Czy są jakieś bezpłatne i lekkie programy do obsługi arkuszy kalkulacyjnych na komputery Mac?


20

Szukam darmowego edytora arkuszy kalkulacyjnych, który jest prosty i lekki. Nie chcę instalować OpenOffice, aby od czasu do czasu korzystać z niektórych arkuszy kalkulacyjnych.


Czy musisz być w stanie edytować arkusze kalkulacyjne lub po prostu je czytać?
segiddins

2
Trudniejsze niż mogłoby się wydawać. Od czasu do czasu szukam również dobrego programu do obsługi arkuszy kalkulacyjnych w systemie OS X, ale tak naprawdę nie znalazłem niczego, co mógłbym polecić. Oto (bardzo krótka) lista darmowych aplikacji do obsługi arkuszy kalkulacyjnych dla OSX . Ale korzystanie z Dokumentów Google może być teraz najlepszym wyborem.
iolsmit

wow, to zaskakujące. Korzystam już z Gdocsa, ale od czasu do czasu potrzebuję samodzielnej aplikacji, na przykład gdocs nie mógł sobie poradzić z jednym XLS, który przesłałem.
uwe

2
Jeśli nie masz nic przeciwko skompilowaniu go samemu, możesz wypróbować Gnumeric za pomocą np. Homebrew - ale kompilacja / instalacja na pewno nie jest lekka, ponieważ musisz skompilować gtk + i wiele innych zależności. Ale integracja z OS X nie jest dużo lepsza niż uruchamianie binarnego systemu Windows w Wine ...
iolsmit

Odpowiedzi:


13

Jeśli Chrome nie jest dla Ciebie zbyt ciężki, Dokumenty Google mają bardzo wydajne funkcje arkuszy kalkulacyjnych, które cały czas się poprawiają. Możesz nawet uruchomić go offline, jeśli nie będziesz mieć połączenia z Internetem.


1
Pamiętaj, że zgodnie z linkowaną stroną o dostępie offline edycja arkuszy kalkulacyjnych offline nie jest dostępna na żadnej platformie.
poza

8

Jeśli potrzebujesz tylko wyświetlić arkusz kalkulacyjny Excel ( .xlslub .xlsxrozszerzenie), możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że Podgląd w Mountain Lion (i Lion, być może?) Może otwierać i wyświetlać je dość kompetentnie. Nie będziesz w stanie niczego edytować i jestem pewien, że mogą występować problemy z bardziej zaawansowanymi funkcjami i makrami, ale jeśli chcesz po prostu szybko wyświetlić lub wydrukować arkusz kalkulacyjny, może to zrobić.

Numbers, część pakietu Apple iWork, nie jest ani darmowe, ani lekkie. Ale przy 20 USD jest dość przystępny, szczególnie proporcjonalnie do zapewnianej funkcjonalności, i z pewnością wydaje się lżejszy niż Open / LibreOffice.

Aktualizacja 7 lutego 2018 r. (Ponieważ z jakiegoś powodu wydaje się, że ten post zyskał ostatnio trochę uwagi): Numbers jest teraz bezpłatny w Mac App Store i już od jakiegoś czasu. Jeśli podgląd nie robi pracę lub nie trzeba edytować arkusz kalkulacyjny, spróbować.


QuickLook w systemie Snow Leopard (przynajmniej w mojej instalacji) działa również z typowymi arkuszami kalkulacyjnymi. Chociaż mam zainstalowany LibreOffice, Office.qlgenerator wygląda na Apple (ma identyfikator pakietu „com.apple.qlgenerator.office” i znajduje się w / System / Library / QuickLook), więc spodziewam się, że powinien działać na każdej instalacji odpowiednia wersja. Istnieją internetowe raporty o możliwości podglądu plików .doc i .docx w systemie Leopard, więc uzasadnione jest oczekiwanie, że będzie on działał w przypadku arkuszy kalkulacyjnych.
poza

6

Nie użyłem go, ale pyspread wygląda obiecująco:

Pyspread to nietradycyjna aplikacja do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych oparta na języku Python i napisanym w tym języku.

Pyspread ma być najbardziej pythonowym arkuszem kalkulacyjnym.

Pyspread oczekuje wyrażeń w języku Python w komórkach siatki, co powoduje, że język specyficzny dla arkusza kalkulacyjnego staje się przestarzały. Każda komórka zwraca obiekt w języku Python, do którego można uzyskać dostęp z innych komórek. Obiekty te mogą reprezentować wszystko, w tym listy lub macierze.


1
To, co warto, pochodzi ze strony: „Pyspread działa na Linuksie i innych platformach GTK, a także na Windows. Chociaż pojawiły się doniesienia, że ​​pyspread może być również używany w OS X, OS X jest obecnie nieobsługiwany”.
niepodzielny

3

Istnieje gnumeric, który jest arkuszem kalkulacyjnym Gnomes. Wydaje się szybki i lite. Jest jednak przeznaczony dla GNOME, jednego z komputerów z systemem Unix i nie wygląda na OSX (pamiętaj, że używa nawet Cocoa GTK, a nie X11)

Musisz także zainstalować na OSX ze źródła. Użyłem Macports, sudo port install gnumericktóre dla Snow Leopard i Lion zainstalują binaria. Podejrzewam, że fink lub homebrew również zapewnią gnumeric.


3

Użyłem tabel, które mogę polecić. Problem, który znalazłem, polega na tym, że kolejne wersje twojego arkusza nie są zapisywane przez Dropbox, ponieważ Tabele zapisują swoje dane w zastrzeżonym formacie, ponieważ kilka plików w folderze, a Dropbox nie zapisuje wersji folderów, tylko pliki. Dlatego nie mogłem przywrócić poprzednich zapisanych arkuszy z Dropbox. (Nie sprawdziłem zachowania na Time Machine). Jeśli to ci nie przeszkadza, jest to jednak szybki i przydatny program do małych zadań.

http://www.x-tables.eu/more/overview.html


-5

brak prawdziwego natywnego i lekkiego arkusza kalkulacyjnego dla komputerów Mac również nas martwił przez lata, dlatego opracowujemy rozwiązanie:

http://www.corecode.at/tableedit/index.html

pamiętaj, że późniejsze zaawansowane funkcje, takie jak wykresy, będą prawdopodobnie tanimi zakupami w aplikacji, które można odblokować. staramy się, aby standardowa funkcjonalność była bezpłatna.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.