Czy istnieje obejście OSX do konfiguracji odbiornika „ujednolicającego” bez centrum sterowania Logitech?


2

Mam dwa urządzenia bezprzewodowe Logitech (klawiatura i mysz), które działają dobrze na moim komputerze ppc mac (z systemem OSX 10.4.11). Każdy z nich ma mały odbiornik USB, który został z nim dostarczony, a każdy odbiornik jest sparowany z urządzeniem, z którym przyszedł.

Powinieneś być w stanie sparować oba urządzenia z jednym odbiornikiem, ale Logitech chce, abyś pobrał Logitech Control Center w tym celu. Właśnie skończyłem „sprzątanie domu” w moim systemie, usuwając niechciane i resztkowe rzeczy innych firm, i wolałbym nie instalować „nadęty”, jeśli istnieje sposób, aby ręcznie sparować oba urządzenia z jednym odbiornikiem. Dodaj do tego fakt, że Logitech nie oferuje już wersji LLC działającej w wersji 10.4.

Widziałem kilka osób wspominających SteerMouse i USB Overdrive i mogę je sprawdzić, ale czy jest jakaś inna opcja? Nie dbam o dostosowanie przycisków, po prostu sparowanie obu urządzeń z jednym odbiornikiem.

Mam nadzieję, że nie jest to uważane za nie na temat. Zdaję sobie sprawę, że pytania skupiają się wokół Logitech, ale mam nadzieję, że istnieje sposób na uzyskanie dostępu do ustawień konfiguracji w OSX.

Dzięki!

Odpowiedzi:


0

Najwyraźniej jedynym „obejściem” jest zainstalowanie Logitech Control Center, użycie go do sparowania urządzeń z odbiornikiem, a następnie odinstalowanie oprogramowania LCC.

Najpierw wypróbowałem zarówno USB Overdrive, jak i MouseSteer, ale żadna z nich nie zawiera niezbędnej funkcji parowania. Odinstalowałem każdy z nich, a następnie znalazłem starszą wersję LCC (wersja 3.3.0), która była zgodna z moim systemem operacyjnym i procesorem, użyłem go, dokładnie zanotowałem, co i gdzie jest instalowane w moim systemie, użyłem dołączonego deinstalatora i voila!

Właściwie było kilka rzeczy, które wykopałem i usunąłem ręcznie. Powinienem wspomnieć, że instalator LCC miał całkiem dobry i dokładny ReadMe, który faktycznie wyświetlał listę plików, które zostaną zainstalowane w jakich lokalizacjach. Pominęło kilka plików, które znalazłem przy znalezieniu sudo, ale całość była dość bezbolesna.

A teraz mam klawiaturę, którą lubię i kółko przewijania na mojej myszy! Od dawna żyję w magicznej myszy za pomocą jednego przycisku :)


0

Mac ma oprogramowanie Logitech Unifying, które otwiera opcje parowania; dodawać i usuwać elementy z odbiornika, a także aktualizować oprogramowanie układowe (które wydaje się być zawsze wyszarzone bez względu na to, co robię na komputerze Mac i PC, ale to problem na inny dzień).

Wersja 1.1.301 współpracuje z OSX 10.4 - 10.6 i znajduje się tutaj .

W przeciwnym razie możesz pobrać wszystkie wersje ze strony pomocy technicznej firmy Logitech .

Nie jestem pewien, czy istniało to w momencie publikacji postu, ale jako aktualizacja pytania, teraz jest to rozwiązanie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.