Czy można przesuwać mysz o jeden piksel na wyświetlaczu siatkówki?


9

Próbowałem użyć miernika DigitalColor Meter do znalezienia koloru piksela na mojej siatkówce MacBooka Pro, ale okazało się, że uzyskanie pożądanego koloru nie było możliwe, ponieważ najmniejsza, o którą mogłam poruszać myszą, to dwa piksele (w obu kierunek). Jeśli powiększysz za pomocą sztuczki przewijania i wyłączysz antyaliasing pikseli (w preferencjach dostępności), zobaczysz, że tak jest.

Czy można przesuwać mysz o jeden piksel na wyświetlaczu siatkówki? Wygląda na to, że umiejętność ta sprawiłaby, że ruch myszy byłby płynniejszy. Myślę, że aby rozwiązać problem z kolorem, mógłbym po prostu zrobić zrzut ekranu i powiększyć go, ale to dużo dodatkowej pracy.


1
Nawiasem mówiąc, zauważyłem również ( bardzo blisko oka), że przewijanie na iPadzie i iPhonie Retina przesuwa się o dwa piksele na raz. Więc może Apple naprawdę nie zaktualizowało wszystkich swoich rzeczy do pojemności siatkówki tak, jak mogłoby się wydawać.
asmeurer

Och, i jestem na Mountain Lion (ale niejasno pamiętam, że najpierw spróbowałem tego przed aktualizacją).
asmeurer

Przesuwanie przewijania i innych drobiazgów o 1 piksel na wyświetlaczach Retina wymaga dużych nakładów i większość ludzi nie zauważy żadnej zmiany. Nikt nie przewija piksel po pikselu.
duci9y

Odpowiedzi:


7

Nie - mysz jest wyrównana do „fałszywego” rozmiaru ekranu, a w większości przypadków nie jest to prawdziwa siatka pikseli ekranu.

Pojęcie piksela fizycznego i piksela wyświetlacza jest wyraźne na wyświetlaczach siatkówki, ponieważ sprzęt zgłasza ruchy w skali niezależnej od rozdzielczości.

Co więcej, wydaje się, że istnieją pewne subtelne błędy po stronie kodu rzeczy, więc nawet jeśli deweloper chciał określić kolor następnego piksela, wydaje się, że procedura zgłaszająca pozycję myszy nie liczy fizycznych pikseli na ekranie tego modelu.

Jest ładny, bardzo techniczny artykuł jednego z programistów Xscope - Retina dla masochistów /, który wyjaśnia nieco, w jaki sposób rozdzielczość, którą ma rysować oprogramowanie, zostaje przetłumaczona na rzeczywiste piksele ekranowe, które są naprawione.

Tak na marginesie - w xScope program jest za darmo spróbować i stawia cyfrowy miernik do wstydu kolor na wiele aspektów określania koloru i wiele, wiele więcej.


Ach Jest to prawdopodobnie związane ze sposobem skalowania w górę lub w dół wirtualnego wyświetlacza, o którym słyszałem.
asmeurer

2
Dzięki. Zdecydowanie nie potrzebuję programu za 30 USD za coś, z czego korzystam może raz w roku, ale wydaje się, że wersja próbna działa. Dla porównania, aby przejść o jeden piksel, musisz użyć klawiszy strzałek na klawiaturze.
asmeurer

Czy rzeczy są mniej więcej takie same na iPadzie i iPhonie (patrz mój pierwszy komentarz do pytania)?
asmeurer

Najlepiej po prostu zadać to pytanie samodzielnie. Jesteś pierwszą osobą, która to zgłosiła - więc nie zauważyłem tego wcześniej ani nie widziałem, by się do niego odwoływał.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.