Jak oglądać obrazy w wysokiej rozdzielczości na iPadzie 3 bez próbkowania w dół?


9

Jestem Koreańczykiem i lubię czytać komiksy w Internecie. Koreańskie komiksy internetowe (lub tak zwane tutaj „webtoony”) zwykle mają duże obrazy, a coś w rodzaju obrazów JPEG 500 x 12000 nie jest rzadkością. Ale jak wiadomo, Safari na iOS próbkuje w dół próbki JPEG większe niż 2 MP (lub 5 MP w iOS 6), a nawet 5 MP nie wystarczy w tej sytuacji.

Wypróbowałem kilka alternatywnych sposobów wyświetlania dużych obrazów na iPadzie bez powodzenia.

  1. „Zapisz obraz” w Safari i wyświetl go w aplikacji Zdjęcia
  2. Używaj innych przeglądarek (Chrome, Opera Mini, Terra, Mercury, Puffin itp.)
  3. Użyj innych aplikacji (GoodReader, Evernote)
  4. Pobierz obraz na PC, udostępnij go za pomocą Dropbox, wyświetl na iPadzie za pomocą aplikacji Dropbox: najgorsza jak dotąd jakość

Nie próbowałem jeszcze iPhoto na iOS, ponieważ nie chcę płacić za coś, co nie jest pewne, czy to rozwiąże mój problem, czy nie.

Obraz, który próbowałem wyświetlić na iPadzie, to ten , który ma około 7,6 MP. Chociaż wymiary obrazu są ogromne, rozmiar obrazu wynosi tylko około 3,9 MB. Nie rozumiem, dlaczego ten obraz powinien być próbkowany w dół, aby można go było oglądać na nowym iPadzie, biorąc pod uwagę jego moc obliczeniową.

Chcę wiedzieć, czy iPhoto może pomóc, czy w ogóle mogę wyświetlać duże obrazy na moim iPadzie. Z góry dziękuję za wszelką pomoc, którą możesz udzielić.

Odpowiedzi:


1

Istnieje kilka obejść dla zapisywania obrazów bez zmniejszania próbkowania, użyj tego, co działa dla Ciebie:

  • Stuknij i przytrzymaj obraz, aby zapisać go w aplikacji Zdjęcia jako wysokiej rozdzielczości, mimo że w Safari jest próbkowany w dół
  • Zapisz obraz w iPhoto
  • Do publikowania obrazów używaj PNG lub progresywnego JPG
  • Wysyłaj zdjęcia pocztą e-mail na iPada

Jest to dobrze udokumentowane dziwactwo w Safari na iPadzie Retina, może to być błąd lub po prostu sposób na płynniejsze przeglądanie Internetu, biorąc pod uwagę obecne ograniczenia sprzętowe. Kto wie, ale na razie łatwo się poruszać.

Źródło: OSXDaily

Możesz także zgłosić problem firmie Apple.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.