Dlaczego moje konto Exchange działa na moim iPhonie, ale nie Mail.app?


11

Mogę dobrze skonfigurować moje służbowe konto Exchange na iPhonie, ale nie mogę go uruchomić na Mail.app pod Snow Leopard.

Przeczytałem kilka forów i rozumiem, że urządzenia mobilne używają ActiveSync w celu uzyskania dostępu do poczty Exchange i pomyślałem, że Snow Leopard wprowadził tę funkcję do Maila, ale wydaje mi się, że nie działa.

Próbowałem prawie każdej kombinacji ustawień, o której mogłem myśleć.

Mój iPhone prosi o domenę, ale nie mogę znaleźć podobnego ustawienia w Mail. Próbowałem wprowadzić swoją nazwę użytkownika domain/usernamebezskutecznie.

Czy ktoś miał z tym podobne problemy?


Nigdy nie udało mi się przekonać Mail.app do korzystania z konta Exchange, które Google zapewnia do użytku na urządzeniach mobilnych. Czy jest jakaś szansa, że ​​korzystają z Google?
Kyle Cronin

Odpowiedzi:


8

Najprawdopodobniej dlatego, że na twoim korporacyjnym serwerze wymiany działa Microsoft Exchange Server 2003. Snow Leopard łączy się teraz tylko z Exchange 2007 (patrz http://www.apple.com/macosx/exchange/ ), podczas gdy Leopard łączył się z Exchange 2003 za pomocą OWA mechanizm.

Wygląda na to, że iPhone obsługuje zarówno Exchange 2003, 2007, jak i 2010 (patrz Instrukcja obsługi iPhone'a , strona 2);


1
Może to być również wczesna wersja Exchange 2007, wymaga co najmniej dodatku Service Pack 1, pakietu zbiorczego aktualizacji 4.
Lizzan

1
Możesz sprawdzić, którą wersję Exchange zainstalowała Twoja firma, jeśli masz współpracownika, który ma komputer z systemem Windows. Kliknij z wciśniętym klawiszem Ctrl logo Outlook na pasku zadań w systemie Windows, a wyświetli się numer wersji. Numery wersji są tutaj
SJT1

Mam ten problem z Exchange Server 2003 i Mail pod Snow Leopard, a to dlatego, że proces IMAP na serwerze okresowo umiera. Wpływa to na aplikację Mail na komputerze, a nie na iPhone'a, ponieważ, jak wspomniano w innej odpowiedzi, iPhone używa ActiveSync, podczas gdy aplikacja Mail na komputerze polega na IMAP, jeśli nie jest to Exchange 2007 lub nowszy. Ktoś musi zalogować się na serwerze i zrestartować go.

Jedna możliwa poprawka jest tutaj .


1

AFAIK: Snow Leopard obsługuje Exchange za pośrednictwem usług sieciowych (nowość w Exchange 2007). Wszystkie urządzenia mobilne używają ActiveSync (który jest w zasadzie XML w przypadku długowiecznych sesji HTTPS). Używanie protokołu IMAP do sprawdzania poczty e-mail w programie Exchange jest w porządku (jeśli jest włączone na serwerze), ale tracisz synchronizację kalendarza i kontaktów.


1

Spróbować domain\username. Nigdy nie widziałem ukośnika wskazującego domenę. Z drugiej strony nigdy nie próbowałem. Czy otrzymujesz jakieś komunikaty o błędach?


Dlaczego sugerujesz, aby spróbowali użyć ukośnika, jeśli uważasz, że to nie zadziała?
Cajunluke

@CajunLuke Gdzie zasugerowałem ukośnik? Zasugerowałem odwrotny ukośnik. Moim powodem było zasugerowanie, że „nigdy nie widziałem pracy z cięciami do przodu”.
Harv,

Nieważne, wygląda na to, że wymieszałem się do przodu i do tyłu. (Zawsze myślałem, że zwykły ukośnik (/) był ukośnikiem do przodu, a ukośnik DOS / escape (\) był ukośnikiem odwrotnym).
Cajunluke

2
@CajunLuke To prawda. Mój skrót do zapamiętywania brzmi: „jeśli grawitacja mogłaby na nią wpłynąć, w którą stronę spadłaby?” Cięcie do przodu „spada” do przodu, a odwrotne ukośniki opadają do tyłu.
Harv
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.