Zaszyfrowane maszyną czasu kopie zapasowe [duplikat]


2

Możliwe duplikaty:
Wehikuł czasu + FileVault na lwie lub górze

Czy podczas tworzenia kopii zapasowej Time Machine dane w kopii zapasowej są w dowolnym momencie niezaszyfrowane?

  • Jeśli tak: czy mogę to wyłączyć kosztem czasu / przestrzeni?
  • Jeśli nie: dlaczego system mówi „Encryping ...”, kiedy zatrzymuję działającą kopię zapasową przed przywróceniem stanu Time Machine do „oczekiwania na następną kopię zapasową”?

Polecenie diskutil cs list | egrep -i "size|status"pokaże, jaka część dysku jest obecnie zaszyfrowana, a także status konwersji.
bmike

Odpowiedzi:


1

Nowa FileVault to szyfrowanie całego dysku, więc Time Machine nie wykonuje żadnego szyfrowania. Jądro / system operacyjny obsługuje szyfrowanie, gdy dane są zapisywane na dysku, więc jest to coś typu „wszystko albo nic”.

Po włączeniu szyfrowania dla określonego dysku wszystkie nowe zapisy są szyfrowane bez względu na to, czy program Time Machine lub inny proces pisze. Status „Szyfrowanie ...” jest przejściowy, gdy system przechodzi przez każdy blok na urządzeniu i szyfruje go tak krótko, aby wyłączyć ustawienie całego dysku pod kontrolą FileVault, nie ma możliwości zrezygnowania z szyfrowania w przypadku niektórych nowych zapisów pozostawiając włączone szyfrowanie.


„system przechodzi przez każdy blok urządzenia i szyfruje go” : więc w jakim stanie były dane przed tym szyfrowaniem, jeśli trzeba je zaszyfrować? Jestem zdezorientowany ...
Robottinosino

Tak więc - aby szyfrowanie działało, każdy blok musi zostać napisany. Nawet jeśli dane są zerowe lub nie ma danych, szyfrowanie odczytuje to, co było w każdym sektorze, a następnie przepuszcza je przez szyfrowanie, aby po późniejszym odczytaniu wyszło poprawnie. Zasadniczo w każdym bloku pamięci jest pewna wartość, niezależnie od tego, czy system operacyjny przydzielił plik, czy nie. Dzieje się tak zwykle w początkowym oknie, zanim cały dysk zostanie przetworzony i przejdzie w stan „wszystko jest zaszyfrowane”.
bmike

Ten komunikat „Szyfrowanie ...” pojawia się nawet po początkowym szyfrowaniu? Dodam zdjęcie, aby to udowodnić.
Robottinosino

1
Masz problem, jeśli ten komunikat jest ciągły. Możesz użyć tego polecenia, diskutil cs listaby ustalić, czy konwersja została zakończona, a także obserwować aktywność dysku z Monitora aktywności, aby upewnić się, że wszystko idzie dalej, jeśli rodzina woluminów logicznych nadal konwertuje.
bmike

0

Według tej strony po dodaniu nowego dysku Time Machine w programie Lion dostępny jest „Szyfruj dysk kopii zapasowej”.

Począwszy od Mountain Lion, OS X zyskuje możliwość szyfrowania (i deszyfrowania) istniejących dysków Time Machine.


Każdy wolumin pamięci podstawowej może zostać zaszyfrowany - nie chodzi o Time Machine, inaczej niż większość ludzi włącza szyfrowanie, ponieważ nie korzystają z Findera, Narzędzia dyskowego ani wiersza poleceń w celu skonfigurowania przechowalni plików .
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.