Jak zmienić wersję z iOS 6 na iOS 5.1.1?


11

Popełniłem dzisiaj ogromny błąd podczas aktualizacji do iOS 6. Nienawidzę wydania i chcę OUT. Kiedy próbuję obniżyć wersję, przywracając do IPSW dla 5.1.1, mówi mi, że urządzenie nie kwalifikuje się do kompilacji. Co muszę zrobić, aby iTunes zaakceptował ten plik IPSW i uruchomił instalację?

Na moim blogu możesz przeczytać, jak przejść na iOS 5.1.1: http://antonpug.com/blog


5
Z czym konkretnie masz problemy? Możemy być w stanie pomóc w rozwiązaniu konkretnych problemów, aby ulepszyć iOS 6, abyś nie musiał schodzić aż do 5.
Cajunluke

Chciałbyś również sprawdzić ten dokument Informacje o zawartości związanej z zabezpieczeniami w systemie iOS 6 w witrynie Apple. Istnieje kilka problemów bezpieczeństwa (naliczyłem ponad 200 konkretnych CVE) naprawionych w iOS6.
chiggsy,

Wróciłem do iOS 5.1.1.
antonpug,

iOS 6 jest okropny. Nie martwię się o bezpieczeństwo, ponieważ chodzi o powolność iOS 6, zawieszanie się, okropny interfejs użytkownika, żart aplikacji Mapy i inne rzeczy, które umieszczę w folderze „Apple's Junk” ... jak np. Passbook.
antonpug,

1
@antonpug niestety jest to sposób Apple. Jeśli ci się nie podoba, nadszedł czas, aby kupić inny telefon.
Thorbjørn Ravn Andersen

Odpowiedzi:


4

Ogólnie rzecz biorąc, musisz przywrócić jailbreak (jeśli jest to nawet możliwe w nowym iOS), aby przywrócić system operacyjny. Uaktualnienia systemu iOS (OTA lub przez iTunes) są jednym ze sposobów i nie zmieniają się od wersji 1.0.

Mam nadzieję, że ktoś zobaczy twoją prośbę o pomoc, gdy dowie się, czy i jak zadziała jailbreak. W przeszłości trzeba było zdobyć klucze Shsh od Apple, a po aktualizacjach było ograniczone okno, aby uzyskać stare klucze. Jeśli tak jest, czas jest dla ciebie najważniejszy. Nie śledziłem wystarczająco długo łamania więzienia, aby nawet polecić wiki lub renomowane źródło inne niż polecanie przeszukiwania Internetu.

Oczywiście, jeśli ktoś jeszcze nie zadał tutaj pytania o jailbreak na iOS 6, możesz również zadać to pytanie lub edytować je w tym pytaniu.


Był w stanie przywrócić do 5.1.1! Nadal podpisują umowę.
antonpug,

2
Szybko idź do łupów ... Cieszę się, że zadziałało.
bmike

6

Właśnie przeczytałem ten post na blogu i wygląda na to, że można go obniżyć, ale tylko jeśli zrobisz to szybko. Wkrótce nie będzie już odwrotu.

Ponadto zależy to od urządzenia, jak wyjaśniono w tym poście

Pomogło mi przywrócenie starej kopii zapasowej.


12
Chociaż teoretycznie może to odpowiedzieć na pytanie, lepiej byłoby zawrzeć tutaj istotne części odpowiedzi i podać odnośnik.
Mark Henderson

1
Po prostu rozwinąć kwestię znaku: Przydaje się tutaj odpowiedź na wypadek zmiany strony w przyszłości. Chcemy, aby nasze odpowiedzi były dostępne i czytelne dla przyszłych użytkowników.
Alexander - Przywróć Monikę

1

Potrzebne będą następujące programy:

  • Najnowsza wersja iTunes
  • iREB
  • Mały parasol

Najpierw otwórz iREB, wybierz urządzenie i przełącz je w tryb DFU. Po zakończeniu otrzymasz komunikat informujący, że Twoje urządzenie jest teraz w trybie DFU.

Po drugie, musisz otworzyć Tiny Umbrella i kliknąć „Uruchom serwer TSS”.

Po trzecie, otwórz iTunes. Pojawi się komunikat przypominający, że urządzenie jest w trybie DFU. Przytrzymaj Shiftpo kliknięciu przycisku przywracania i wybierz oprogramowanie układowe. Załadowanie oprogramowania układowego może chwilę potrwać, ale działa.

Ten proces działa również w przypadku niestandardowego oprogramowania układowego.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.