Czy ktoś może polecić edytor dla programistów?


19

Szukam edytora dla programistów. Znam Xcode i używam go do programowania aplikacji, ale szukam czegoś, co:

 • Podświetlanie składni PHP, SQL, JavaScript (w tym jQuery) i CSS nie są wymagane, ale byłoby fajnie; także Lua, Python i Perl
 • Rzeczy typu IntelliSense, zacznij pisać i uzyskaj wszystkie funkcje / obiekty / zmienne, jakie mogą być, i wszelkie parametry. Xcode robi to dobrze dla C / C ++ / Objective-C, ale szuka języków wymienionych powyżej.
 • Byłoby miło, gdyby działał z projektami, a nie tylko plikami
 • Zintegrowany z SVN, CVS lub GIT
 • Wbudowana funkcja przesyłania na serwer

Znam Codę, ale szukam innych opcji, zanim upuszczę 100 dolców.


1
Aby znaleźć alternatywy dla kodu, możesz sprawdzić alternativeto.net/software/coda/?platform=mac - są one sortowane według preferencji użytkownika.
sorin

Zastanawiasz się nad pełnym IDE? Wierzę, że Netbeans może zrobić wszystko, o co prosisz.
Thorbjørn Ravn Andersen

PHP Storm, zobacz moją odpowiedź poniżej
toesslab,

Więcej vimużytkowników niż emacsużytkowników?
CousinCocaine

Odpowiedzi:20

TextMate

Nie spełnia wszystkich twoich potrzeb, ale myślę, że to całkiem sprytne.


Od ponad dekady jestem użytkownikiem TextMate. Nie mogłem tego wystarczająco polecić.
forquare

19

BBEdit firmy Bare Bones spełnia wszystkie Twoje wymagania. Drogie, ale warte 100%.


1
+1. To tak miło nie jest jedynym fanem BBEdit (na raz).
Dori,

1
+1 BBEdit jest jedyną rzeczą, której używam do programowania spoza Cocoa. Spośród próśb o plakaty jedyne, czego nie ma, to integracja z Git.
Dave DeLong

Warto dodać, że BBEdit jest teraz obniżony do 50 USD, a cena do października 2011 r. Wynosi 40 USD.
David

1
+1. Używany przez ponad 10 lat. Rzeczy typu Intellisense: spójrz na Ctags (BBedit obsługuje to): „Ctags to program, który generuje plik indeksu (lub tagu) nazw znalezionych w plikach źródłowych i nagłówkowych różnych języków programowania. W zależności od języka, funkcji, zmiennych, klasy członkowie, makra itp. mogą być indeksowane ”. BBedit używa tych indeksów jak intellisense.
radarbob

BBEdit jest świetny, nie jestem zaawansowanym użytkownikiem, ale rozwiązuje dla mnie problemy, których nie potrafią TextMate i Xcode. Spróbuj otworzyć pliki multi-megabajt surowych danych w TextMate ... (który kupiłem pierwszy)
Adam Eberbach

17

Edytorem, który jest często pomijany, jest MacVim . Opiera się na czcigodnym edytorze vim od * nix i może robić wszystko, o co prosisz za pomocą wtyczek.

Pokazuję, że obsługuje 176 różnych języków, w tym wszystkie wspomniane.

Regularnie sprawdzam istniejące metody, zmienne, losowe frazy tekstowe za pomocą mapowania CNTRL_N lub CNTRL_P, które przeszukuje wszystkie otwarte pliki i wyświetla listę trafień.

Vim nazywa swoje projekty „sesjami”, w których przechowywane są wszystkie pliki, ustawienia okien, makra itp. W celu późniejszego przeładowania. Z trybu „bezpośredniego” vima :mksession path/to/sessionfilestworzy go. Pozyskiwanie go później z linii poleceń jest prosta vim -S path/to/sessionfile.

Jest świetna wtyczka o nazwie VCS , która obsługuje moje rzeczy SVN:

... CVS, SVN, SVK, git, bzr i hg w VIM, w tym zatwierdzanie zmian i wykonywanie różnic ...

