Dlaczego ekran mojego MacBooka stale przyciemnia się i rozjaśnia bez mojego wkładu?


10

Mój ekran MacBooka Pro ciągle ściemnia się i rozjaśnia. Pole automatyczne nie jest zaznaczone. Przycisk regulacji jasności ciągle przesuwa się do przodu i do tyłu.


To brzmi jak problem z oprogramowaniem. Zabrałbym to do Apple Store, jeśli jest blisko ciebie. Jeśli nie, może być konieczna ponowna instalacja.
Zrb0529

Odpowiedzi:


8

Przejdź do Preferencji systemowych, wybierz „Monitory” i odznacz Automatycznie dostosuj jasność.


2
Czy to nie to samo, co PO, mówiąc, że odznaczyli automatyczne pole?
bmike

4

Może występować problem z zasilaczem, gdy w ustawieniach oszczędzania energii zaznaczono opcję „Lekko przyciemnij wyświetlacz przy zasilaniu bateryjnym”. Spowodowałoby to przyciemnienie ekranu po zgubieniu zasilacza i stałoby się jaśniejsze, gdy nie jest już zasilany z akumulatora.


To szalone, że to ustawienie powoduje takie zachowanie po podłączeniu do sieci - jestem przyciemniany raz na 2-3 sekundy po podłączeniu. Odznaczenie pola naprawia to dla mnie. Dzięki.
kfmfe04,

2

Spróbuję zresetować kontroler zarządzania systemem (SMC).

Dokumentacja Apple dotycząca SMC stwierdza, że ​​może to rozwiązać problemy związane z zarządzaniem energią. W dokumencie wspomniano w szczególności:

Podświetlenie wyświetlacza nie reaguje poprawnie na zmiany oświetlenia otoczenia na komputerach Mac wyposażonych w tę funkcję.

Ponieważ wytyczne dotyczące resetowania SMC zależą od twojego komputera Mac, nie wymienię ich wszystkich tutaj. Kliknij link i przejdź do sekcji zatytułowanej Resetowanie kontrolera zarządzania systemem (SMC), aby uzyskać więcej informacji na temat stosowania resetowania.

Jeśli to nie zadziała, masz dwie możliwości rozwiązania tego problemu:

  • błędy oprogramowania - może być konieczne rozwiązywanie problemów lub przywracanie systemu operacyjnego
  • awaria sprzętowa - wyświetlacz i czujnik mogą po prostu wymagać naprawy

2

Może to być problem z klawiaturą . Jeśli z klawiszami nie działają inne rzeczy, takie jak klawisz Backspace lub Caps Lock, klawiatura (górna część) wymaga wymiany.

Możesz uzyskać tymczasową poprawkę za pomocą programu do remapera klawiatury i zmienić klawisze jasności oraz wyłączyć zwykłe klawisze F1 i F2.


To miałoby sens, ponieważ pokazuje się interfejs użytkownika jasności ekranu.
Trevör

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.