Klawisz esc OS X przestaje działać (losowo)


20

Mam MacBooka Air 2011 z systemem OS X Mountain Lion (uaktualniłem z Lion). I od czasu aktualizacji mojego klawisza Escape losowo przestaje działać. I nie jest tak, że klawiatura na laptopie zostałaby uszkodzona, jak to samo dzieje się, jeśli używam klawiatury Bluetooth Apple. Zgaduję, że to problem z oprogramowaniem.

Również w niektórych przypadkach naciśnięcie klawiszy Ctrl + Esc osiąga to samo co Esc, więc w 100% nie jest to problem sprzętowy.

Czy ktoś ma pojęcie, o co w tym wszystkim chodzi i jak to naprawić?

edycja: klawisz Escape przestaje działać całkowicie, ale zaczyna działać ponownie po ponownym uruchomieniu komputera.

edit2: zwykle dzieje się to po wybudzeniu komputera ze snu. Więc to nie tak, że przestaje działać w trakcie korzystania z niego, ale raczej po tym, jak go uśpię (lub po prostu zamknę pokrywę), a następnie otworzę ponownie.

Czy nikt nie ma tego samego problemu? Czy jest lepsze miejsce do zadawania pytań związanych z OS X niż może Super Użytkownik?


Przestaje działać, ponieważ w „nie reaguje na żadne naciśnięcie”? Czy działa sporadycznie?

Pierwszy. Potem działa OK, kiedy ponownie uruchamiam cały komputer.
Jan Hančič

Możesz mieć problem ze sprzętem. Zrobiłbym pełną kopię zapasową, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, i zabrałbym ją do lokalnego baru Genius.

2
Czy próbowałeś użyć innego (pustego / nieskazitelnego) konta użytkownika i próbowałeś odtworzyć tam problem? Możliwe, że niektóre programy działają w tle i psują ci wszystko.
Daniel Beck

1
@Daniel Beck Spróbuję to zrobić.
Jan Hančič

Odpowiedzi:


8

Jeśli ten problem występuje w każdej aplikacji, to rzeczywiście jest to problem całego systemu. Jeśli zdarza się to tylko w jednej aplikacji, jest to problem z aplikacją.

Ten problem może również wynikać z zablokowania innego klawisza (modyfikatora).

Aby sprawdzić, czy klawisz Esc jest ignorowany przez sam system lub czy inny klawisz nie został zablokowany, użyj przeglądarki klawiatury:

 1. Przejdź do Apple → Preferencje systemowe ...

 2. → Klawiatura

 3. Włącz Pokaż klawiaturę i przeglądarkę znaków na pasku menu

Następnie, gdy problem wystąpi ponownie, wyświetl przeglądarkę klawiatury i sprawdź, czy nie zaciął się żaden klawisz. Jeśli nie, spróbuj użyć klawisza esc i sprawdź, czy wyświetla się jako naciśnięty. Jeśli nie, prawdopodobnie masz problem ze sterownikiem.

Następnie możesz spróbować zainstalować system na innym dysku i spróbować odtworzyć problem podczas czystej instalacji.


30

Dla każdego, kto znajdzie się tutaj po zainstalowaniu kandydata do wydania systemu macOS Sierra. Musiałem wyłączyć Siri, a następnie zabić proces Siri za pomocą Monitora aktywności.


1
Miałem ten problem po aktualizacji do publicznej wersji macOS Sierra, a ta odpowiedź go rozwiązała. Chyba mniej niż optymalne rozwiązanie, jeśli chcesz korzystać z Siri.
Markus Amalthea Magnuson

W moim przypadku Siri została powieszona, a jej ponowne uruchomienie rozwiązało problem. dzięki!
Daniel Pinyol

1
Też miałem ten problem. Trochę irytujące, ponieważ wyłączyłem Siri (wyłączyłem również Centrum powiadomień za pomocą flagi Terminala, co oznacza, że ​​i tak nie mogę uruchomić Siri). Zastanawiam się, dlaczego wciąż działa, gdy go wyłączyłem ...
Matt Scheurich

2
Jestem na macOS Sierra (10.12.3) i zabicie Siri rozwiązało problem!
Pauli

1
Znakomity! Właśnie zabicie procesu działało dla mnie! Dziękuję bardzo!
Chris Edwards,

10

Od kilku tygodni mam ten sam dokładny problem i okazało się, że tak naprawdę była to funkcja Visor firmy TotalFinder, o której wspominał wcześniej Joe. Wyłączenie go rozwiązało problem.

W każdym razie, jak powiedziano, biorąc pod uwagę fakt, że zachowanie jest takie samo w przypadku wbudowanej klawiatury lub bluetooth, oczywiste jest, że nie jest to problem sprzętowy.


