Dlaczego klawisze na moim MacBooku Air są tak sztywne?


1

Miesiąc temu kupiłem 11-calowego MacBooka Air. 9Wyszło z klawiatury po kilku godzinach i nie mogłem w to uwierzyć. Dali mi nowego MacBooka Air. Miesiąc później używam go i dziś Tjest zbyt silny, by naciskać i ledwo mogę go wpisać.

Miałem wcześniej innego Maca, który trwał przez lata i nie miałem problemów z klawiaturą. Ten laptop nigdy nie uderzył o podłogę; nic się z tym nie stało.

Nie mogę uwierzyć, że muszę wrócić do Apple Store i powiedzieć im, że klawiatura znowu jest zepsuta. Co o tym myślisz? Czy wada linii?


1
Właściwie teraz nacisnąłem klawisz „t” nieco mocniej i wydaje się lepszy. Jednak jeśli wcisnę lewy dolny kąt klucza, to nie zadziała. Nie rozumiem
aneuryzm

Odpowiedzi:


3

Wątpię, po raz pierwszy słyszę o problemach z klawiaturą na każdym MacBooku, który pamiętam - klawiatury są tradycyjnie wysoko cenione za jakość.

Myślę, że niestety miałeś pecha. Bez względu na to, jak dobrze jest zaprojektowany, coś tak skomplikowanego i produkowanego masowo jak MacBook Air będzie miało złe jednostki.

Możesz spróbować przedmuchać sprężone powietrze pod tym kluczem, możliwe, że coś tam utknęło fizycznie, utrudniając ruch. Ktoś (hmmm, prawdopodobnie ja) kiedyś zjadł bajgiel makowy w pobliżu mojej klawiatury, a luźny makowiec powodował pewne problemy przez pewien czas, zanim został wyrzucony.


1

Radzę najpierw spędzić trochę czasu w barze Genius i poprosić ich o pokazanie, jak działają klucze. Nie martw się o przeszłość tego spotkania i skup się na problemie, który masz teraz. Następnie możesz powiązać wcześniejsze doświadczenia z technologią pod koniec rozmowy, aby zobaczyć, jak normalne jest twoje doświadczenie.

Gdyby istniały miliony urządzeń, gdyby rzeczywiście istniał problem z projektowaniem, wokół drzwi i wokół bloku byłaby linia z ludźmi potrzebującymi obsługi.

Jest całkiem możliwe, że po prostu miałeś pecha lub zbierasz małe gruz pod kluczami. Nawet sierść zwierzęcia we właściwym miejscu może zakłócać dokładne tolerancje potrzebne do działania nożyczek, jeśli zwróci się uwagę na takie myśli, jak początkowa siła nacisku i końcowa siła nacisku lub porównanie jednego urządzenia do drugiego obok siebie i badanie kluczowego działania za pomocą opieka.

Gdy technik pokaże Ci spód klawiszy i być może twój Tklucz, przyczyną dziwnego nacisku na aktywację powinno być jasne dla wszystkich.

W tym przypadku zobaczysz, że jest jedna sprężyna, która osłania styk elektryczny klucza, cztery plastikowe połączenia bolcowe i dwa plastikowe połączenia bolcowe. W przypadku większych kluczy, takich jak opcja , klawisz powrotu lub spacja, istnieją dodatkowe metalowe rozpórki oraz większy i / lub więcej niż jeden mechanizm nożycowy.

Jak w przypadku wielu rzeczy Apple, diabeł tkwi w szczegółach, a szczegóły tutaj są całkiem w porządku.


2
Chciałem dodać kilka ogólnych porad, ponieważ nie sądzę, aby dotyczyły @patrick - ale mogą pomóc komuś innemu. Nie szukaj walki, bez względu na to, jak bardzo jesteś zdenerwowany. Przynieś jeden mały, obserwowalny problem, a gdy technik go zauważy i zdiagnozuje - rozszerz zakres rozmowy. Prawdopodobnie będziesz miał adwokata, który pochyli się do tyłu, aby ci pomóc, zamiast kogoś, kto najpierw musi rozbroić „gniewnych”, zanim nawet zacznie od problemu.
bmike

1

Po wymianie MacBooka Air na klucz „9” zepsuty po jednym dniu, w zeszłym tygodniu wymienili klawiaturę za darmo na drugi numer (klawisz „t” nie działa dobrze). Świetny

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.