Jak mogę zatrzymać wentylator na pełnej prędkości po wymianie dysku twardego?


13

Wymieniłem dysk twardy w komputerze iMac 2011 (Core i7), chociaż był to standardowy dysk twardy i nie miał miejsca na przewód SMART. (A przynajmniej tak mi się wydaje). Od tego czasu wewnętrzny wentylator ciągle pracuje. Nie chcę, aby wentylator się wypalił i staje się to dość rozpraszające dla użytkownika.

Wydaje mi się, że istnieje polecenie terminalu, które wyłącza wentylator. Myślę, że pomijając test SMART, ale bogowie Google nie otrzymają takich informacji. Czy ktoś wie, jak mogę wyłączyć wentylator?


Czy to, co nazywacie „kablem SMART”, jest dwuprzewodowym kablem między główną płytą logiczną a (dawnym) dyskiem twardym? Jeśli tak, to znaczy (było) połączenie z wewnętrznym czujnikiem termicznym (byłego) dysku twardego. Można go zastąpić dyskretnym czujnikiem termicznym, który ma być przymocowany do nowego napędu (za pomocą taśmy samoprzylepnej). Można do tego użyć kabla czujnika temperatury napędu optycznego, który ma ten sam czujnik. Numer części Apple to 593-0493, powinien być dostępny poniżej 10 € (lub 10 USD).
Moss_the_TeXie

Odpowiedzi:


5

Zdecydowanie powinieneś spróbować zresetować SMC, ponieważ jest to znana naprawa problemów z wentylatorem. Oto instrukcje: Resetowanie kontrolera zarządzania systemem .


Na pewno będę tego próbował jutro. Myślę, że natknąłem się na to podczas moich badań, ale nie wiem, dlaczego nigdy tego nie próbowałem. Myślę, że próbowałem zresetować PRAM bez powodzenia. Dziękuję
Jonathan

Wkurzyło mnie, że próbowałem tego przez noc, kiedy po raz pierwszy zacząłem doświadczać tego bezskutecznie. Skończyło się na tym, że nukowałem / brukowałem system operacyjny (kiedy kopiowałem dysk twardy, nie zdawałem sobie sprawy, że wystąpił błąd i skopiowałem go bez rozróżniania wielkości liter). Kiedy to zostało zrobione, wykonałem sztuczkę SMC reset. Nie jestem pewien dokładnej rozdzielczości, ale uważam, że została naprawiona. Dzięki
Jonathan

11

Mac Fan Control może ustawić dowolną prędkość wentylatora iMaca (lub MacBooka lub innego sprzętu). Najfajniejsza rzecz, jaką może ustawić wentylator na sterowanie oparte na czujnikach w zależności od nowego dysku twardego, odczytując jego temperaturę SMART.

Ta bezpłatna aplikacja jest znacznie lepsza i wydajniejsza niż HDD Fan Control, która jest obecnie przestarzała, ale nadal kosztuje 35 USD. Mac Fan Control działa również w systemie Windows w Boot Camp.


To działało na macupdate.com/app/mac/47386/macs-fan-control Zmieniono HD na ambient i rozwiązano problem. Dzięki

Doskonale współpracuje z komputerem iMac i5 z dyskiem twardym Seagate Barracuda 2 TB. Ze strony programisty: Rozwiązywanie problemu hałasu wentylatora iMaca po wymianie dysku twardego . Ale skąd masz informacje, że HDD Fan Control jest obecnie przestarzałe ? (@GeekUser).
brasofilo

Może dlatego, że najnowsza wersja, jeśli ma prawie 2 lata? ..
GeekUser

Jest zdecydowanie przestarzałe, ponieważ nie obsługuje modeli komputerów iMac od 2012 roku. Fan tych modeli nie został wykryty, panel preferencji pokazuje po prostu „-1 RPM” i niczego nie dostosowuje. Cieszę się, że sprawdziłem wersję demo przed zakupem.
LukeLR

4

Właśnie pobrałem Macs Fan Control, aby naprawić 2010 27-calowego iMaca. Rozebrałem moją srebrną bestię około 5 razy, ponownie osadzając złącze czujnika temperatury LCD, ponownie osadzając wszystkie złącza, resetuje SMC, kasuje NPRAM, resetuje elastyczny kondensator i modlę się Steve Jobs, kolektywna dusza, aby skłonić tych przeklętych fanów do spowolnienia na tyle, żebym mógł naprawdę usłyszeć te cholerne głośniki.

Kontrola wentylatorów Macs pozwoliła ustawić stałą szybkość dla moich 2 problemów wentylatorów, wentylatora procesora i wentylatora ODD. Teraz muszę monitorować tempa, aby dostosować prędkość wentylatora, ale nie miażdżę tak często matematyki. Darmowy program pokonuje 800 dolarów za nową płytkę logiczną dla złego czujnika temperatury.


3

Próbowałem wielu różnych aplikacji, aby rozwiązać problem z głośnym wentylatorem po wymianie dysku twardego na dysk SSD. Byłem w stanie użyć iStat do ustalenia, że ​​był to wentylator procesora, a nie wentylator SSD / HD. Kontrola wentylatora HDD nie działała, podobnie jak Kontrola wentylatora SSD. Wiem, że wszystko było podłączone i na miejscu, więc wiem, że to nie był problem z kablem / czujnikiem. Pracowałem nad tym przez wiele godzin i w końcu znalazłem tę stronę i pobrałem Macs Fan Control, ustawiłem na Ambient i natychmiast mój wentylator procesora ucichł. Odzyskałem zdrowie psychiczne. Wielkie dzięki.


Dlaczego zobaczyłem tę wiadomość tylko wtedy, gdy zdecydowałem się sprzedać mój iMac. Spędziłem cały rok z okropnym, szybkim wentylatorem procesora. Dziękuję bardzo!
Denis Nek,

2

Miałem podobny problem, ale nie rozwiązałem go, wyłączając wentylator. Nawet jeśli byłoby to możliwe, nie poleciłbym tego. Zamiast tego masz dwie opcje:

  1. Zainstaluj „ HDD-Fan Control ”, co zrobiłem, bardzo ładne sterowanie dla twojego iMaca, które kosztuje 30, - $
  2. Możesz spróbować zamienić złącze z HD na płytę główną. Apple używa specjalnego 6-stykowego złącza typu Molex, ale używa tylko 2 pinów, które łączą się z MB

Poszedłem z rozwiązaniem nr 1, ponieważ było to najłatwiejsze rozwiązanie - kabel jest bardzo trudny do znalezienia.


Masz rację, miałam na myśli raczej kontrolę nad tym, niekoniecznie wyłączanie go. Widziałem HDD Fan Control, ale liczyłem na bardziej bezpośrednie rozwiązanie. Jednak nadal będzie to moja awaria! Dziękuję Ci!
Jonathan


-1

Zewrzyj złącze prowadzące do dysku twardego, co spowoduje, że fani powrócą do normy. Brak połączenia powoduje, że fani się rozkręcają.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.