Czy fabrycznie odblokowany francuski iPhone 4S będzie działał na Verizon w USA?


3

Mam fabrycznie odblokowanego iPhone'a 4S, który kupiłem we Francji. Przyjeżdżam odwiedzić w Kalifornii. Czy będzie działać w sieci Verizon?


Czy skonsultowałeś się z Verizon, aby zapytać? Będziesz potrzebował numeru modelu telefonu , ale AFAIK iPhone 4S nie jest sprzedawany w różnych modelach GSM w porównaniu z CDMA, więc nie jest jasne, czy można go przełączyć na CDMA, jeśli jest używany z kartą Verizon Micro SIM.
bmike

1
Karty SIM @bmike Verizon nie robią nic w Ameryce Północnej. Mój telefon działa dokładnie tak samo (jeśli może rozmawiać z wieżą Verizon) z kartą SIM lub bez niej. (Karta SIM jest opcjonalna poza Ameryką Północną, jeśli telefon zostanie odblokowany, ponieważ umożliwia ona korzystanie z międzynarodowych umów roamingowych Verizon.) Telefony CDMA muszą być zarejestrowane w sieci w inny sposób niż karta SIM. Nie oznacza to, że Verizon nie dokona tej aktywacji tymczasowo, ale nie jest to tak łatwe, jak wrzucenie karty SIM do gniazda.
CajunLuke

@ CajunLuke Phew - To dzwoni prawdę ze wszystkimi problemami, jakie mieli przyjaciele, gdy potrzebowali iPhone'a 4S i wymiany 4 na genialnym pasku, a nowy telefon był trudny do aktywacji. Twoja odpowiedź jest teraz jasna, że ​​włożenie karty SIM GSM będzie szybkim wsadem - gwarantujemy, że zadziała, a wina pojawi się na sprzedawcy karty SIM, jeśli pojawią się problemy. Sprawa VZW jest wyraźnie trudniejsza.
bmike

Preferuję Verizon, ponieważ miałem z nimi wcześniej umowę, a oni „zawdzięczają” mi miesiąc pracy. Myślę, że warto zapytać, czy mogą aktywować mój telefon, prawda?
nute

@ nute Najgorsze, co może się zdarzyć, to powiedzą „nie”, a zmarnujesz czas poświęcony na próbę nakłonienia ich do aktywacji telefonu.
CajunLuke

Odpowiedzi:


2

Prawdopodobnie nie. Verizon (podobnie jak Sprint) używa CDMA, a nie GSM. Twój telefon prawdopodobnie będzie działał na AT&T, T-Mobile lub jednym z mniejszych regionalnych operatorów GSM w okolicy. Wszystkie powyższe mają abonamentowe karty SIM dostępne z danymi i bez danych, dzięki czemu możesz porównać opcje przed przyjazdem.


Co z powyższymi komentarzami dotyczącymi bycia tylko jedną wersją iPhone'a 4S?
nute

1
@nute Według MacTrackera istnieje tylko jeden model iPhone'a 4S.
CajunLuke

Istnieją 3 modele iPhone'a 4S, CDMA, GSM i GSM China - patrz support.apple.com/kb/ht3939
Kevin Grabher

-1

Nie. Verizon zezwala tylko na telefony Verizon wyposażone / zakupione w swojej sieci.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.