Udostępnij zewnętrzny sformatowany dysk FAT przez SMB w Mountain Lion


0

Mam dysk zewnętrzny sformatowany za pomocą FAT32. Czy w jakiś sposób można go udostępnić za pomocą SMB w Mountain Lion? Pojawia się na kliencie, ale nic na nim nie ma. Czytałem, że w starszych wersjach systemu OS X było to możliwe, edytując plik /etc/smb.conf, ale czy nadal jest to istotne? Wydaje mi się, że nie mam jednego z nich na dysku twardym.

Odpowiedzi:


1

Nie musisz ręcznie edytować pliku konfiguracyjnego; możliwe jest udostępnianie dysków za pośrednictwem SMB za pomocą panelu sterowania Udostępnianie. W ramach usługi udostępniania plików naciśnij przycisk „Opcje ...”, aby włączyć SMB:

Wstępny zrzut ekranu SMB

Dzięki temu foldery udostępnione będą dostępne za pośrednictwem SMB dla określonych użytkowników. Tak długo, jak Mac może uzyskać do niego dostęp, nie powinno mieć znaczenia, jaki jest źródłowy system plików (FAT, HFS lub inny).

Jeśli nie widzisz żadnej zawartości klienta, upewnij się, że dodałeś dysk jako folder współdzielony i że masz odpowiednie uprawnienia dla użytkowników.


Przepraszamy, ale identyfikator nie udostępnia dysku sformatowanego w systemie plików FAT, inni użytkownicy mają ten sam problem
Konstantin,

0

Wydaje się, że nie ma na to odpowiedzi, poszedłem z smbup, który „zastępuje” Mac OS X SMB dito open source. Inną opcją, którą widziałem, jest przeformatowanie jej do natywnego formatu mac (ale nie jest to dla mnie opcja)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.