Czy ktoś może polecić aplikację do tworzenia schematów blokowych i diagramów?


115

Szukam aplikacji na komputer Mac do tworzenia podstawowych schematów blokowych i podobnych diagramów.

Google nie pomógł; Przejrzałem dziesiątki linków do aplikacji, które albo już nie istnieją, nie mogę znaleźć żadnych prawdziwych recenzji lub które nie będą działać w systemie OS X 10.6.6.

Co naprawdę chciałbym:

 • Prosty i przejrzysty interfejs

 • Podstawowe kształty

 • Zautomatyzowane złącza, które pozostają połączone podczas przesuwania kształtów

 • Niedrogie, najlepiej poniżej 30 USD, ale zdecydowanie poniżej 50 USD

Czego nie szukam:

 • Setki kształtów

 • Domyślne style, które mają cienie i tekstury i takie, które muszę nadal usuwać

 • Dziesiątki niesamowitych funkcji, które pozwalają automatycznie mapować bazy danych i rysować diagramy UML z kodu i takie (patrzę na ciebie, Visio), że muszę ciągle nawigować, aby zrobić kilka podstawowych diagramów

 • Aplikacja do mapowania umysłu ze wszystkimi funkcjami, które się z tym wiążą, która pozwala również tworzyć podstawowe diagramy

 • W pełni funkcjonalna aplikacja do rysowania, w której po raz kolejny muszę manewrować wokół wielu funkcji i opcji, aby uzyskać dostęp do podstawowych funkcji, których potrzebuję. (Mam Illustrator, uwielbiam Illustrator, ale to bzdura dla podstawowych schematów blokowych i innych prostych diagramów.)

W rzeczywistości nie używałbym tego do schematów blokowych, ale raczej podstawowe podobne diagramy do pokazania przepływu danych między aplikacjami, przepływu informacji w firmie lub w innych miejscach, tego rodzaju rzeczy.

Niedawno dowiedziałem się, że część rysunkowa Dokumentów Google faktycznie wykonuje całkiem dobrą robotę z typami diagramów, które muszę utworzyć, ale interfejs użytkownika jest dość słaby i oczywiście wymaga stałego połączenia z siecią.


Więc nie chcesz korzystać z darmowej funkcji w MS Office (SmartArt)!

4
Podejrzewam, że jest „darmowy”, jeśli posiadasz MS Office.
Matthew Frederick

Zamiast wydawać 100 USD na niektóre schematy blokowe, wydajesz nieco więcej i masz biuro. <kbd> ⌘ </kbd>

jednym z programów, które uważam za bardzo przydatne, są makiety Balsamiq. balsamiq.com
Ivan Aracki

Ta recenzja opisuje 17 alternatywy: machow2.com/flowcharts-for-mac-the-best-software
iled

Odpowiedzi:


45

Jeśli możesz zwiększyć swój budżet, pobierz OmniGraffle na komputery Mac . Przy 100 USD jest to droższe, niż chcesz (czy prawdopodobnie kwalifikujesz się do ceny edu 60 USD?), Ale dokładnie tego szukasz.

W dolnej części znajduje się inkubator Mindcad za 50 USD, ale sam tego nie próbowałem i nie jestem pewien, czy robi wszystko, co chcesz.


Doceniam sugestię. Kilka miesięcy temu spędziłem z OmniGraffle około 45 minut, próbując stworzyć prosty schemat, o którym mówię. Niestety często stwierdziłem, że jest to sprzeczne z intuicją i / lub przeszkadzające. Nie udało mi się dowiedzieć, jak, na przykład, nie mają cienia pojawia się na każdym kształcie czerpię , cień, że muszę usunąć ręcznie. Przyzwyczaiłem się do kopiowania i wklejania kształtów, z których usunąłem cień (wraz z innym domyślnym formatowaniem), i zdaję sobie sprawę, że przy wystarczającym wysiłku można stworzyć własny szablon, ale dlaczego miałbym za 100 USD?
Matthew Frederick

4
Polecam Omnigraffle. Jest to irytujący program po wyjęciu z pudełka, ze wszystkimi ustawieniami domyślnymi skonfigurowanymi, aby zadowolić jednego ze starych bogów z mitów Cthulhu autorstwa HP Lovecrafta, ale można je rozsądnie skonfigurować. Te w Preferencjach są łatwe do znalezienia, ale trudny jest sposób, aby dowiedzieć się, jak ustawić wartości domyślne na rysunku: kliknij wybraną ikonę paska narzędzi z opuszczonym klawiszem opcji, aby Omnigraffle umożliwia ustawienie pożądanych właściwości domyślnych za pomocą inspektorzy bez konieczności wcześniejszego tworzenia obiektu graficznego.
Michael Brian Bentley,

