Czy można edytować ścieżkę i wyświetlić ścieżkę folderu w Finderze?


13

Nie jestem pewien, jak się nazywa na komputerze Mac, ale kiedy otwieram folder Pobrane (lub jakikolwiek inny folder), mam na myśli to okno eksploratora plików, które pokazuje moją strukturę plików.

Wiem, że istnieją opcje, takie jak mogę wyświetlać moje pliki i foldery w panelach lub w widoku szczegółów itp.

Ale nienawidzę tego, że nie mogę łatwo zmodyfikować bieżącej lokalizacji ścieżki ani nie mogę wyciąć i wkleić bieżącej ścieżki folderu.

To naprawdę doprowadza mnie do szału, chciałbym, żeby było to bardziej jak eksplorator plików Windows, ponieważ jest tak łatwy i intuicyjny w użyciu.

Czy istnieje ukryta opcja dla tych 2 problemów, których mi brakuje?


2
To się nazywa okno Findera .
lhf

Odpowiedzi:


9

Finder nie ma paska podobnego do eksploratora w systemie Windows, ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby osiągnąć podobne wyniki.

Aby bieżąca ścieżka była zawsze widoczna, otwórz okno i przejdź do Widok> Pokaż pasek ścieżki. Spowoduje to dodanie paska na dole okna, który pokazuje ścieżkę wybranego pliku, tak samo jak w widoku wyszukiwania. Możesz także kliknąć z wciśniętym klawiszem Command ikonę w górnej części okna, aby wyświetlić ścieżkę jako menu. Jak zauważył @lhf, skopiowanie pliku spowoduje także skopiowanie jego ścieżki. Możesz także przeciągnąć plik z paska okna lub ścieżki do większości miejsc, w których oczekuje się pliku lub ścieżki, takich jak okna dialogowe otwierania lub zapisywania.

Aby przejść do folderu na podstawie ścieżki, naciśnij Command+ Shift+ G. Spowoduje to wyświetlenie pola, w którym można wpisać ścieżkę, a przy tej ścieżce otworzy się okno bieżące lub nowe. Działa to również w oknie dialogowym otwierania i zapisywania.5

Możesz przeciągnąć ikonę w środkowej górnej części okna do okna terminalu i uzyskać ścieżkę.

Zaznaczenie i skopiowanie folderu lub dokumentu w oknie Findera powoduje również zapisanie ścieżki, dzięki czemu po wklejeniu jej w oknie terminala otrzymujesz ścieżkę.

Kliknięcie z wciśniętym klawiszem Command górną środkową ikoną pozwala również nawigować w górę ścieżki.


0

Nie jest to odpowiedź na pytanie jako takie, ale w przeszłości korzystałem i testowałem beta (nieopłacony) Path Finder , zapewnia on bardziej intensywny / techniczny Finder niż OS X Finder.

Niektóre z preferowanych przeze mnie funkcji:

  • Wyszukiwarka z kartami
  • Lista ścieżek (jak Eksplorator Windows 7)
  • Podwójne szyby
  • Łatwy dostęp do metadanych

więc czy Wyszukiwarka ścieżek pozwala edytować ścieżkę? Korzystam z FinderPath ze zwykłą wyszukiwarką, ale okazuje się, że nie ma go w pobliżu Dolphin (linux), którego używałem.
dorien
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.