Gdzie mam umieścić swoje niestandardowe aplikacje?


9

Mam pobrane oprogramowanie innych firm, czy powinienem je po prostu umieścić, /Applicationsczy powinienem umieścić w folderze domowym, np. ~/MyApps/?

Odpowiedzi:


8

To zależy od tego, jakie aplikacje chcesz zachować dla siebie i które chcesz udostępnić wszystkim użytkownikom:

  • Aplikacje przechowywane w /Applicationsinstalowane dla wszystkich użytkowników .

  • ~Stoi na swoim katalogu domowym. Aplikacje przechowywane w ~username/Applicationssą dostępne tylko dla użytkownika username.


3
Możesz także użyć swojego folderu publicznego do aplikacji, które chcesz udostępnić wszystkim użytkownikom.
lhf

2

Próbowałem oddzielić „osobiste” aplikacje od ~ / Applications / i ostatecznie zrezygnowałem po pewnym czasie, ponieważ uznałem, że jest to denerwujące.

Okazało się, że jest to bardzo kłopotliwe na małe sposoby, a na koniec po prostu przeniosłem je wszystkie. Ciągle znajdowałem aplikacje, które tylko przeglądały / Aplikacje /, więc musiałem ciągle dostosowywać ustawienia.

Coraz więcej aplikacji obejmuje sprawdzanie, czy są w / Aplikacje / i oferują możliwość samodzielnego przeniesienia się, co oznacza jeszcze więcej irytacji.

Jeśli zainstalujesz aplikacje, takie jak Microsoft Office, które są dostarczane z instalatorami, prawdopodobnie nawet nie będziesz mieć wyboru.

Ale twoje doświadczenie niekoniecznie będzie moje.

Umieściłbym je w ~ / Aplikacje /, a następnie, jeśli zdecydujesz, że chcesz to zmienić później, przeciągnij je wszystkie do / Aplikacje /. Łatwiej to zrobić, niż próbować oddzielić je później, ponieważ niektóre aplikacje instalują się same w / Aplikacje / i nie obsługują przeniesienia w inne miejsce.


0

Po prostu włożyłem wszystko do folderu aplikacji. Kiedyś próbowałem sortować rzeczy, ale miałem problemy z aplikacjami, które nie lubią być żadnym folderem innym niż aplikacje (MS Office, programy Adobe itp.). Ponieważ nie mogłem łatwo ich przenosić, mój plan organizacji był niepełny i po prostu się poddałem.

To prawdopodobnie świętokradztwo, ale możesz spróbować użyć Launchpada. Foldery, które tam tworzysz, nie są rzeczywistymi folderami w systemie plików, dlatego nie będą łamać wybrednych aplikacji, które absolutnie muszą istnieć w aplikacjach. Mountain Lion dodał także kilka nowych funkcji do Launchpada, które czynią go bardziej użytecznym, takim jak wyszukiwanie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.