Czy można usunąć „bezużyteczne” aplikacje wstępnie zainstalowane na komputerze Mac?


11

Istnieje kilka preinstalowanych aplikacji dostarczonych z moim laptopem, o których wiem, że nigdy nie będę używać.

Aplikacje takie jak „Notatki”, „Stickies”, „Game Center” itp., Które zostały wstępnie zainstalowane w moim Macbooku Pro, to aplikacje, których nigdy nie planuję używać i zajmują zbyt dużo miejsca w folderze aplikacji.

Czy są jakieś sposoby na ich usunięcie? Pamiętaj, że próbowałem już przeciągnąć go do kosza, ale nawet nie trafi do kosza. Po prostu utknął w moim komputerze na zawsze.


8
Nawet jeśli kupiłem twoją charakterystykę „za dużo miejsca”, czysta instalacja Mountain Lion zużywa 944 MB po aktualizacji do 10.8.2. Wspomniane trzy elementy zajmują mniej miejsca niż trzy utwory z iTunes, których odtworzenie zajmuje 9 minut. Jeśli po prostu nie chcesz widzieć aplikacji i nie przerywać aktualizacji, po prostu ustaw ukryty bit, a one „znikną”. cd /Applications; sudo chflags hidden Notes.app Stickies.app Game\ Center.appDla ciekawskich - oto pełna lista aplikacji posortowana według wielkości 10.8.2. Możesz je usunąć za pomocą rmpolecenia, ale ukrywanie jest bezpieczniejsze dla aktualizacji.
bmike

Odpowiedzi:


3

W pewnym momencie usunąłem całą masę standardowych programów, z których wiedziałem, że nie skorzystam. Wolę, żeby nie marnowały mojej przestrzeni, choćby to było niewiele. Ponadto używam Mac Mini jako centrum multimedialnego, zmieniając standardowy dysk twardy na dysk SSD, więc przestrzeń jest na wagę złota.

Appcleaner to jedna aplikacja, z której korzystam od kilku lat w celu uporządkowania rzeczy. Nigdy nie miałem żadnego problemu z usuwaniem Stickies, Notatek, Bootcamp Assistant, Audio Midi Setup, RAID, Podcast itp. Itp. Preferencje Appcleaner powinny być skonfigurowane do usuwania „chronionych” aplikacji, a następnie usuwają aplikację i wszystkie inne pliki ( list itp.), które są z tym związane.

Inna aplikacja, CleanMyMac, robi to samo, ale generalnie wyczyści pamięć podręczną itp. Obie zalecane ...

Powodzenia!


Wyjmujesz je, a kolejna aktualizacja systemu może je ponownie zainstalować. Zostawiam ich w spokoju, chyba że zrobią coś konkretnego, żeby mnie zirytować.
Wayfaring Stranger

24

Ja zdecydowanie odradzam usuwanie standardowych aplikacji:

 • Większość z nich prawie wcale nie potrzebuje miejsca (trzy wymienione w pytaniu potrzebują łącznie 14 MB )
 • Nadchodząca wersja OS X może się spodziewać
 • Nie ma łatwego sposobu na ich odzyskanie po ich usunięciu

Zajmuje miejsce w folderze aplikacji i i tak nie mogę się ich pozbyć
Hawk

7
chflags hidden Notes.app:-) Ale może lepiej będzie, jeśli włączysz najczęściej używane aplikacje do Docka i użyjesz Spotlight, aby uzyskać dostęp do innych po imieniu.
nohillside

15

Mac OS X zawiera różne składniki, które spodziewa się znaleźć jako część systemu operacyjnego. Niektóre z nich mieszkają w /Systemlub /Library, ale niektóre wymagane części systemu operacyjnego mieszkają /Applications. Chociaż możesz pomyśleć, że nieszkodliwe jest usuwanie, powiedzmy, Chess.appi istnieje duże prawdopodobieństwo, że możesz go usunąć bez niepożądanych skutków ubocznych, przyszła aktualizacja systemu operacyjnego lub programu innej firmy może polegać na jego obecności pod względem funkcjonalności. Po usunięciu ponowne instalowanie aplikacji będących składnikami systemu operacyjnego jest raczej trudne.

Wyrażasz zaniepokojenie usunięciem programów w związku z faktem, że „zajmują one miejsce” w /Applicationsfolderze. Może to oznaczać, że zajmują miejsce na dysku lub zajmują miejsce na liście podczas wyświetlania katalogu.

