Czy 9-stykowe złącze „Lightning” jest szybsze niż 30-stykowe?


12

9-stykowe złącze „Lightning” zastosowane w iPodzie 5 i iPodzie 2012 oferuje wiele zalet w stosunku do starego 30-stykowego złącza, w tym mniejszy rozmiar i odwracalność. Czy oferuje jednak szybszy transfer danych? Czy ta aktualizacja była tylko dla estetyki? A może 9-pin rzeczywiście oferuje coś więcej?


Część adaptacyjna oznacza, że ​​Apple będzie go używać w przyszłości i doda funkcje - być może nawet interfejs piorunowy - w przyszłości, ale tylko z nowszymi urządzeniami. IPhone 5 prawdopodobnie będzie kiedykolwiek obsługiwał tylko 30-pinowe adaptery i być może kilka nadchodzących kluczy sprzętowych, takich jak połączenia wideo i audio.
Adam Davis,

2
Czy pytanie dotyczy złącza lub kabla ? To, co jest prawdą w przypadku kabla Lightning-USB2, niekoniecznie musi być prawdziwe we wszystkich przyszłych implementacjach korzystających ze złącza Lightning.
Daniel

Odpowiedzi:


11

Kabel błyskawicy pod względem szybkości USB nie jest szybszy niż kabel, który zastępuje zgodnie z opisem produktu Apple Store dla kabla Lightning na USB

Ten kabel USB 2.0 łączy iPhone'a lub iPoda ze złączem Lightning z portem USB komputera w celu synchronizacji i ładowania lub do zasilacza Apple USB w celu wygodnego ładowania z gniazdka ściennego.

Nadal jest to tylko kabel USB 2.0, co oznacza, że ​​wszystkie właśnie wypuszczone urządzenia z nowym złączem Lightning są nadal USB 2.0.

Jeśli chodzi o łączność i transfery USB, może działać tak szybko, jak pozwala USB 2.0, co powinno być równe staremu 30-pinowemu interfejsowi USB.

Całkowicie cyfrowy aspekt może być zaletą dla niektórych użytkowników / zastosowań, np. Przesyłanie bezpośrednio do cyfrowych urządzeń audio, ale nawet to nie jest jasne, tak naprawdę nie jest jasne, co można zrobić z nowym interfejsem.

Jabłkowy opis funkcji Lightninga pokazany podczas inauguracji iPhone 5.  Kredyt James Martin CNET

Chociaż jednym ze slajdów ze zdarzeń Media jest „Interfejs adaptacyjny”, nie jestem pewien, co to dokładnie oznacza, ale może to oznaczać, że twórcy sprzętu i oprogramowania mogą być w stanie zaprogramować, w jaki sposób szpilki mogą być używane do interakcji z urządzeniami i akcesoriami. Jeśli to prawda, może to być ogromna długofalowa korzyść z tego poważnego przefakturowania złącza interfejsu dla urządzeń iOS.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.