Czy możesz ulepszyć swój post lub Joe, wymieniając wersję TotalFinder, która powoduje ten błąd / interakcję? Czy jest to znany problem lub może być naprawiony przez ludzi TotalFinder (dla punktów bonusowych)
bmike

Dzięki! Wyłączyłem i ponownie włączyłem Visor z TotalFinder i działa! Zaoszczędził mi mnóstwo kłopotów :)
justnorris

Dzięki za zwrócenie na to uwagi. Nigdy nie nawiązałbym połączenia między moim problemem z kluczem esc a wizjerem TotalFinder. Wyłączono „Hide on ESC”, a teraz mam z powrotem mój klawisz esc!
drebabels

Samo otwarcie i zamknięcie daszka rozwiązało ten problem.
Swader

W moim przypadku był to inny program „WiD” (do połączenia z wyświetlaczem bezprzewodowym) powodujący, że ESC nie rejestrował się jako naciśnięcie klawisza w żadnej aplikacji. Wyjście z WiD pozwoli znów działać. (A gdy działało WiD, Ctrl-ESC działało czasami, a fn-ESC innym razem.) Dzięki za podpowiedź, jaką jest przeglądanie innych aplikacji; ponieważ nawet nie próbowałem ESC przez długi czas po uruchomieniu tej konkretnej aplikacji, w ogóle nie nawiązałem połączenia. (I ta aplikacja działa po odłączeniu.)
not-just-yeti

1

Nie zrobiłbym jeszcze czyszczenia dysku i czystej instalacji. Najpierw uruchomiłbym się w trybie awaryjnym. Zrób to, przytrzymując klawisz Shift, gdy tylko usłyszysz „dzwonek” Apple. Sprawdź, czy masz problem. Jeśli klawisz Escape działa niezawodnie, prawdopodobnie przeszkadza sterownik lub oprogramowanie. Możesz usunąć aplikacje lub sterowniki innych firm, aby dowiedzieć się, które z nich są przyczyną.

Jeśli nadal dzieje się to w trybie awaryjnym, może być czas wyczyszczenia dysku i ponownej instalacji systemu OS X od zera.


1

Jak powiedzieli inni, prawdopodobnie przyczyną jest konflikt aplikacji (ponieważ powiedziałeś, że dzieje się tak z wbudowaną klawiaturą i klawiaturą BT). Miałem również ten problem z tymi samymi objawami (dzieje się po przebudzeniu ze snu, restart rozwiązuje problem).

W moim przypadku uważam, że jest to związane z korzystaniem z TotalFinder, a konkretnie z jego funkcji Visor. Podnoszenie daszka, a następnie uderzenie w ucieczkę, wydaje się wracać do siebie po awarii, dopóki mój Mac nie zasypia. Jeśli wyłączysz Visor lub odinstalujesz TotalFinder, klawisz Escape nie zostanie utracony.


1

Pamiętaj, że aby rozwiązać ten problem, może nie być konieczne całkowite wyłączenie funkcji Visor. Wyłączyłem tylko opcję „Ukryj w ESC”, a teraz mogę przełączać okna między aplikacjami terminalowymi bez poświęcania klawisza opcji


0

Wyczyść dysk twardy i wykonaj czystą instalację OSX.

Nienawidzę sugerować tego, ale powinno to rozwiązać Twój problem. Ja również miałem dziwną usterkę związaną z aktualizacją mojego systemu Mac OS. (moje było to, że nie mogłem normalnie opróżnić kosza - musiałem użyć poleceń konsoli). Genialny pasek jabłkowy zginął, Google nic nie znalazł i żaden „ekspert” nie miał pojęcia.

Wiem, że czysta instalacja nie jest odpowiedzią na problem, ale jest sposobem na jego rozwiązanie ...

Poczuj swoją frustrację, daj mi znać, jeśli spróbujesz tego i jeśli to działa :)

(Apple wykona czystą instalację bezpłatnie, jeśli czujesz się niekomfortowo)


Być może, jeśli nie chcesz od razu niczego tak radykalnego jak czysta instalacja, możesz zainstalować na świeżym zewnętrznym dysku twardym. Uruchom z tego i sprawdź, czy problem istnieje. Myślę jednak, że tego typu problemy pojawią się na nowym koncie użytkownika, więc zgadzam się najpierw wypróbować pomysł Daniela Becka.
David DelMonte

zgodził się .. Próbowałem tego z moim problemem bez powodzenia .. dysk zewnętrzny to świetny pomysł .. dobry telefon :)
Ryan Hollingsworth

Powinienem był powiedzieć, że jeśli to zadziała, OP będzie musiał wykonać czystą instalację później.
David DelMonte,

Hmm, nie wiedziałem, że możesz zainstalować OSX na dysku zewnętrznym, a następnie uruchomić go z niego. Zajrzę do tego. Czysta instalacja może nie być złym pomysłem, ponieważ aktualizacja pomieszała również z moim PHP, który miałem. Teraz muszę tylko znaleźć czas :)
Jan Hančič

0

Klawisz Escape na moim Macbooku Air w ogóle nie działał. Uświadomiłem sobie, że problem polegał na tym, że narzędzie Speakable Items przypisało klawisz Escape jako „klucz słuchania”. Wydaje się, że wyłączenie elementów mówionych (w panelu ułatwień dostępu w Preferencjach systemowych) rozwiązało problem.


