Mac Mail zapomina moje hasło e-mail co kilka dni. Jak to naprawić?


11

Korzystam z systemu Mac OS 10.8.1 i mam (osobistego) Gmaila oraz (służbowe) konto pocztowe Google w kliencie Mail. Co kilka dni (co tydzień?) Poczta zdaje się zapominać mojego osobistego hasła do Gmaila i muszę go ponownie wprowadzić.

Ten błąd wydaje się niewielki, z wyjątkiem tego, że w przypadku uwierzytelnienia Google 2 Factor wiąże się to z podróżą do kont Google i skonfigurowaniem innego hasła itp. Tak więc ten błąd jest bardzo denerwujący, gdy się ujawnia. Nie widzę tego problemu w poczcie iOS (iPad i iPhone) ani w programie Outlook 2010.

Wypróbowałem rozwiązanie na stronie http://805creative.com/blog/what-to-do-when-apple-mail-keeps-forgetting-your-passwords.html, ale dany list nie istnieje w systemie operacyjnym 10.8.1 ..

[AKTUALIZACJA:] Może się to zdarzyć na serwerach IMAP (przychodzące) lub SMTP (wychodzące). Właśnie widziałem, jak to się dzieje, gdy nadchodzi, a następnie 5 minut później. Na szczęście źle napisałem etykietę serwera wychodzącego („GMial”), aby zauważyć, że narzeka on na inny serwer!


Czy dzieje się tak w przypadku IMAP (pobieranie poczty), czy tylko SMTP (wysyłanie poczty)? Mam bardzo podobny problem ...
Dan J

Odpowiedzi:


4

Przez lata, i nadal jest to prawda, miałem wzór, że Mail twierdzi, że zapomniałem hasła, ale w rzeczywistości reaguje na inny problem. Jeśli naciśniesz przycisk (Anuluj) w oknie dialogowym „wprowadź nowe hasło”, przekonasz się, że nadal działa dobrze.

Kiedyś ten syndrom był wyraźnie związany z problemami z siecią podczas rozmowy z serwerem poczty (jak to się stało z Microsoft Exchange); Mogę to powiedzieć, korelując komunikaty w dzienniku konsoli. Ostatnio nie zawsze byłem w stanie zidentyfikować podstawowy problem, ale wydaje mi się, że sztuczka polegająca na anulowaniu pytania o hasło ciągle działa.


1
Anuluj po prostu
wyłącza

Nigdy też nie miałem tego błędu, chyba że właśnie zmieniłem hasło i nie zaktualizowałem pęku kluczy. W większości przypadków jest to tylko błąd sieci - zobacz moją odpowiedź na temat moich doświadczeń.
bmike

2

Jedną z rzeczy do wypróbowania jest otwarcie dostępu do pęku kluczy i ręczne usunięcie wszystkich elementów związanych z Gmailem, a następnie ponowne uruchomienie poczty i ponowne uwierzytelnienie. Zauważyłem czasem, że starsze hasła do Gmaila często się tam utrzymują.


Zauważyłem, że moja iCloud się zapełnia. Wyłączyłem pęku kluczy i to zadziałało.
Jeff

2

Widziałem ten komunikat o błędzie na kontach, na których wiem, że Mail (lub jego interakcja z pękiem kluczy) nie stanowi problemu. Problem polega na tym, że alert jest nieprawidłowy, ale Mail nie jest wystarczająco inteligentny, aby odróżnić problem sieci / serwera od problemu z hasłem.

Przypuszczam, że dzieje się tak, że komputer Mac nie może zalogować się na serwerze i wyświetla monit o sprawdzenie hasła, gdy problem jest całkowicie po stronie serwera / sieci. Żadne ponowne wpisanie hasła do pęku kluczy nie naprawi tego rodzaju błędu - i zamiast przejść przez kolejne kroki, aby ponownie wprowadzić hasło, możesz sprawdzić online, logując się do poczty internetowej przy użyciu zapisanego hasła.

Jeśli to zadziała, wiesz, że pęku kluczy i komputer Mac są w porządku i zamiast tego spójrz na sieć lub serwer poczty jako przyczynę tymczasowej awarii, w wyniku której poczta nieprawidłowo obwinia za problem z hasłem.0

Przekonałem się, że jeśli pójdę do pęku kluczy, aby znaleźć moje hasło smtp (które zawsze mi odpowiada), a następnie przejdę do ustawień poczty i ponownie je wprowadzę, często rozwiąże to problemy ... ale kiedy tak nie jest, muszę zalogować się na swoje konto Google i odwołać hasło aplikacji, którego używam do poczty Mac (ponieważ mam 2-etapową konfigurację autoryzacji). Następnie muszę wprowadzić to nowe hasło w ustawieniach poczty dla sekcji imap i smtp konta.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.