2
Jako odpowiedź wybrałem OmniGraffle, ale może wykorzystam go do zaprojektowania aplikacji, której naprawdę chcę. :)
Matthew Frederick

4
@Dori Poszłam z OmniGraffle, kiedy po raz pierwszy zasugerowałeś to, a teraz jestem bardzo doświadczony i uwielbiam to. Dzięki za rekomendację!
Matthew Frederick

1
Nic dziwnego, po prostu zadowolony z mojej decyzji: właśnie wydali wersję 7 Omnigraffle i jest teraz jeszcze bardziej przydatna dla moich potrzeb. Używam go przez wiele godzin w tygodniu.
Matthew Frederick

80

Do darmowego tworzenia diagramów online służy draw.io , którego jestem współautorem. U / I jest prosty i czysty. Obsługuje automatyczne łączenie i przeciąganie poszukiwanych komponentów. Ponadto jest bezpłatny (i open source ), co spełnia wymagania poniżej 30 USD.

Dostępna jest również wersja Desktop .


3
Myślę, że jest to najlepszy, ponieważ jego platforma jest niezależna. Dzięki.
AliBZ

5
to najlepsza rzecz na świecie
użytkownik1244109

1
Wspaniale! Podobne do LucidChart, ale bezpłatnie.
qed

1
Jestem doświadczonym użytkownikiem OmniGraffle, ale nie uważam tego za odpowiednie narzędzie do schematów blokowych. Zbyt dużo czasu na majstrowanie przy wyrównywaniu i stylizacji. Właśnie spędziłem trochę czasu z draw.io, o wiele lepiej
ABCD.ca

Nie wiedziałem, że to istnieje. Doskonałe, doskonałe znalezisko. Dzięki.
deska rozdzielcza

19

Pakiet narzędzi Google Docs ma teraz narzędzie do tworzenia diagramów, które pozwala tworzyć schematy blokowe. Chociaż nie jest tak bogaty w funkcje jak coś takiego jak OmniGraffle, spełnia wszystkie twoje wymagania: prosty i przejrzysty interfejs, podstawowe kształty (a nie nadmiar form), automatyczne złącza z elastycznością i spełnia swoją cenę za darmo.

Na pewno nie zaszkodzi wypróbować go, zanim upuścisz 100 USD na Maca Tata programów do tworzenia diagramów na Maca.

Edycja: właśnie zauważyłem twój ostatni akapit w pytaniu. Niewiele mogę zrobić z interfejsem użytkownika, ale wspomnę, że obsługa offline wkrótce powróci przez Chrome .


15

Znalazłem inny. Wydaje się, że spełnia wszystkie Twoje wymagania wstępne.

Kształty

Shapes to prosta, elegancka aplikacja do tworzenia wykresów i diagramów dla systemu Mac OS X Snow Leopard. Shapes oferuje wszystkie najważniejsze funkcje potrzebne w narzędziu do tworzenia diagramów, bez zbędnych dodatków i bez rozbijania banku.


2
Właśnie kupiłem kształty ze sklepu z aplikacjami po natknięciu się na ten wątek. Uważam to za szybkie i intuicyjne. Po prostu kształty, linie i tekst. To wszystko, czego chciałem. Udało mi się stworzyć schemat blokowy z kilkadziesiąt elementów w mniej niż pół godziny.
colonelclick 11.01.13

14

Dia jest całkiem przydatna. Z opisu: „Dia to program do rysowania schematów strukturalnych”. Dostępne dla systemów Linux, Windows i OS X.


Platforma wieloplatformowa, która ma oczywiście pewne wady.
myhd

+1 dla Dia. Właśnie utworzyłem z niego diagram i działa świetnie na Macu. Jedyną wadą jest to, że rzeczywiście nie wydaje się być aplikacją natywną, jednak jest ona wieloplatformowa (więc kiedy już wiesz, jak z niej korzystać, możesz jej używać gdziekolwiek indziej), darmowa i otwarta wersja oprogramowania. Świetnie eksportuje się również do formatu PDF, a tego właśnie potrzebowałem. Podsumowując, świetne, przydatne oprogramowanie.
laurent

13

GraphViz

Powyższe łącze prowadzi do opakowania GUI do narzędzia wiersza poleceń. Dzięki GraphViz układ jest zautomatyzowany, więc nie możesz wybrać dokładnie, gdzie kończą się węzły, chociaż możesz podać wskazówki i mieć ograniczoną kontrolę.

