Czy iPad / iPad 2 może obsługiwać iOS 6?


9

Słyszałem niepotwierdzone dowody na to, że iOS 6 poważnie upośledza wydajność iPhone'a 4 (i miałem słabe osobiste doświadczenia z nim na iOS 5). Zastanawiałem się, czy ktoś nie miał problemów z uaktualnieniem starszych iPadów do iOS 6.

Mamy oryginalny iPad i iPad 2 i poza tym, że nie chcemy stracić map Google, martwię się, że aktualizacja wpłynie negatywnie na nasze urządzenia.

Czy to zmartwienie jest poparte recenzjami lub doświadczeniem tych, którzy już dokonali aktualizacji?

Odpowiedzi:


17

Krótka wersja:

  • Oryginalny iPad, nr.
  • iPad 2, tak.

Szczegóły mają również znaczenie dla niektórych funkcji według http://www.apple.com/ios/whats-new/#compatible :

Urządzenia obsługiwane przez iOS 6

Dostępne są również funkcje drukowania specyficzne dla urządzenia:

  1. Nawigacja zakręt po zakręcie jest dostępna tylko w telefonach iPhone 4S, iPhone 5 i iPad 2 lub nowszych z funkcją komórkowej transmisji danych. Flyover jest dostępny tylko na iPhone 4S, iPhone 5, iPad 2 lub nowszy oraz iPod touch (5. generacji).

  2. Siri jest dostępny na iPhone 4S, iPhone 5, iPad (3. generacji) i iPod touch (5. generacji) i wymaga dostępu do Internetu.

  3. Połączenia wideo FaceTime wymagają urządzenia obsługującego FaceTime dla dzwoniącego i odbiorcy oraz połączenia Wi-Fi. FaceTime przez sieć komórkową wymaga iPhone'a 4S, iPhone'a 5 lub iPada (3. generacji) z obsługą danych komórkowych.

  4. Offline Reading List jest dostępna na iPhonie 4 lub nowszym oraz iPadzie 2 lub nowszym.

  5. Aparaty słuchowe wykonane na iPhone'a wymagają iPhone'a 4S lub iPhone'a 5.

  6. Panorama jest dostępna na iPhone 4S, iPhone 5 i iPod touch (5. generacji).


2
Chociaż wierzę w to, co oficjalnie mówi Apple, mam przyjaciela, który mówi, że jej iPhone 4 zwolnił od czasu udate, a ja osobiście doświadczyłem spowolnienia podczas aktualizacji 3GS do iOS 5 w przeszłości.
Omar Kooheji

Nie mówiłem nic o prędkości urządzenia. Nie wspominając o tym, że prędkość jest niezwykle subiektywna, biorąc pod uwagę, jak bardzo może się różnić w zależności od sytuacji.
Jason Salaz,

1
Mój 3GS stał się prawie bezużyteczny przez aktualizację do iOS5. Polegam na iPadzie 2 i chcę się upewnić, że nie pójdzie tą samą drogą. Jeśli ma ten sam procesor co iPhone4S, myślę, że powinno być w porządku.
Omar Kooheji,

Dodam, że nie widzę potwierdzonego przypadku, w którym iOS 6 jest bardzo powolny na dowolnym urządzeniu, które oficjalnie obsługuje to wydanie. Prasa, blogerzy i tutaj - nikt nie pokazał powtarzalnego przypadku szczególnego lub ogólnego spowolnienia dla dowolnego iPoda, iPhone'a lub iPada. Poza iPadem nieobsługującym tej wersji z założenia, wydaje się to bezpieczne uaktualnienie, jeśli nie masz nic przeciwko zasięgowi Map w Twoim obszarze.
bmike

6

Z powodzeniem używam iOS 6 na iPadzie 2 od kilku dni. Powiedziałbym, że w ogóle nie wpłynęło to na wydajność. W rzeczywistości w kilku obszarach (zwłaszcza Safari) jest zauważalnie szybszy.


1
Wydaje się, że jest to konsensus - iPody są szybsze lub takie same na iOS 6, iPhone'ach i iPadach. Nie wiem, czy dostroili rzeczy lepiej, zrozumieli i zabili funkcje, które byłyby marginalne (czytanie offline, przelot, zakręt po zakręcie itp.), Ale efekt końcowy to brak regresji prędkości w iOS 6.
bmike

4

Nie ma problemów z wydajnością podczas korzystania z systemu iOS 6 na telefonie iPhone 4 zgodnie z tym postem na ten temat .

Możesz uaktualnić iPada 2 (który ma układ A5 w przeciwieństwie do A4 na iPhonie 4) do iOS 6, ale oryginalny iPad nie jest obsługiwany. Szczegóły obsługiwanych urządzeń i pełna funkcjonalność dostępne w witrynie Apple .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.