Czy mogę wyłączyć automatyczne obracanie iPhone'a do trybu poziomego?


13

Nie mogę znieść funkcji automatycznego obracania iPhone'a, np. Obróć telefon tuż powyżej pewnego progu, a ekran zmieni się z pionowego na poziomy.

To zawsze mnie denerwuje, szczególnie gdy leżę i po prostu chcę czytać iPhone'a w trybie portretowym.

Czy istnieje sposób, aby całkowicie wyłączyć tę funkcję?


1
To naprawdę denerwujące, prawda? Prawie jedynym powodem, dla którego jailbreak jest dla Rotation Inhibitor.

Interesujący jest również sposób blokowania w trybie poziomym, który nie jest tak łatwy, jak blokada portretowa - apple.stackexchange.com/questions/78897/…
bmike

@Rich, zastanawiam się, który samstylowy guru użyteczności w Apple wynalazł automatyczne obracanie.
Pacerier

Odpowiedzi:


13

Przed iOS 4 - zmiany oprogramowania jailbreak mogły to zrobić.

W systemie iOS 4 i nowszych funkcja blokady z łatwością ustawia tryb pionowy dla wszystkich aplikacji, które działają zarówno w trybie pionowym, jak i poziomym.

Możesz zablokować obrót ekranu w telefonie iPhone 3GS i 4 z systemem iOS 4, aby wykonać portret tylko dwukrotnie naciskając przycisk Początek (wywoływanie przełącznika zadań), przesuwając palcem w prawo, aby wyświetlić elementy sterujące multimediami i naciskając ikonę najbardziej na lewo (wygląda jak przycisk odświeżania), blokada obrotu. Po zablokowaniu zobaczysz kłódkę na ikonie i nową ikonę paska stanu o tym samym wzorze.

Uwaga: nie ma to wpływu na aplikacje działające tylko w trybie poziomym, takie jak większość gier.

Edycja: wideo, jak to zrobić: http://www.youtube.com/watch?v=xYkUzYXtZT0


Byłem rozczarowany, że Apple nie wprowadziło tej blokady do obecnej orientacji. Jest to proste i znacznie zwiększy użyteczność wbudowanej funkcjonalności.
g.

3
@g Wyobrażam sobie, że dzieje się tak dlatego, że iPhone nie ma orientacji ekranu głównego (telefonu, kalendarza, map, iTunes lub…). Blokowałoby aplikacje krajobrazowe, powiedzmy Safari, do poziomego i trzeba by obracać iPhone'a za każdym razem, gdy zamykasz i otwierasz aplikację. Portret to natywna orientacja iPhonów, w przeciwieństwie do iPada, który tak naprawdę nie ma natywnej orientacji, a zatem przejście do bieżącego trybu ma większy sens.
jtjacques

Być może, ale to nie jest dobry powód; i tak musisz go obrócić w przypadku aplikacji, które działają tylko w trybie poziomym.
g.

2

Nie, nie ma sposobu na wyłączenie akcelerometru na oficjalnym iPhonie.

Najwyraźniej dla iPhone'ów Jailbroken, istnieje aplikacja Cydia o nazwie „Rotation Inhibitor” (dzięki JeffP), która pozwala wyłączyć przechylanie dla Safari i trybu muzycznego. Informacje są tutaj , ale nie mam z nimi doświadczenia.


Jeśli czytasz komentarze do tego postu, program na Cydii nazywa się „Rotation Inhibitor”

Jest też aplikacja iNoRotate
Pacerier

1

W iOS 7+:

  • Przesuń palec od dołu ekranu w górę. Powinno pojawić się menu o nazwie Centrum sterowania.

Centrum Kontroli

  • Kliknij ikonę kłódki.

0

Wraz z pojawieniem się funkcji ułatwień dostępu w systemie iOS 6+ „Dostęp z przewodnikiem” istnieje obejście tego problemu. Ogranicza kilka rzeczy, ale działa całkowicie, jeśli naprawdę potrzebujesz rozwiązania.

  1. Aby włączyć tę funkcję, przejdź do Ustawienia> Ogólne> Dostępność> Dostęp z przewodnikiem i ustaw przełącznik w pozycji WŁ. Ustaw hasło.

  2. Przejdź do aplikacji, w której chcesz zablokować obrót, i obróć urządzenie do orientacji poziomej.

  3. Kliknij trzy razy przycisk Początek. W zależności od sposobu ustawienia innych opcji ułatwień dostępu może być konieczne wybranie opcji Dostęp z przewodnikiem z wyświetlonego okna podręcznego.

  4. Wybierz Opcje i wyłącz Ruch. Naciśnij Gotowe, a następnie Start.

Spowoduje to zablokowanie obrotu w orientacji poziomej! Niestety wyłącza również wszystkie przyciski sprzętowe, więc nie będziesz mógł przełączać aplikacji, blokować urządzenia ani regulować głośności, dopóki nie klikniesz trzykrotnie przycisku Początek, aby wyłączyć dostęp z przewodnikiem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.