Odnośnie twoich innych punktów:

 • To jest CLI, więc myślę, że liczy się to jako prosty i czysty interfejs
 • Podstawowe kształty są zapewnione
 • Złącza są zautomatyzowane i pozostaną połączone (chociaż nie można przenosić kształtów za pomocą myszy).
 • Wolny.


12

Co powiesz na ołówek ? Służy to do szybkiego prototypowania.


1
Nie jestem pewien, kto to zagłosował, ale Pencil ma możliwości schematu blokowego i wygląda na to, że może to dla mnie służyć celowi OP.
Dave

Jest to głównie narzędzie do prototypowania GUI, jednak możliwe jest również tworzenie diagramów
wik

9

Wiem, że to starszy wątek, ale chciałbym wrzucić moje 0,02 $ (ponieważ niektóre rzeczy się zmieniły od czasu opublikowania). Lucid Chart dla Google Apps to realne rozwiązanie. Jest darmowy dla podstawowych schematów, a dla bardziej zaawansowanych funkcji są bardzo rozsądne ceny. Ma nawet możliwość otwierania (i zapisywania) dokumentów Visio. Jest zintegrowany z Dyskiem Google (dla osobistych domen aplikacji OR) i współpracuje w czasie rzeczywistym. Dokumenty Google mają oczywiście narzędzie do rysowania, ale Lucid rozszerza je o niektóre funkcje przeciągania i upuszczania oraz inne bardziej zaawansowane narzędzia, których można oczekiwać od aplikacji typu gruby klient. więcej informacji można znaleźć na ich stronie internetowejale jeśli szukasz w Chrome Web Store, znajdziesz go i możesz go zainstalować bezpośrednio z tego miejsca. W tym momencie jest to tak proste, jak zalogowanie się na Dysku Google i kliknięcie Utwórz i wybierz Lucid Chart jako typ dokumentu.


8

Keynote firmy Apple może być przeznaczony przede wszystkim do prezentacji, ale jego narzędzia do tworzenia diagramów spełniają również wszystkie wymagania: prosty interfejs; wielokąty o dowolnej liczbie stron; linie połączeń (wybierz dwa kształty, kliknij prawym przyciskiem myszy, „Dodaj linię połączenia”); koszt 20 USD.

Jako bonus, będziesz mieć świetne oprogramowanie do prezentacji, aby pochwalić się swoimi nowymi schematami.


7

Spójrz na darmowy i prosty w użyciu YEd , uważam, że pasowałoby to do twojego 2-letniego pytania :)


YEd jest świetny, a także bezpłatny.
chespinoza2

Masz również kilka propozycji z innego wątku SO tutaj . OmniGraffle wygrał konkurs, ale inne linki są dość interesujące i mogą pasować do twoich potrzeb.


2

Wypróbuj Xmind . To Java, więc spodziewaj się aplikacji Java… jeśli wiesz, co to oznacza.

Ale biorąc pod uwagę, że OmniGraffle nie był dla ciebie „atrakcyjny” dla ciebie, możesz spróbować.


czy możesz mi wyjaśnić, co masz na myśli mówiąc „spodziewaj się aplikacji Java… jeśli wiesz, co to oznacza”. Wiem, że to trochę nie na temat, ale decyduję, którego języka uczyć się dalej i oceniam także Javę, więc jeśli możesz pokazać mi pewne ograniczenia, będę bardzo szczęśliwy. Dziękuję Ci.
Aerendir,

1
@Aerendir Aplikacje Java są znane z powolnego interfejsu użytkownika i nienatywnego wyglądu. Oni zwykle (ale nie zawsze) będzie nieco wolniejszy start (zwłaszcza po raz pierwszy) i oczywiście wymaga, aby był Java zaktualizowane, a co nie. Java jako język programowania… to kolejny temat, który może pobudzić niekończącą się debatę. Powinieneś nauczyć się języka Java, jeśli w ogóle, ponieważ jest on powszechnie używany i możesz go potrzebować, jeśli chcesz opracować dla systemu Android. To dobry język, aby wiedzieć, czy ci się podoba / użyj go, czy nie.
Martin Marconcini,

2

W Mac App Store pojawiło się nowe narzędzie do tworzenia diagramów Diagrammix . Prosty i piękny.


Dzięki za wskazanie, wygląda na to, że ma obietnicę. Pobieram teraz wersję próbną!
Matthew Frederick

2

Widzę cię, że musisz narysować schemat blokowy z podstawowymi kształtami i siatkami. Poleciłbym rozwiązanie internetowe, ponieważ nie zawsze go używasz. Ale jeśli często rysujesz schematy blokowe, sugeruję, abyś otrzymał oprogramowanie takie jak Creately. Dostępna jest wersja Mac i możesz spróbować za darmo

 • Creately ma ulepszony interfejs i zapewniam cię, że jest bardzo przyjazny dla użytkownika, potężny i prosty.

