Niechciane zapisywanie poświadczeń proxy


3

Pracuję w środowisku, w którym kilku użytkowników uzyskuje dostęp do współdzielonych komputerów iMac (OS X 10.7.4) przy użyciu ogólnych kont współużytkowanych przez wielu użytkowników. Jednak gdy chcą uzyskać dostęp do Internetu, muszą uwierzytelnić się za pomocą serwera proxy, wykorzystując własne unikalne poświadczenia.

Mając to na uwadze, poświadczenia proxy powinny być wyczyszczone przy wylogowaniu, tak że gdy inny użytkownik uzyskuje dostęp do tego samego konta, nadal musi wprowadzać własne poświadczenia proxy podczas uzyskiwania dostępu do Internetu. Firefox robi to dobrze. Safari zapisuje jednak dane uwierzytelniające niezależnie od tego, co się dzieje, i pozostaje wylogowane, co jest kwestią bezpieczeństwa i prywatności.

Próbowałem wyłączyć uwierzytelnianie dla serwera proxy. Spowoduje to ponowne zażądanie poświadczeń, ale zapisze je po ich wprowadzeniu. Breloki do kluczy mają podobne zachowanie, gdy wygasną lub zostaną usunięte. Automatyczne wypełnianie haseł w Safari jest wyłączone i nie ma zapisanych haseł ani innych danych uwierzytelniających.

Jak zatrzymać zapisywanie poświadczeń proxy?

Aktualizacja: Problem wydaje się pochodzić z procesu systemowego o nazwie AuthBrokerAgent, który jest odpowiedzialny za uwierzytelnianie proxy. Gdy poświadczenia proxy są wprowadzane po raz pierwszy, przechowuje je w pęku kluczy logowania użytkownika i automatycznie dodaje się jako dozwolona aplikacja do uzyskiwania dostępu do tych poświadczeń. Obejście można utworzyć, usuwając je z listy dozwolonych aplikacji, zmuszając program do zażądania hasła pęku kluczy podczas uzyskiwania dostępu do tych poświadczeń, a następnie zmieniając hasło pęku kluczy, aby różniło się ono od hasła konta użytkownika, ale jest to bardzo kłopotliwe należy skonfigurować na każdym koncie indywidualnie. Lepsze rozwiązanie musi istnieć.

Usunięcie listy preferencji AuthBrokerAgent całkowicie złamało uwierzytelnianie proxy w Safari.


Wydaje się, że masz dwa niezarejestrowane konta - powinieneś zarejestrować jedno z nich i połączyć konta. (Dlatego twoja edycja musiała zostać zatwierdzona - system myślał, że jesteś dwiema różnymi osobami.)
CajunLuke

Odpowiedzi:


1

W pierwszej kolejności nie wiem, jak zapobiec tworzeniu poświadczeń, ale możesz usunąć elementy z pęku kluczy, używając bezpieczeństwo polecenie, które można łatwo skryptować.

Polecenie, które chcesz, to security delete-internet-password -s server, gdzie server to nazwa hosta lub adres serwera proxy bez protokołu (to znaczy. 192.168.0.1, nie https://192.168.0.1 ). Alternatywnie możesz użyć -l label dopasować nazwę elementu pęku kluczy lub różne inne parametry wyszukiwania, które można znaleźć na strona man .

Możesz mieć to polecenie uruchomić przy wylogowaniu dla każdego użytkownika przez zapisanie go jako wykonywalnego skryptu w lokalizacji czytelnej dla wszystkich użytkowników (upewnij się, że plik jest również wykonywalny dla wszystkich użytkowników). Następnie uruchomić sudo defaults write com.apple.loginwindow LogoutHook /path/to/script.


Dziękuję za odpowiedź. Jeszcze nie miałem okazji tego wypróbować, ale myślę, że to prawdopodobnie zadziała. Wygląda na to, że AuthBrokerAgent zastąpił wewnętrzne uwierzytelnianie proxy w 10.7, co jest denerwujące, ponieważ Safari pozwala ci wybrać, czy chcesz zapisać poświadczenia w pęku kluczy, czy nie. Prawdopodobnie nie jest to problem dla większości ludzi, ponieważ moje badania wykazały, że prawie każdy chce odwrotnego efektu. Chcą, aby ich referencje zostały zapamiętane.
Adrian

AFAIK, Safari użyło serwera proxy od dużo wcześniej niż 10.7.
robmathers
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.