Funkcją przesyłania na serwer zajmuje wtyczka netrw .

vim ma stromą krzywą uczenia się vimtutor, która jest dostarczana z aplikacją, może pomóc Ci szybko zacząć. Ponadto, tutaj są aktywni użytkownicy oraz na siostrzanych stronach SO, a także w węźle IRC vim na freenode.net.

Prawdopodobnie najbardziej niesamowitą rzeczą w vimie jest to, że jest on dostępny w wersji interfejsowej na Mac OS jako MacVim, na Linuksie przy użyciu gvim, na Windows i z wiersza poleceń dowolnego z tych systemów operacyjnych. vim na każdym z nich użyje tych samych poleceń, tych samych wtyczek, tych samych motywów itp., w ramach ograniczeń tych środowisk. Odbijam się od Maca do Linuksa przez cały dzień i mam gdzieś przynajmniej jedno okno vima.

I, aby nikt nie pomyślał, że nie znam alternatyw dla komputerów Mac, posiadam wszystkie moje kopie programów Coda, BBEdit i TextMate i używam ich. Wracam z BBEdit, a czasami od czasu do czasu demonstruję go na MacWorld. To świetnie, ale używam vima z tymi samymi ustawieniami wszędzie i żaden inny edytor nie może tego zrobić. Jeśli więc potrzebujesz tej kompatybilności między platformami, spójrz na nią.8

Jeszcze jedna rzecz. Podniosły tekst 2


Brakuje mi jakiejkolwiek integracji kontroli wersji, ale to, co widzę w Sublime Text 2, jest bardzo dobre.
EmmEff

1
Istnieją wtyczki do wielu rzeczy, w tym git, svn, sftp (ze zdalną edycją), uzupełniania kodu i innych.
Hoshts,

Sublime Text jest bardziej modułowym IDE niż edytorem tekstu. Zainstaluj moduły, które chcesz, unikaj cruft tych, których nie chcesz. Obsługa REPL dla powłoki i wielu popularnych języków, integracja kontroli wersji, linting, budowanie systemów, zarządzanie zadaniami. Możesz spędzić w nim większość dnia po zainstalowaniu potrzebnych wtyczek.
Jonathan Van Matre


4

ActiveState „s Komodo jest doskonałym IDE cross-platform (nie jest to oparte na Gecko, więc czuje się jak rodzimy OS X Firefox robi).

Zawiera wszystkie wymienione funkcje. Dostępna jest również darmowa wersja Open Source, Komodo Edit, która zawiera prawie wszystkie funkcje (np. Brak integracji repozytorium kodu źródłowego).


3

NetBeans to moje wybrane środowisko programistyczne. Chociaż nie jest to mój edytor tekstowy dla zwykłych plików - używam do tego TextWranglera lub vima w powłoce - jest to najbardziej użyteczne IDE, jakie do tej pory spotkałem.

Ma świetne uzupełnianie kodu, obsługuje różne języki, ma świetny silnik formatowania, wyjątkowo dobrze wykonane i łatwe do skonfigurowania funkcje debugowania oraz bardzo dobrą integrację SVN.


2

Ultraedit jest teraz dostępny dla MacOS X. Jeszcze go nie wypróbowałem. Ale jeśli ma takie same funkcje jak wersja Windows (której używam na co dzień w ramach mojej pracy), jest to absolutnie dobra rekomendacja.

Może wykonywać wszystkie czynności, o które prosisz, z wyjątkiem integracji z zarządzaniem konfiguracją oprogramowania. Człowieku, chciałbym, żeby to zostało wdrożone.


2

jEdit wykonuje niektóre z twoich próśb, ale nie wszystkie, i jest to również bezpłatne.

Możesz przeczytać tutaj jego funkcję i obsługiwane języki.

Screenshot jEdit1

Poparłbym zalecenia dotyczące Sublime Text i produktów JetBrains (używam WebStorm w swojej pracy). Jeśli chcesz czegoś za darmo, atom warto sprawdzić. Jest dość prosty, ale ma szeroki wybór wtyczek, które powinny obejmować to, czego potrzebujesz.


