Co może powodować zawieszanie się interfejsu użytkownika?


0

Niedawno interfejs użytkownika mojego Maca Mini zaczął się zawieszać. Mogę poruszać myszą, ale kliknięcia myszą nie mają żadnego efektu: nie mogę wybrać innego okna, kliknięcie prawym przyciskiem na pulpicie nie otwiera menu kontekstowego, a menu na górnym pasku nie są otwarte.

Wszystko, co mogę zrobić, to kliknąć przycisk zamykania, ale muszę go nacisnąć dwukrotnie: za pierwszym razem (i przytrzymuję) słyszę „kliknięcie”! hałas, jak sądzę, wytwarzany z zewnętrznego dysku twardego; po drugim naciśnięciu go komputer wyłącza się.

Co może być przyczyną tego problemu? Jak mogę znaleźć przyczynę?

Pierwsze dwa razy to się wydarzyło, myślałem, że to spowodowało Spotlight, ale ostatnim razem Spotlight nie indeksował zawartości dysku twardego.

Odpowiedzi:


1

Niestety może to być wszystko. Czy mini znajduje się w dobrze wentylowanym pomieszczeniu? Może się przegrzewać. Dysk twardy może umierać. Może to być po prostu uszkodzona instalacja systemu operacyjnego. Musisz zacząć próbować rzeczy, aby wyeliminować możliwości. (np. zainstaluj system operacyjny na dysku zewnętrznym, uruchom komputer z tego dysku, sprawdź, czy nadal się zawiesza).


1
kiamlaluno może także spróbować uruchomić komputer w trybie awaryjnym, przytrzymując klawisz Shift podczas rozruchu.
Dillon
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.