Jak zautomatyzować tworzenie kopii zapasowych nowych danych kalendarza MobileMe


1

Nowe dane MobileMe iCal są przechowywane w chmurze, a dane na twoim komputerze to tak naprawdę pamięć podręczna. W tym artykule pomocy technicznej Apple wyjaśniono, jak wykonać kopię zapasową danych kalendarza, eksportując do pliku .ics. Chciałbym zautomatyzować ten proces za pomocą AppleScript, Automatora lub innej metody (płatne oprogramowanie jest w porządku).

Kluczowym punktem w AppleScript jest wybranie kalendarza w lewej kolumnie. W Automatorze nie sądzę, aby dostępne działania wspierały ten poziom automatyzacji.

Odpowiedzi:


1

Automator ma wspierać wybierając kalendarzu. Za pomocą akcji Filterlub Findmożesz, Find (Calendar) Where:a następnie(Title) (Contains): ____


0

Chciałem zasugerować użycie kopii zapasowej MobileMe, ale:

W przeciwieństwie do poprzedniej wersji MobileMe Calendar, dzięki nowemu kalendarzowi MobileMe główna kopia danych kalendarza istnieje w chmurze (na serwerach MobileMe). Różni klienci kalendarza (np. ICal w systemie Mac OS X i aplikacja Kalendarz na urządzeniach z systemem iOS) wyświetlają lokalnie buforowaną kopię danych, która jest aktualizowana za każdym razem, gdy na serwerze zostanie wprowadzona zmiana.

To trochę trudne! Jeśli możesz swobodnie ustawić AppleScript lub Automator na pobieranie pliku ORAZ nie chcesz, aby Twój kalendarz był publicznie dostępny (zakładając, że ktoś znajdzie Twój publiczny adres URL), możesz to zrobić:

Tworzenie kopii zapasowej z me.com/calendar

Wejdź na me.com. Udostępnij publicznie kalendarz. Skopiuj adres URL (adres internetowy) z tego udostępnionego kalendarza i wklej go do pola adresu w przeglądarce. Nie naciskaj jeszcze Enter ani Return. Jak pokazano w poniższym przykładzie, zmień „webcal” na „http”: Przykładowy adres URL ze współdzielonego kalendarza: webcal: //www.me.com/ca/sharesubscribe/1.276 ... Zmień na: http://www.me .com / ca / ​​shareubscribe / 1.276 ... Z pomocy MobileMe

i użyj tego adresu URL jako zwykłego źródła pobierania. Chciałbym użyć Automatora i uzyskać określone adresy URL, a następnie pobrać akcje adresów URL jako punkt wyjścia.


To jest dla niepodzielonego kalendarza, więc muszę użyć eksportu do wersji .ics.
ridogi 18.01.11
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.