewni, że pozostanie ona aktualna.
nohillside

Pytanie dotyczy także dostępu do Time Capsule przez Internet. Pamiętaj, aby dodać odpowiednie informacje o tym, jak to zrobić, poprawiając wpis.
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.