0

NIE „PONOWNIE PONOWNIE INSTALOWAĆ”: Miałem ten problem. Przeglądarka klawiatury nie zarejestrowała naciśnięć klawiszy „esc”. Okazało się, że było to spowodowane włączaniem poleceń głosowych podczas gry w szachy. Aby to naprawić, poszedłem do Preferencji systemowych -> Dostępność - > Elementy mówione -> Klucz do słuchania. Następnie zmieniłem klucz do słuchania na inny niż esc, a problem natychmiast zniknął.


0

Dla mnie zrobiłbym oba.

 1. Wyłączono ukrywanie TotalFinder na klawiszu esc
 2. I także zmieniłem klawisz Esc na coś (ustawiłem go na backtik `)

Teraz działa.


0

Włączyłem polecenie mowy w preferencjach systemowych i wkrótce potem klawisz esc przestał działać. Wypróbowałem kilka różnych poprawek z forów, zanim zdałem sobie sprawę, że może to być polecenie Mowy. Po wyłączeniu tego klawisz esc zadziałał natychmiast. Idź do Preferencji systemowych Mowa systemowa Elementy mówione; Poza


0

Może być konieczne zresetowanie SMC

http://osxdaily.com/2010/03/24/when-and-how-to-reset-your-mac-system-management-controller-smc/

Skopiowane dosłownie z powyższego postu na blogu:

Oto jak zresetować SMC w większości nowoczesnych laptopów Mac, z których żaden nie ma wymiennej baterii:

Wyłącz komputer MacBook Air / MacBook Pro

 • Podłącz zasilacz do komputera Mac
 • Na klawiaturze MacBooka / Pro przytrzymaj jednocześnie klawisze Shift + Control + Option i przycisk zasilania
 • Zwolnij wszystkie klawisze i przycisk zasilania w tym samym czasie - mała lampka na adapterze MagSafe może na chwilę zmienić kolory, sygnalizując zresetowanie SMC
 • Uruchom komputer Mac jak zwykle
 • Oto sekwencja klawiszy, którą należy przytrzymać:

Zresetuj SMC komputera MacBook Air lub Retina MacBook Pro

 • Pamiętaj, że po zresetowaniu SMC stracisz określone ustawienia mocy, takie jak czas potrzebny do uśpienia komputera Mac i inne dostosowania ustawień zasilania. Nic wielkiego, ale jeśli wprowadziłeś wiele zmian w zachowaniu sprzętowym, będziesz chciał ponownie dostosować takie rzeczy, jak zachowanie podczas snu.
 • Czas rozruchu po zresetowaniu SMC maszyny może być nieco dłuższy niż zwykle, co jest normalne.

Zresetuj SMC komputera iMac, Mac Pro, Mac Mini

 • Resetowanie SMC jest inne w przypadku nieprzenośnych komputerów Mac, ale wciąż jest dość łatwe, a problemy, które rozwiązuje, są takie same. Na dowolnym komputerze stacjonarnym Mac sposób resetowania kontrolera zarządzania systemem:

Zamknij komputer Mac

 • Odłącz przewód zasilający
 • Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania komputera Mac przez 5 sekund
 • Zwolnij przycisk
 • Ponownie podłącz kable zasilające i uruchom komputer Mac w zwykły sposób
 • Zresetuj SMC MacBooka lub MacBooka Pro z odłączanymi bateriami
 • smutny Mac zresetować smc Starsze laptopy MacBook, wskazane przez posiadanie wymiennej baterii, mogą zresetować SMC w następujący sposób:

Wyłącz MacBooka / Pro i wyjmij baterię

 • Odłącz zasilacz, przytrzymaj Klawisz zasilania przez 10 sekund
 • Zwolnij przycisk zasilania i ponownie podłącz akumulator i zasilacz
 • Włącz komputer Mac
 • Uruchom jak zwykle

0

Dla mnie w systemie macOS Sierra z komputerem Macbook Pro z panelem dotykowym ctrl+ escdziała, w vim. Ale nigdzie indziej, jak ucieczka z pełnoekranowej karty Chrome.

Niestety zabicie Siri nie rozwiązuje tego dla mnie.


-2

Dlaczego nie nacisnąć krótko przycisku zasilania, aby obudzić się ze snu tak jak ja? Nie inaczej niż naciśnięcie klawisza.

Pracuje dla mnie!


Nie ma to wiele wspólnego z niedziałającym klawiszem Escape.
Saaru Lindestøkke
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.