Co zrobić przed sprzedażą, rozdaniem lub wymianą telefonu iPhone, iPada lub iPoda touch?


12

Właśnie uaktualniłem do iPhone'a 5 i planuję sprzedać mój stary iPhone 4. Chcę jednak upewnić się, że nie przechowuję żadnych danych osobowych (zdjęć, wiadomości e-mail, kontaktów) na urządzeniu. Ponieważ oba iPhone'y są zsynchronizowane z iCloud, nie jestem pewien, czy mogę po prostu rozpocząć usuwanie rzeczy bez synchronizacji tych samych zmian z nowym urządzeniem. Jaki jest odpowiedni sposób na wyczyszczenie starego iPhone'a, aby był gotowy do sprzedaży?


2
Dobrym pomysłem jest także fizyczne wyczyszczenie telefonu. Chodzi mi o to, aby usunąć zadrapania, odciski palców itp. Telefony bez zdrapek sprzedają się po znacznie wyższych cenach.
duci9y

Odpowiedzi:


18

Apple udokumentowało kroki wymagane w artykule pomocy technicznej .

Jeśli masz włączoną funkcję Znajdź mój telefon, wyłącz tę opcję, w przeciwnym razie kupujący skontaktuje się z Tobą, aby uzyskać konto w celu aktywacji telefonu. Można to osiągnąć, przełączając opcję Znajdź mój iPhone w Ustawieniach> iCloud.

Następnie pl Ustawienia> Ogólne> Resetuj i wybierz Usuń całą zawartość i ustawienia.

Spowoduje to usunięcie wszystkich danych osobowych z urządzenia (w tym wszystkich aplikacji), a po ponownym uruchomieniu będzie na początku kreatora, aby skonfigurować nowe urządzenie.

Nie wpłynie to na żadne inne urządzenia połączone z tym samym kontem iCloud, jedynie wyczyści bieżące urządzenie.

Ten proces jest konieczny, ponieważ Apple dodał blokadę aktywacji w iOS 7. Szczegóły można znaleźć tutaj, a artykuł pomocy znajduje się tutaj .


3

Nie przetestowałem tego, ale wydaje mi się, że najprostszym sposobem byłoby zerwanie połączenia z iCloud, a następnie po prostu zresetowanie go całkowicie.

Ale nie wiem, czy to wystarczy, aby go całkowicie wyczyścić, czy też byłoby możliwe odzyskanie informacji za pomocą dowolnego rodzaju narzędzi.


Nie mogłem wymyślić, jak odłączyć go od iCloud.
Andrew

Ustawienia => iCloud => Usuń konto (na dole) Nie wiem, czy to są rzeczywiste nazwy, ponieważ mój interfejs jest niemiecki. Ale powinno być coś takiego.
Christian Kolb,

Tak, ale czy to nie usunie twojego konta iCloud i wszystkich jego danych? Nadal używam tego konta iCloud na drugim urządzeniu.
Andrew
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.