Jeśli chodzi o miejsce na dysku, w większości instalacji Mac OS X miejsce w /Applicationsjest takie samo jak miejsce w dowolnym innym katalogu: miejsce na podstawowym dysku systemowym. Chociaż aplikacje te rzeczywiście zajmują niezerową ilość miejsca, w stosunku do wielkości systemu operacyjnego, przestrzeń zaoszczędzona przez ich usunięcie jest dość trywialna, podczas gdy ryzyko skutków ubocznych jest nieco mniej trywialne

Jeśli jednak chodzi o przestrzeń wizualną, możesz sprawić, że te programy znikną, pozostawiając je na miejscu na wypadek, gdyby system ich potrzebował. Po wyświetleniu monitu musisz wpisać

 sudo chflags hidden /Applications/Stickies.app

(na przykład w przypadku programu Stickies; zamień nazwę dowolnego innego programu, który chcesz ukryć).

sudoCzęść polecenia uruchamia polecenie z uprawnieniami administracyjnymi (niezbędnych do modyfikowania plików systemowych). chflags hiddenkaże systemowi oznaczyć te pliki jako „ukryte pliki”, które nadal będą obecne na dysku, ale nie pojawią się w oknach Findera. Wreszcie /Applications/Sitckies.appjest ścieżka do aplikacji, którą chcesz ukryć.


Metoda zmiany flag działa przed El Capitan ze względu na funkcję SIP mającą na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa. Jeśli nie masz dedykowanego dysku odzyskiwania, wygląda na to, że nawet uruchomienie systemu w trybie odzyskiwania i użycie: csrutil disable powróci jako nierozpoznane. Musisz mieć partycję odzyskiwania lokalnie na dysku. W przeciwnym razie El Capitan nie ma łatwego sposobu. App Cleaner to droga.
user3240029,

2

Zasadniczo aplikacje można usuwać, przeciągając je do Kosza (i opróżniając Kosz). W takim przypadku nie można ich usunąć, ponieważ są one częścią podstawowego systemu operacyjnego. Stąd komunikat o błędzie w Finderze (Mountain Lion):

„Lepkich” nie można modyfikować ani usuwać, ponieważ jest to wymagane w systemie Mac OS X.

Prawie na pewno możesz usunąć podstawową aplikację z wiersza poleceń, ale nie poleciłbym jej:

rm -rf /Applications/Stickies.app

Pierwszą rzeczą, której próbowałem, nie mogłem nawet dostać do kosza na śmieci
Hawk

Masz rację, to musiało się zmienić w Mac OS X, odkąd ostatnio go wypróbowałem (aby ludzie nie robili tego dokładnie z aplikacjami systemowymi). Zaktualizowałem odpowiednio swoją odpowiedź.
pokrywka

2

Kliknij aplikację prawym przyciskiem myszy, a następnie przejdź do informacji. Tam zmień udostępnianie i uprawnienia do odczytu i zapisu dla wszystkich. Następnie możesz usunąć aplikację.


2

Oryginalne pytanie zostało opublikowane przed dniami ochrony integralności systemu ( SIP ), więc ten adres wersji MacOS obsługującej protokół SIP przez obecny system MacOS Mojave ...

Nie polecam usuwania wstępnie zainstalowanych aplikacji Apple ; Jeśli jednak tego właśnie chcesz, upewnij się, że masz bieżącą kopię zapasową Time Machine . Następnie uruchom ponownie komputer Mac 1 na Recovery HD, a następnie w Terminalu z MacOS Recovery możesz po prostu użyć następującego przykładowego polecenia :

 • 1 Włącz komputer Mac i natychmiast naciśnij i przytrzymaj Command (⌘) -R
  Patrz: About macOS Recovery
rm -r /Volumes/Macintosh\ HD/Applications/Chess.app
 • Uwaga: Jeśli Macintosh HD nie jest nazwą głównego woluminu startowego , zmodyfikuj odpowiednio.

Nie ma rzeczywistej potrzeby wyłączania SIP lub ponownego uruchamiania do trybu normalnego w celu wprowadzenia zmian itp.

Poniższy zrzut ekranu z Terminalu uruchomionego z macOS Recovery pokazuje, że seria poleceń powyższe polecenie może działać tak, jak jest, a przedstawione informacje są dokładne.

Zobaczysz, że:

 • SIP jest włączony.
 • /Applicationsnie jest odpowiednim katalogiem docelowym .
 • Zmiana katalogu na /Volumes/Macintosh\ HD/Applicationsnie jest konieczna, ale odbywa się tutaj, aby ułatwić inne polecenia używane do wyświetlania odpowiednich informacji.
 • Możesz zobaczyć uprawnienia i listy ACL np. Na Chess.app , ale nadal jest usuwany.

Terminal z odzyskiwania systemu macOS

Zauważ, że z odzyskiwania systemu macOS te uprawnienia i listy ACL są ignorowane i dlaczego chroniona aplikacja może zostać bezpośrednio usunięta bez wyłączania SIP i wykonywania ponownego rozruchu, jak sugerowano w przeszłości.


Moja odpowiedź została usunięta, a twoja opinia została przegłosowana, chociaż zrzut ekranu z tekstem rani mnie w oczy ... ;-)
Fabby
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.