 • Tak, Creately obsługuje kształty 1000, ponieważ dostępnych jest ponad 50 typów diagramów. Możesz także dostosować, aby używać tych, których chcesz często używać.

 • Kreatywnie ma to, co nazywacie (inteligentne złącza), które może automatycznie łączyć kształty, identyfikując położenie kształtu i wymagany typ złącza.

 • Możesz edytować zmiany / dodawać różne style i ulepszać swoje diagramy w dowolny sposób.

 • Jest to w pełni rozwinięta aplikacja do projektowania diagramów stworzona do tworzenia diagramów, głównie skoncentrowana na projektowaniu i użyciu. Ma specyficzne cechy dla każdego typu diagramu.

 • Perfekcja to nazwa diagramów, z których projektujesz twórczo. Ponadto istnieje wiele szablonów i przykładów, które można wykorzystać do tworzenia natychmiastowych diagramów.

 • Cena jest poniżej 50 $, jak wspomniałeś, a cały pakiet jest tego wart. Zawsze możesz spróbować być dla ciebie kupować.2

Możesz spojrzeć na MyDraw ( https://www.mydraw.com ), który ma wersje dla komputerów Mac i Windows. Kosztuje 69 USD i jest w twoim budżecie. MyDraw ma tysiące kształtów dla różnych scenariuszy tworzenia diagramów (schematy blokowe, OrgCharts, UML, mapy myśli itp.) I jest wyposażony w funkcje korporacyjne, takie jak:

 • Importuj i eksportuj do Microsoft Visio.
 • Wysoce interaktywny, szybki i nowoczesny interfejs użytkownika podobny do Visio.
 • Obsługa osadzania kodów kreskowych (i wkrótce wykresów, mierników i tabel) w rysunkach.
 • Eksportuj do formatów wektorowych, takich jak SVG, PDF, WMF i DXF (Autocad).
 • Eksportuj do formatów rastrowych, takich jak BMP, PNG, JPEG i inne.

Mój rysunek

Ujawnienie: Pracuję dla Nevrona


1

IHMC CmapTools jest bardzo dobry. Musisz się zarejestrować, ale jest darmowy i może działać na wszystkich głównych systemach operacyjnych.


Stephan, witaj, pytaj inaczej! Ask Different jest witryną tylko w języku angielskim, więc proszę nie publikować odpowiedzi w języku niemieckim.

1
Stephan, willkommen zu Ask Different! Zapytaj Innego ist ein englisch sprache webseite, bitte refren aus beitrag Deutsch. (przetłumaczone z tłumaczeniem google)

1

iPlotz

iPlotz pozwala szybko tworzyć klikalne, nawigowalne makiety i makiety do prototypowania stron internetowych i aplikacji.

Utwórz projekt, dodaj strony szkieletowe z komponentami projektu i omawiaj swoje projekty z innymi.


Przy 99 USD rocznie kosztuje tyle, co Omnigraffle i robi mniej. Tak, jest darmowa wersja, ale pozwala tylko na jeden projekt.
Dori,


1

Ponieważ to, o co prosisz, jest niezwykle prostym w użyciu programem bez zaawansowanych funkcji i wielu kształtów, sugeruję Delinieato, dostępny w sklepie Mac App Store. Delineato wydobywa pomysły z Twojej głowy i wyświetla je na ekranie za pomocą kilku kliknięć. Zawiera w szczególności funkcje, o które prosiłeś, proste kształty, łatwe w użyciu złącza, złącza, które przepływają wraz z kształtami podczas przesuwania ich po ekranie. Delineato ma również nieskończone rozmiary płótna, co pozwala przesuwać rzeczy i rozwijać pomysły, jeśli to konieczne.

Co najlepsze, pełna wersja aplikacji kosztuje mniej niż 10 USD w App Store.


Podoba mi się prostota tej aplikacji, a także jej złożoność za jednym zamachem. Od jakiegoś czasu szukałem czegoś takiego. Cały czas są dodawane funkcje, ale szczerze mówiąc, ma to obiecujący początek.
Matt Ridge

1

Cóż, przeczytałem wszystkie posty i wypróbowałem kilka z tych aplikacji, ponieważ szukałem również schematu blokowego. Idź po ołówek (dzięki Sangcheol Choi) To niesamowite, ale proste. Tak, ma wiele kształtów, ale ma również bardzo intuicyjne narzędzie wyszukiwania oraz ZNACZENIE każdego z nich, którego wiele innych aplikacji nie ma ... Czasami jest to bardzo przydatne, przynajmniej dla osób, które nie zajmujemy się schematami blokowymi każdego dnia, więc nie jesteśmy pewni znaczenia niektórych mniej używanych kształtów ...