1

Zostało wspomniane, ale tylko przelotnie:

Atom ( https://atom.io/ ) jest oprogramowaniem typu open source i opracowanym przez GitHub. Integracja z githubem jest znakomita i jest szczególnie interesująca w dzisiejszych czasach, ponieważ regularnie rozwija się wiele nowych funkcji i pomysłów. Myślę, że obejmie całą listę wymagań poprzez rozszerzenia (pakiety - https://atom.io/packages ).


0

Poza głosowaniem na zalecenie BBedit @ philip , jestem zmuszony zdecydowanie poprzeć BBEIT : BBEdit Po prostu najlepszy edytor kodowania, z którego korzystałem na PC lub Macu. Nie korzystałem z VIM, ale kodowałem od czasu, gdy istniał DOS, więc rozumiem szybkość edycji na całej klawiaturze. Dam ci to, a jednak trzymaj się mojego poparcia BBEdit .

PS Czy wspominałem, że lubię BBEdit ?


0

Dla mnie Jetbrains PHP-Storm jest po prostu najlepszym i najbardziej kompletnym IDE!

Ma wiele dobrych i przydatnych funkcji, choć jest łatwy w obsłudze i konfiguracji.

Jest dostępny dla systemów Linux, OSX i Windows. .

Plusy:

 • PhP 5.x
 • JavaScript (JSLint, wskazówki do kodu JSHint)
 • HTML / CSS / SCSS / SASS
 • Lua, Perl i Python pluginy zrobić istnieć. (zaznaczone w repozytorium wtyczek JetBrains IntelliJ IDEA )

 • Inteligentne i konfigurowalne uzupełnianie kodu we wszystkich wymienionych językach:

  • Wywołania obiektowe

  • metody łączenia

  • lista metod na obiektach

  • propozycja przestrzeni nazw podczas pisania lub tworzenia

  • wszelkiego rodzaju błędy składniowe

  • Inteligentne wyszukiwanie i zamiana plików i katalogów, również z regularnymi wyrażeniami

  • itp...

 • Na podstawie projektu

 • FTP / SFTP

  - Automatyczne przesyłanie podczas zapisywania lub opuszczania okna (gdy Alt + Tabing do przeglądarki)

  - Prześlij zmiany zewnętrzne, pochodzące z terminala / konsoli, kompilatora SCSS / SASS itp.

  - Zdalne / lokalne porównanie plików według datownika lub treści z opcją scalenia

 • GIT, Mercury i CVS w pełni zintegrowane. W przypadku SVN istnieje co najmniej jedna wtyczka w repozytorium wtyczek JetBrains IntelliJ IDEA ...

 • Porównanie i łączenie plików lokalnych, (2 pliki)

 • Konsola / terminal
 • Debugowanie
 • Ustawienia stylu kodu edytora
 • itp

Cons:

 • Około 100 $ za osobistą licencję.

  do zainstalowania na kilku komputerach, ale jednocześnie do użytku tylko na jednym komputerze w sieci wewnętrznej.

 • Jest napisany w Javie, więc potrzebuje sporo pamięci i procesora.

  Wymagania systemowe PhpStorm 9.0.0 :

Absolutne minimum !!!

Intel Pentium III / 800 MHz lub szybszy (lub zgodny)

Co najmniej 512 MB pamięci RAM, zalecane 2 GB pamięci RAM

Minimalna rozdzielczość ekranu 1024 x 768

24-calowy iMAC z końca 2009 r. Z zainstalowanym Core Duo 2,66 Ghz, 4 GB pamięci RAM i zainstalowanym Mavericks jest zdecydowanie zbyt wolny, aby wykonać pracę na czas!

Polecam jako minimum 8 GB pamięci RAM w systemie OSX Mavericks i 16 GB w komputerze z systemem Windows. Linux powinien wytrzymać wszystko, co masz ;-)


-1

Oto niektóre z moich ulubionych z punktu widzenia projektanta:

 • Coda
 • Espresso
 • Wzniosły tekst
 • TextMate
 • Atom (obecnie mój osobisty wybór)
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.