Uzyskaj bieżącego klienta z Airfoil


1

W pracy używamy komputera Mac mini z systemem Airfoil jako punktu końcowego do strumieniowego przesyłania muzyki przez głośniki.

Idealnie byłoby wysłać zapytanie do tego komputera, aby ustalić nazwę lub adres bieżącego klienta przesyłającego strumieniowo multimedia.

Cieszę się, że mogę to zrobić z innego komputera w sieci lub z agenta na samym komputerze Mac mini. czy to możliwe?


Czy masz na myśli, że używasz głośników Airfoil na urządzeniu końcowym Mac mini?
binarybob

Tak, przepraszam, jeśli to nie było jasne. Jako programista jestem dość obeznany z technologią, ale warstwy i warstwy magii i abstrakcji, które leżą u ich podstaw, sprawiają, że trudno jest zdiagnozować opis. Wierzę, że to jest ta technologia.
richo

Dodanie łącza do używanego oprogramowania Airfoil może pomóc innym w lepszym zrozumieniu kontekstu pytania.
nohillside

Zobaczę, co mogę znaleźć. Używamy iTunes jako klienta w biurze. Szczerze mówiąc, podejrzewam, że jeśli protokół nie jest wystarczająco otwarty, mogę po prostu zapytać o bonjour, czego szukam prawdopodobnie nie jest możliwe.
richo

Odpowiedzi:


1

Rozumiem, że to nie jest idealne, ale kiedy zdalny klient łączy się z głośnikami Airfoil na moim komputerze, widzę linię podobną do następującej generowanej w konsoli, pochodzącą z /var/log/appfirewall.log

Firewall[85]: Allow Airfoil Speakers connecting from 192.168.1.72:52013 to port 5000 proto=6

Więc potencjalnie mógłbyś catlub szuka „płata Speakers” za coś takiegotailappfirewall.log

cat /var/log/appfirewall.log | grep -i "airfoil speakers connecting"

i przeanalizuj adres IP z odpowiednich linii.

Alternatywnie zauważam, że Airfoil obsługuje AppleScript, więc może jest coś z tym zrobić. Możesz też wysłać wiadomość e-mail do Rogue Ameoba , zawsze uważałem, że ich wsparcie jest doskonałe.


Mogę to zrobić. Dzięki. Bawiłem się ich interfejsem API AppleScript i podejrzewam, że robię to źle (tm). Przejrzę dzienniki, mam nadzieję, że ujawnią potrzebne mi dane. dzięki!
richo
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.