Czy folder „Cellar” jest używany tylko dla Homebrew?


34

Czy folder „Cellar” jest używany tylko dla Homebrew? Jeśli nie korzystam z Homebrew, mogę go bezpiecznie usunąć?

Odpowiedzi:


18

Skrypt odinstalowujący Homebrew usuwa go całkowicie, więc prawdopodobnie można go bezpiecznie usunąć.

https://github.com/mxcl/homebrew/wiki/FAQ

Jak odinstalować Homebrew?

Jeśli zainstalowałeś /usr/local, możesz użyć skryptu z tej listy do odinstalowania - spowoduje to jedynie usunięcie Homebrew i zainstalowanych rzeczy, pozostawiając wszystko inne w / usr / local.

Pod warunkiem, że nie umieściłeś nic innego w prefiksie Homebrew ( brew --prefix), ogólnie możesz po prostu rm -rften katalog. Wynika to z faktu, że Homebrew nie dotyka plików poza swoim prefiksem.


1
Z jednego z komentarzy zawahałem się ... FAQ mówi, że ta funkcja odinstalowuje TYLKO elementy homebrew. Często zadawane pytania mówią, że piwnica to miejsce, w którym można instalować rzeczy inne niż homebrew. Ta istota usuwa piwnicę.
Joga

1
@Yoga Jeśli przyjrzysz się uważnie, FAQ mówi „usunie tylko Homebrew i rzeczy zainstalowane przez Homebrew ”. Strona główna homebrew mówi: „Homebrew instaluje pakiety we własnym katalogu, a następnie dowiązuje swoje pliki do / usr / local”. Sprawdź ten przydatny artykuł na temat korzystania usr/localprzez Dana Benjamina z 5by5.
myhd

@myhd - ten artykuł nie jest zbyt przydatny - FHS to Linux, a nie Unix, / usr / local jest dla rzeczy, które skompilowałeś sam, ale wiele unikatów ma również / opt (podobnie jak Macports) i inne katalogi, na które nie ma wpływu instalacja systemu
user151019,

1
Mimo to często zdarza się, że ./configurebez --prefix=argumentów zakłada się, że chcesz zainstalować w / usr / local; a FAQ Homebrew sugeruje zainstalowanie tam rzeczy, które sam tam skompilowałeś, a następnie ich użycie brew link.
echristopherson

5
Wyjaśnienie: katalog „Piwnica” to lokalizacja, którą Homebrew stworzył na własny użytek. (Nazwa pasuje do motywu piwa „Homebrew”: „piwnica” to miejsce, w którym przechowujesz „beczki” „piwa domowego”.) Żadne inne oprogramowanie go nie używa. Więc jeśli nie potrzebujesz Homebrew i programów zainstalowanych za pomocą Homebrew , możesz usunąć Cellar. @myhd - gdy homebrew mówi „do własnego katalogu”, ten „własny katalog” znajduje się w „Piwnicy”.
Andrew Janke,

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.