Schowek przetrwa restart. Czy to jest bezpieczne?


12

Zauważyłem, że rzeczy w moim schowku przetrwają restart - uwielbiam to, bardzo wygodne. Ale zgaduję, że jest zapisany na dysk, a gdybym miał fizyczny dostęp do twojego komputera, mógłbym go zrestartować i uzyskać dostęp do pliku zawierającego zawartość schowka. Musi być w jakiś sposób zabezpieczony, prawda?


2
+1 za zauważenie trwałości schowka - nigdy tego nie zauważyłem. Czy to nowość w Mountain Lion?
Cajunluke,

1
Ponadto: nie musi być zabezpieczony. Gdyby ktoś miał fizyczny dostęp do mojej maszyny, zawartość schowka byłaby najmniejszym z moich zmartwień. Ponieważ zwykle nie przechowuję haseł ani numerów kart kredytowych w moim schowku, istnieją o wiele lepsze miejsca, gdzie można pogrzebać po komputerze w poszukiwaniu rzeczy, które spowodują problemy (np. Historia przeglądarki).
Cajunluke,

Łał! Dlaczego nie jest to reklamowane!
duci9y

Odpowiedzi:


4

Masz rację, że te informacje nie są zabezpieczone. Jest to bardzo częsty scenariusz w większości aplikacji w systemie, gdy nie widzisz okna dialogowego pęku kluczy umożliwiającego dostęp do danych. Na szczęście istnieją proste środki zaradcze, które można wprowadzić w celu zabezpieczenia swoich informacji.

Umieszczenie hasła na koncie, aby nie logowało się po ponownym uruchomieniu, ochroni schowek i wszystkie inne pliki na dysku przed bezczynnym szpiegiem.

Następnie ustanowienie szyfrowania FileVault na całym dysku zatrzyma prawie wszystkie amatorskie i niektóre profesjonalne ataki, dopóki twój kod dostępu nie będzie dostępny lub nie można go zgadnąć.

Wreszcie, blokada wygaszacza ekranu i przekroczenie limitu czasu zmniejszą okno śpiącego lub nienadzorowanego Maca, na którym można się węszyć bez znajomości hasła do konta.

Istnieją również aplikacje, które czyszczą schowek w określonych odstępach czasu, jeśli to naprawdę jedyne zagrożenie bezpieczeństwa.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.