Czy to prawda, że ​​aplikacja zainstalowana przez „przeciągnięcie” do folderu Aplikacje może zostać skopiowana na inny Mac?


1

Wiele aplikacji jest instalowanych przez „przeciągnij je do folderu Aplikacje”. Czy to prawda, że ​​zazwyczaj, jeśli skopiujesz tę aplikację (która jest .app folder ”) na inny komputer Mac, który ma tę samą wersję systemu operacyjnego OS X lub nowszą, wtedy aplikacja powinna również działać?

(chyba że nie obsługuje aplikacji Rosetta ze względu na kompatybilność wsteczną).

Niektóre aplikacje są instalowane przez uruchomienie programu i przechodzą przez „Gdzie chcesz zainstalować” oraz „Zgadzam się z warunkami?” Itd., I prawdopodobnie te aplikacje nie mogą być poprawnie zainstalowane po prostu przez skopiowanie .app folder na inny Mac?

(Muszę to zrobić, ponieważ VLC 2.0.3 nie może odtwarzać niektórych formatów plików rmvb, a ja muszę zainstalować 2.0.1 na innym Macu i brakuje pobranego pliku, tylko folder VLC.app znajduje się w folderze Aplikacje .)

Odpowiedzi:


3

Aplikacje, które są instalowane za pomocą obrazów dysków, które po prostu proszą o przeciągnięcie pliku aplikacji do folderu Aplikacje, zazwyczaj tworzą wszystkie pliki, które należy uruchomić (tj. Preferencje, różne plisty, pliki pamięci podręcznej itp.) Podczas pierwszego uruchomienia. Tak, tak, tego typu aplikacje można bez problemu skopiować na inne komputery Mac (chyba, że ​​aplikacja ta wymaga licencji, a licencja jest wymagana przy pierwszym uruchomieniu i przechowywana w plist).

Aplikacje korzystające z Installer.app (zazwyczaj pliki .pkg) różnią się tym, że mają pakiet plików, które muszą zainstalować, aby można było je uruchomić (np. Office for Mac). Zauważ, że oni także mogą tworzyć plisty i preferencje również przy pierwszym uruchomieniu. Możesz zobaczyć, jakie pliki pkg instalują, otwierając ich zawartość pakietu. Więc masz rację, zazwyczaj aplikacje, które używają plików .pkg, nie mogą być uruchamiane tylko na ich .app (nie możesz po prostu skopiować Word.app na inny Mac i oczekiwać, że zadziała; że może działać).

W konkretnym przypadku pobierania VLC, które nie Użyj pliku .pkg, który powinien być dobrze skopiowany.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.