Jak uzyskać Wiadomości, aby połączyć się z czatem na Facebooku?


2

Mam tę samą konfigurację dla wiadomości na dwóch różnych komputerach Mac (w domu i pracy). W domu nie mam problemu z połączeniem się z czatem na Facebooku za pomocą protokołu Jabber, podczas gdy w pracy po prostu się nie łączy i pojawia się błąd mówiący, że nie można połączyć się z hostem chat.facebook.com

Nie mam tutaj problemów z serwerem proxy: mogę rozmawiać ze strony internetowej, a nawet korzystać z połączenia iPhone'a przez Hotspot, nie rozwiązuje to problemu.

Jestem pewien, że ustawienia są w porządku, ponieważ są takie same, jak używam na działającym komputerze.

Jakaś pomoc?


1
Które wersje systemu operacyjnego są zainstalowane na obu komputerach Mac (dom i praca)? Czy jakikolwiek komputer zawiera oprogramowanie zapory ogniowej, takie jak Little Snitch lub Hands Off !? Jak prawdopodobne jest, że pracodawca może zablokować dostęp do Facebooka?
Pro Backup

cześć. obaj prowadzą górskiego lwa, nie mam zainstalowanej zapory i nic nie jest blokowane w sieci. ponownie próbowałem połączyć się za pomocą mojego modemu iPhone'a (pomijając ewentualny blok przez pracodawcę), ale nie łączy się
pistacchio

1
Jaki jest wynik $ ping -c 4 chat.facebook.com na niesprawnym Macu? A jaka jest różnica podczas wykonywania tego samego polecenia na komputerze Mac, na którym wszystko jest w porządku?
Pro Backup

2
Jaki jest wynik $ telnet chat.facebook.com 5222. W przypadku, gdy wynik jest podobny Połączono z chat.facebook.com. Znak ucieczki to „^]”. możesz wyjść, naciskając & lt; kbd & gt; Ctrl & lt; / kbd & gt; + & lt; kbd & gt;] & lt; / kbd & gt; i wpisując quit + & lt; kbd & gt; Wpisz & lt; / kbd & gt; lub po prostu poczekaj 10-15 sekund, zanim połączenie się zamknie.
Pro Backup

1
Kiedy się nie łączy, jest coś, co blokuje połączenie z serwerem chat.facebook.com. I wydaje się, że jest na twoim komputerze roboczym. Ponieważ podczas korzystania z telefonu komórkowego do połączenia komputera roboczego z Internetem, blokuje on również połączenie za pomocą telnetu, czy też nie? BTW Ponad tutaj w Europie chat.facebook.com rozwiązuje 69.171.227.26, a teraz 69.171.241.10, które łączy się dobrze: Próbując 69.171.241.10 ... Połączono z chat.facebook.com.
Pro Backup

Odpowiedzi:


1

Twoja maszyna robocza prawdopodobnie blokuje port TCP 5222. Albo zarówno sieć roboczą, jak i blok mobilnego operatora iPhone'a, port TCP 5222 lub chat.facebook.com. Upewnij się, że są one otwarte na dowolnym firewallu.

Nawet jeśli dostawca sieci nie blokuje aktywnie portu 5222, nadal mogą występować problemy w sieci ta dyskusja o długości 81 postów przedstawia.

Aby mieć całkowitą pewność, że problemem jest blokowanie sieci, możesz spróbować skonfigurować połączenie VPN na uszkodzonym komputerze roboczym. Na przykład do komputera domowego lub użyj darmowe demo VPN z usaip.eu .


0

Ponownie dodaj konto do aplikacji Wiadomości:

  1. Usuń konto.
  2. Dodaj nowe konto. Typ konta: Jabber, nazwa konta: username@chat.facebook.com. Pozostaw opcje serwera nietknięte.
  3. Sprawdź, czy działa.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.