Dlaczego Time Machine używa 180 GB moich 250 GB na kopie zapasowe?


0

Może to być nieporozumienie, ponieważ wciąż poznaję mojego MacBooka Pro. Ale czy większość dysków wewnętrznych może być zajęta przez kopie zapasowe Time Machine?

Patrzyłem na przestrzeń zajętą ​​na moim dysku 250 GB i zauważyłem, że jest do 43 GB wolna. Byłem co najmniej zakłopotany. Więc po trochę kopania poszedłem do O tym Macu -> Pamięć i odkryłem 180 GB zajmowanych przez kopię zapasową. Byłem jeszcze bardziej zdezorientowany, ponieważ używam wehikułu czasu na dysku zewnętrznym. Nie jestem pewien logiki, sam próbowałem to rozwiązać, ale nie mam pojęcia, jak usunąć tę głupią kopię zapasową z dysku twardego komputera Mac. Może jestem głupi, w każdym razie ktoś mógłby mi wyjaśnić, jak to naprawić.

Odpowiedzi:


4

Od wersji OS X 10.7 (Lion) Time Machine (jeśli jest włączony) przechowuje lokalne migawki na przenośnych komputerach Mac. Daje to dostęp do ostatnich kopii zapasowych w stylu Time Machine, na wypadek gdybyś musiał przywrócić usunięty lub zmodyfikowany plik (jednak nadal potrzebujesz odpowiedniej zewnętrznej kopii zapasowej, aby zabezpieczyć się przed awarią dysku) . Właśnie to mierzy element Kopie zapasowe .

Ta funkcja nie jest domyślnie włączona na komputerach stacjonarnych (czy na pewno masz komputer Mac Pro, a nie Mac Book Pro? Jeden to laptop, a drugi to komputer stacjonarny), ale można go włączyć, uruchamiając go sudo tmutil enablelocalw terminalu, a wyłączony przez uruchomienie sudo tmutil disablelocal(w obu przypadkach zostaniesz poproszony o podanie hasła).

Jak zauważono w artykule Apple na ten temat , gdy wolne miejsce na dysku spadnie poniżej 20%, zacznie przycinać starsze lokalne migawki i przyspieszy ten proces, jeśli spadnie poniżej 10%. Więc jeśli nic nie zrobisz, powinieneś zobaczyć, że miejsce na dysku powróci do około 50 GB wolnego miejsca. Możesz nadal przechowywać nowe rzeczy na dysku twardym bez obawy, że zabraknie miejsca, ponieważ Time Machine po prostu powoli przycina migawki podczas dodawania nowych danych.


1
Kolejna rzecz do zapamiętania: „Finder wyświetla dostępne miejsce na dysku bez uwzględnienia lokalnych migawek, ponieważ lokalne migawki w razie potrzeby oddadzą swoje miejsce na dysku”. Jeśli jest 43 GB pustych miejsc i 180 GB kopii zapasowych, About This Mac i inne miejsca pokazują 43 GB, a Finder wyświetla 223 GB za darmo, ponieważ tak naprawdę możesz użyć.
gabedwrds

Rob, skorzystałem z twojej rady i wyłączyłem ją. Dziękuję za wyjaśnienie. Rozmawiałem przez telefon z Apple i nawet nie wspomnieli o koncepcji. I nie ma miejsca, w którym wehikuł czasu wskazuje na coś takiego. Działo się też coś innego. Dysk SSD wyświetlał 256 GB wolnego miejsca na dysku 250 GB. lol. Technologia Apple zmusiła mnie do ponownego zindeksowania napędu. Jest bardzo późno i mój mózg jest teraz pełen C ++. Spojrzę na to ponownie jutro, teraz, gdy indeksowanie uporządkowało faktyczne wolne miejsce. Nadal chcę usunąć wszelkie lokalne kopie zapasowe, ponieważ mam do tego zewnętrzne. dzięki
diek

gabesubdo, apeluję również o twoją pomoc, ale niezależnie od koncepcji poddania się, nie chcę żadnej lokalnej kopii zapasowej. dzięki.
diek
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.