1

Piękne wykresy :

Aplikacja do tworzenia diagramów, która pozwala tworzyć profesjonalnie wyglądające diagramy wszelkiego rodzaju, takie jak schematy blokowe, mapy witryn, procesy biznesowe, schematy organizacyjne, makiety i wiele innych ...

Wieloplatformowa aplikacja komputerowa dostępna dla systemów Linux, Mac i Windows, a także wersja online i wersja na iPada uzupełniają jej wszechstronność.

Jest to aplikacja Premium, a cena zależy od wersji, która zdecyduje się na zakup.


1

Naprawdę lubię Gliffy. Jestem wieloletnim użytkownikiem Graffle i wypróbowałem wiele innych sugestii na tej stronie. Graffle jest świetny, z wyjątkiem jednego kluczowego problemu polegającego na zabijaniu transakcji - jego ortogonalny algorytm linii łączącej jest straszny. Muszę ręcznie przerysować linie prawie za każdym razem, gdy coś przesuwam.

Gliffy jest całkowicie intuicyjny - wszystko robi właściwie to, czego oczekuję, a do większości rzeczy są ładne skróty klawiaturowe. Chciałbym zobaczyć symetryczną zmianę rozmiaru (przytrzymanie opcji jak w Graffle), więc nie muszę ponownie wyśrodkowywać za każdym razem, gdy zmieniam rozmiar pudełka, ale to drobiazg.

Jedną z cech, którą naprawdę chciałbym, aby żaden z tych programów nie miał, jest możliwość rozwijania lub zwijania bloku procesu w celu ujawnienia schematu blokowego tego, co jest w pudełku. MacFlow pod Mac OS9 to robił i było cudownie: kliknij dwukrotnie pole, a otworzy się nowa strona, na której możesz schematem blokowym proces „zagnieżdżony”. Zamknij to okno, a wykres będzie ukryty, ale nadal będzie pod spodem, gdy zajdzie taka potrzeba. Pudełka z zagnieżdżonymi schematami blokowymi były otoczone pogrubioną ramką, aby dać Ci znać.


1

ProcessOn platforma schemat jest całkowicie darmowy i zawiera aplikację do rysowania, który jest faktycznie dość użyteczny do tworzenia diagramów i schematów w prostszej końcu skali.


1

Wypróbuj Describio ( https://www.describio.com ). Można tworzyć uruchamialne schematy blokowe za pomocą interfejsu użytkownika lub JavaScript (jeśli umiesz kodować). Możesz także użyć danych wejściowych użytkownika, aby pomóc kontrolować przepływ. To bardziej zaawansowane narzędzie, ale bardzo przydatne do tworzenia działających prototypów. Sprawdź to!


Witamy, aby zapytać inaczej! Odwiedź centrum pomocy dotyczące autopromocji i upewnij się, że ujawniasz, czy jesteś powiązany z produktem.
grg

1

Dlaczego nikt nie wspomina o doskonałej aplikacji do tworzenia diagramów - ConceptDraw?

Jeśli znasz Microsoft Visio, ten jest absolutnie Twoim wyborem. Jedynym problemem jest to, że jest droższy niż się spodziewasz.

Mam nadzieję, że możesz wziąć udział w procesie i rozważyć moją rekomendację.0

Możesz wypróbować Edraw Flowchart dla komputerów Mac . To uniwersalne oprogramowanie do tworzenia diagramów ze wszystkimi kształtami schematów blokowych. Proponuję ci to, ponieważ po wypróbowaniu znalazłem jedno z najlepszych narzędzi do tworzenia diagramów. Ma prosty i elegancki interfejs, nad którym będziesz czuć się komfortowo. Zawiera także szablony, które możesz wybierać. Jeśli jesteś studentem, płacisz tylko połowę ceny. Oto jego główne cechy:

 • Automatyczne połączenie
 • Podstawowe kształty.
 • Rysunek wektor
 • Szablony i przykłady.
 • Eksport do formatu PDF, JPEG, PNG, Word, PPT, HTML, PS, Visio itp.
 • Współpraca w chmurze.
 • Międzyplatformowy
 • Obsługa ponad 260 rodzajów diagramów.
 • Dodaj hiperłącze, załącznik, notatkę i komentarz.
 • Obsługa dużego schematu blokowego i rysowania wielu stron.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.